Jump to content

Seria 5 E39, 1995-2003


Ciupanezu

Recommended Posts

cam aici ma uitam si eu... 10.000 sa fie bani de masina... exclusiv... as merge pe 525d tinand cont ca fac cam multi km anual.... banuiesc ca sunt euro4, nu?... la rar la noi le va recunoaste ca euro4?

 

LE: am uitat sa mentionez o chestie importanta.... as vrea cutie automata... nu stiu daca e o alegere buna sau nu... am timp sa ma razgandesc... :)

Edited by ccezar2004
Link to comment
Share on other sites

daca ai ptr masina+taxe 10.000 euro.. mai bine iei masina din romania, ai optiuni aici pe forum la niste masini ok, daca vrei sa mergi in de sa-ti iei masina, pentru o masina buna o sa ai surprize la pret... mai ales la motorizarile diesel.... deci din DE, eu as lua 525d-u la 10.000 si ajungi in tara la 12-13000 cu masina... asta pentru o masina buna, eventual luata chiar din reprezentanta.... nu as lua e39 la 8000 de la turci...
Link to comment
Share on other sites

si 525i cum ar fi?... e mai bine in aceeasi bani?... in banii astia intra si o cutie automata?...

 

Dar daca as lua mai jos de 2001?... 1999-2000?... banuiesc ca e riscul mai mare?

 

si apropo.... din reprezentanta?... adica as putea lua de la o reprezentanta BMW? nu e mai scump decat in alta parte?

Edited by ccezar2004
Link to comment
Share on other sites

adica poti sa iei o masina SH.. banuiesc ca de la buyback sau ceva..la masina care o iei din reprezentanta... desi poate e mai scumpa. decat daca ai cumpara de la turci,.. iti este garantata conditia tehnica impecabila, nr de km, si alte treburi la fel de importante sa zic eu mi se pare ca ai si ceva garantie pe masina. E si chestie de noroc, dar e bine cand iti cresti sansele.. sa ai noroc de o masina mai buna..

 

Daca iei 525i- la aceiasi bani ca un 525d.. sunt mari sanse ca cea pe benzina sa fie in conditii mai bune, km mai putini, etc.. decat 525d-u...

Link to comment
Share on other sites

Date:

 

An 2000, 160mii km, un sing prop

Motor - 3000 diesel, 193Cp, 410Nm

Climatronic

Cas Profesional

Pilot automat

Oglinzi heliomate

Steptronic

Scaune incalzite

Jante 18" alluete, 8,5 J, Gume Flat (merg pana la 80km/h pe pana)

Telefon

ASC, ABS

8 airbag-uri

Geamuri electrice, oglnzi electrice

3 chei

Carte de service, etc

 

Masina a costat 7000 de euro. Taxa este 4700 de euro. De la 1 iulie taxa va fi 1700 de euro.

 

si asa ceva ar suna bine ... sau doar mi se pare?... sau 160.000 km sunt cam multi?

Link to comment
Share on other sites

Date:

 

An 2000, 160mii km, un sing prop

Motor - 3000 diesel, 193Cp, 410Nm

Climatronic

Cas Profesional

Pilot automat

Oglinzi heliomate

Steptronic

Scaune incalzite

Jante 18" alluete, 8,5 J, Gume Flat (merg pana la 80km/h pe pana)

Telefon

ASC, ABS

8 airbag-uri

Geamuri electrice, oglnzi electrice

3 chei

Carte de service, etc

 

Masina a costat 7000 de euro. Taxa este 4700 de euro. De la 1 iulie taxa va fi 1700 de euro.

 

si asa ceva ar suna bine ... sau doar mi se pare?... sau 160.000 km sunt cam multi?

 

la M57 km aia is nimica toata

Link to comment
Share on other sites

LE: am uitat sa mentionez o chestie importanta.... as vrea cutie automata... nu stiu daca e o alegere buna sau nu... am timp sa ma razgandesc... :)

 

Este o alegere foarte bunĂŁ.

 

si 525i cum ar fi?... e mai bine in aceeasi bani?... in banii astia intra si o cutie automata?...

 

Dar daca as lua mai jos de 2001?... 1999-2000?... banuiesc ca e riscul mai mare?

 

si apropo.... din reprezentanta?... adica as putea lua de la o reprezentanta BMW? nu e mai scump decat in alta parte?

 

Mai bine iei un 525i decât un 525d.

 

525d-urile sunt economice dar ĂŽntreĂžinerea este mai scumpĂŁ iar fiabilitatea este mai scĂŁzutĂŁ.

 

Vorbesc la modul general, mulĂži ĂŽĂži vor spune cĂŁ au 525d Âşi cĂŁ sunt foarte mulĂžumiĂži.

 

P.S. acum am vazut si eu masina ciupanezului... superba! :)

 

MulĂžumesc!

Link to comment
Share on other sites

cred ca o sa incer sa ridic stacheta la 11000 masina :) iar taxa si remedierele din alti bani.. :)

si intr-adevar... taxa la 3000 cmc e cu cel putin 1000 de euro mai mare decat la 2500 cmc... as vrea si eu benzina... problema e ca merg foarte mult... nu va fi masina de oras... voi face lejer 30000-40000 de km pe an... asta in cel mai bun caz... iar la benzina e crima...

Edited by ccezar2004
Link to comment
Share on other sites

de exemplu

asta este un pret bun? o masina buna? mie personal mi se pare dubios la cat de multe dotari are in comparatie cu altele...

 

Motorizarile mari sunt mai ieftine decat alea mai mici datorita taxelor si consumului. Mai ai de ex 2700 euro pt. taxa de poluare ? Deja de la 11 mii ai ajuns la aproape 14500 cu drumul si restul.

Link to comment
Share on other sites

m-am tot uitat pe mobile.de... desi am auzit ca piata pe viu e mult mai buna decat pe site... dar am gasit multe masini ce intra la vechime 7-8 ani cu motor de 3000 cmc diesel.... Euro 3... sau cel putin asa zice pe net... multe din ele peste 150.000km si pana in jurul a 200.000... preturi pana in 10000... taxa de poluare ar fi 2400 de euro... deci ma duc la 12400... cu drum la 13000... si apoi distractia cu ce bag in ea... as mai castiga 1000 de euro daca as lua de 2500cmc.... greu....
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nu te arunca neaparat la motor mare!!!eu zic ca 520 2,2l e ok,raport calitate pret,intretinere taxe,asigurare si bmw-ul e bmw si cu motor de 2000,trage serios si ala!!noi preferam motoare mari pentru fuga!!!daca vrei consum redus si taxe mici motoru mai mic e solutia!!!BMW 4ever!!!

 

Ciupanezule felicitari,pentru ghid,oricum s-a deviat de la subiect,am citit tot deranjul azi!!este adevarat ca BMW E39 a fost cea mai tare in gama in perioada aia,insa bmw de la e34,mai ales de la M50 a detinut suprematia gamei si un M5 e34 cat ar fi de vechi e o splendoare de masina,suntem subiectivi,nu stiu ce-i de capul lui E60,insa seria 5 va ramane mereu o super masina!!!sal si felicitari inca odata....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.