Jump to content

BMW 330xd(E90) vs X5 3.0d (E70)


adi76

Va rog sa votati ce ati prefera  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

si desigur...sa nu uit...

asta e tare:m5 diesel este peste m5 benzina...poate ca idee nu te mai lasa asa rece :)

Ce bine ca nu o sa existe vreodata vreun M diesel

 

deja exista!!!m5 diesel....

 

ba nu exista..imi cer mii de schuze!!!

DECI NU EXISTA m5 D...EXISTA ALTCEVA...SI NU E m5...SRY

 

 

si desigur...sa nu uit...

asta e tare:m5 diesel este peste m5 benzina...poate ca idee nu te mai lasa asa rece :)

Ce bine ca nu o sa existe vreodata vreun M diesel

 

deja exista!!!m5 diesel....

 

ba nu exista..imi cer mii de schuze!!!

DECI NU EXISTA m5 D...EXISTA ALTCEVA...SI NU E m5...SRY

 

 

dar revin a existat:

cauta pe mobile.de

bmw m modelle diesel:

 

BMW M5 3.5 DTM PRODUCTION Kategorie: Sportwagen/CoupĂŠ

 

 

 

EUR 100.000

 

Daten:

Gebrauchtfahrzeug, 0 km,

313 kW (426 PS), Diesel, Erstzulassung: 06/86, White, 2/3 TĂźren

 

deci a existat.."vreodata" :)

 

 

asta asa for fun

Nu a existat M diesel,si din fericire nici nu o sa existe. :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

Mda, APROAPE am hotarat.

Va fi 3er.

Singurul motiv pentru care as fi mers pe E70 e pozitia mai inalta de condus si protectia la impact. Nu ma intereseaza chestiuni de imagine.

Am hotarat sa conduc din ce in ce mai incet de acum incolo si sa ma cumintesc, in consecinta prefer o masina mai mica si mai agila in depasiri. Maxim 120 km/h la mers constant, in depasiri poate o sa ating 150 km/h. Asa intentionez de acum incolo.

In concluzie, 330 i. Asta daca nu ma sucesc si ma uit si la bani si ma hotarasc pe 330d. Sau alte versiuni de 3000 cmc.

Obligatoriu cutie automata. Negru, xenon, piele, incalzire scaune, radio mai bun un pic decat standard, fara navigatie, mici alte chestii.

Fara inscriptionare cilinderee daca se va putea.

 

la ce-ti trebuie o asa cilindree daca tot mergi incet :blink:

Link to comment
Share on other sites

Mda, APROAPE am hotarat.

Va fi 3er.

Singurul motiv pentru care as fi mers pe E70 e pozitia mai inalta de condus si protectia la impact. Nu ma intereseaza chestiuni de imagine.

Am hotarat sa conduc din ce in ce mai incet de acum incolo si sa ma cumintesc, in consecinta prefer o masina mai mica si mai agila in depasiri. Maxim 120 km/h la mers constant, in depasiri poate o sa ating 150 km/h. Asa intentionez de acum incolo.

In concluzie, 330 i. Asta daca nu ma sucesc si ma uit si la bani si ma hotarasc pe 330d. Sau alte versiuni de 3000 cmc.

Obligatoriu cutie automata. Negru, xenon, piele, incalzire scaune, radio mai bun un pic decat standard, fara navigatie, mici alte chestii.

Fara inscriptionare cilinderee daca se va putea.

 

la ce-ti trebuie o asa cilindree daca tot mergi incet :blink:

 

 

si eu as fi ales tot 330xd...poate pentru impresia care ti o lasa apasarea pedalei?..sau pentru cuplul banuiesc enorm pentru o masina mica...

sincer..daca ar fi sa aleg suv acel suv nu ar fi bmw...exista atatea masini de teren...nu cred ca bmw e cel mai ce...

Link to comment
Share on other sites

In concluzie, 330 i. Asta daca nu ma sucesc si ma uit si la bani si ma hotarasc pe 330d. Sau alte versiuni de 3000 cmc.

Obligatoriu cutie automata. Negru, xenon, piele, incalzire scaune, radio mai bun un pic decat standard, fara navigatie, mici alte chestii.

Fara inscriptionare cilinderee daca se va putea.

 

i sau xi ?

 

de ce nu 335xi ?! :blink: Motorul ala este super !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

deci: berlinescu pana la urma, majoritatea opiniilor au fost pt suv, instructiv topic, n-am inteles daca ai ramas la xi sau iei i simplu;

ai comandat deja?

ma intereseaza pt ca de curand mi-am pus aproape aceeasi problema

Link to comment
Share on other sites

Mda, APROAPE am hotarat.

Va fi 3er.

Singurul motiv pentru care as fi mers pe E70 e pozitia mai inalta de condus si protectia la impact. Nu ma intereseaza chestiuni de imagine.

Am hotarat sa conduc din ce in ce mai incet de acum incolo si sa ma cumintesc, in consecinta prefer o masina mai mica si mai agila in depasiri. Maxim 120 km/h la mers constant, in depasiri poate o sa ating 150 km/h. Asa intentionez de acum incolo.

In concluzie, 330 i. Asta daca nu ma sucesc si ma uit si la bani si ma hotarasc pe 330d. Sau alte versiuni de 3000 cmc.

Obligatoriu cutie automata. Negru, xenon, piele, incalzire scaune, radio mai bun un pic decat standard, fara navigatie, mici alte chestii.

Fara inscriptionare cilinderee daca se va putea.

 

la ce-ti trebuie o asa cilindree daca tot mergi incet :blink:

 

Pentru reprize si acceleratii rapide in depasiri = siguranta ?!

 

De ceva vreme mi-am dat seama cit e de reconfortant sa conduci o masina puternica, la care ai rezerva de putere disponibila if the case....

 

eu as lua if possible 335xi. cum aveam niste limite de fonduri, m-am multumit la 325xi, care si el are motor de 3.0 mai nou...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ce ati alege intre un E90, 330xd full si un X5 E70 cu dotari de bun simt(xenon, piele, jante 19, inca cateva chestii)?

Va rog sa nu imi spuneti ca masinile nu se pot compara pentru ca eu nu compar masinile astea doua. Imi plac ambele, fiecare cu plusurile si minusurile ei dar nu stiu pe care sa o prefer. Voi ce ati alege? Masinile ajung aproximativ la acelasi pret, diferenta o consider nesemnificativa.

E92 clar e mult superior din orice punct de vedere. X 5 nu la fel de stabil in viraje. Am un E46 si m-am jucat cu unu cu X5 in Valea Prahovei. Masina mai joasa stabilitate mai mare in viraje. De fapt eu personal nici nu consider X5 UN BMW ADEVARAT. Si cine spune ca o masina mai grea rezista mai bine la drumuri rele?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ce ati alege intre un E90, 330xd full si un X5 E70 cu dotari de bun simt(xenon, piele, jante 19, inca cateva chestii)?

Va rog sa nu imi spuneti ca masinile nu se pot compara pentru ca eu nu compar masinile astea doua. Imi plac ambele, fiecare cu plusurile si minusurile ei dar nu stiu pe care sa o prefer. Voi ce ati alege? Masinile ajung aproximativ la acelasi pret, diferenta o consider nesemnificativa.

 

 

daca se comporta x5-ul bine si offroad eu zic sa il iei pe ala,,,daca e numa de fitza pe offroad atunci ia e90

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

In primul rand X5-ul are motorul vechi de 3.0l/230 de cai, iar e90-ul cu facelift are motorul nou de 3.0l/245 de cai care consuma cu 10% mai putin si are si putere si cuplu mai mari. Motorul nou e tare de tot.

 

In al doilea rand, pe X5 motorul de 3.0d abia se misca, masina e cu 1000 de kile mai grea ca 3-ul. Seria 3 cu noul 3.0d e rapid.

 

In al treilea rand, e90-ul e "fresh" tocmai a primit un facelift.

 

In al 4-lea rand, tot atatia oameni cari si cu unul si cu celalalt. Numai ca parchezi mult mai greu un SUV decat in 3-ar.

 

INSA, daca vrei "prestigiu" normal, iti iei X5 :) ("ala are X5, e smecher") Daca vrei condus sportiv si senzatii (si chiar si ceva "status" :) ), iti iei seria 3.

 

Eu sunt pentru seria 3 ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.