Jump to content

Recommended Posts

Raman fara curent,nu se opresc stergtoarele,nu imi functioneaza sistemul de inchidere la usile din fata si nici butoanele in fata.Urgent va rog.am scos IBS-ul dar nu e asta o rezolvare,am scos si de la bluetooth dar la fel. . nimic.Am verificat firele de la modulele din portbagaj.

Edited by Alexandra Boștiog Popa
Am adaugat
Link to comment
Share on other sites

525d e60 sau f10? 

În primă fază luată borna pentru seara asta, dacă este urgent. Și nu o poți lăsa așa până mâine. 

A doua chestie, un tester mâine neapărat, văzut de unde trebuie început. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, redog4dy said:

525d e60 sau f10? 

În primă fază luată borna pentru seara asta, dacă este urgent. Și nu o poți lăsa așa până mâine. 

A doua chestie, un tester mâine neapărat, văzut de unde trebuie început. 

Daca tot scoate borna bateriei si inchide portbagaj, tot, spune-i si cum ajunge din nou la baterie sa repuna borna.. explica si unde e dezavorarea mecanica.. eu nu am timp, dar asa mi se pare normal, aa faci treaba pana la capat.. 🙂

@Alexandra Boștiog Popa vezi ca trebuie sa desfaci si ceva plastic, cred ca si la E61 e ca la E91, plastic de pe portbagaj-haion, sa cauti o sarma cu un inel de care trebuie tras sa poti redeschide portbagajul daca scoti borna bateriei.

Il afli inainte de a inchide portbagajul, ca sa stii a doua zi cum ajungi la el..

 

Mergi la un electrician auto cu diagnoza mentionata mai sus, ISTA, ca parese ca ai incercat tot ce se putea pentru verificat..

Edited by bimmer90f30
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, bimmer90f30 said:

Daca tot scoate borna bateriei si inchide portbagaj, tot, spune-i si cum ajunge din nou la baterie sa repuna borna.. explica si unde e dezavorarea mecanica.. eu nu am timp, dar asa mi se pare normal, aa faci treaba pana la capat.. 🙂

Era târziu aseară, nu mi-am dat seama de închidere portbagaj, dar ai dreptate. My bad 😅

1 hour ago, Alexandra Boștiog Popa said:

am schimbat bateria dar a mea a fost de 110Ah si asta e de 85Ah,Oare e vre o problema?

Nu e nici o problemă, când ajungi la cineva cu tester îi spui că e baterie nouă să-ți înregistreze, codeze bateria nouă. 

  • Like 1
  • Love BMW 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.