Jump to content

BMW 330xd(E90) vs X5 3.0d (E70)


adi76

Va rog sa votati ce ati prefera  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pai nu cumperi masina pentru tine? :blink:

309358[/snapback]

Ba pentru mine o cumpar dar aici am postat doar pentru a vedea ce prefera lumea. Evident ca o sa iau masina pe care o vreau eu, atat ca in momentul de fata nu stiu pe care sa o prefer. Inclin din ce in ce mai mult spre 3er dar cred ca pana la urma va fi e70. Mai am inca un pic de vreme pana sa dau comanda.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Mda, APROAPE am hotarat.

Va fi 3er.

Singurul motiv pentru care as fi mers pe E70 e pozitia mai inalta de condus si protectia la impact. Nu ma intereseaza chestiuni de imagine.

Am hotarat sa conduc din ce in ce mai incet de acum incolo si sa ma cumintesc, in consecinta prefer o masina mai mica si mai agila in depasiri. Maxim 120 km/h la mers constant, in depasiri poate o sa ating 150 km/h. Asa intentionez de acum incolo.

In concluzie, 330 i. Asta daca nu ma sucesc si ma uit si la bani si ma hotarasc pe 330d. Sau alte versiuni de 3000 cmc.

Obligatoriu cutie automata. Negru, xenon, piele, incalzire scaune, radio mai bun un pic decat standard, fara navigatie, mici alte chestii.

Fara inscriptionare cilinderee daca se va putea.

 

Edit1:

Pentru cei care au sugerat e92 vreu sa ii felicit, au gusturi bune dar nu imi permit asa ceva deoarece am copil mic si trebuie sa am acces la locurile din spate.

Edit2:

Seria 5 iese din discutie pt ca este exact cat E70 la dimensiuni.

As fi asteptat noua serie 5 la anul dar e si mai mare decat actuala. Singura solutie ramane 3er sau cine stie... C classe, voi face un drive test oricum.

Edited by adi76
Link to comment
Share on other sites

Clar X5 3.0d ...sincer nu vad sensul unui propulsor diesel de 3 l pe seria 3...2.5 cred ca era mai mult decat suficient...cel putin pe mine ma lasa prea rece ideea de diesel cu valente sportive.

 

 

siera tata!!!stiu ca ai zis o ca pe o optiune personala..si asta e poate ce conteaza cel mai mult....dar incearca dieselurile puternice sa vezi cum e...

si desigur...sa nu uit...

asta e tare:m5 diesel este peste m5 benzina...poate ca idee nu te mai lasa asa rece :)

 

 

observ ca 80% din useri aleg o masina numai din prisma frumusetii si nu a utilitatii...

:blink:

 

exact..bine zis...si oricum frumoase ambele masini

 

prea frumoase...mi ar placea sa am eu dilema asta...si banii astia...si cred ca in final as merge pe 330xd...desi doamne...x5 3d...da e tare....si totusi...daca as vrea sa am senzatii...da sigur 330xd...!si totusi nu ar cu el...si nu raman nici cu seria 1 daca sunt atent...dar cu x...deci parca 330xd...as alege...oricum ma repet...vreau eu sa am dilema ta:))

may i??

Link to comment
Share on other sites

si desigur...sa nu uit...

asta e tare:m5 diesel este peste m5 benzina...poate ca idee nu te mai lasa asa rece :blink:

Ce bine ca nu o sa existe vreodata vreun M diesel

 

deja exista!!!m5 diesel....

 

ba nu exista..imi cer mii de schuze!!!

DECI NU EXISTA m5 D...EXISTA ALTCEVA...SI NU E m5...SRY

 

 

si desigur...sa nu uit...

asta e tare:m5 diesel este peste m5 benzina...poate ca idee nu te mai lasa asa rece :)

Ce bine ca nu o sa existe vreodata vreun M diesel

 

deja exista!!!m5 diesel....

 

ba nu exista..imi cer mii de schuze!!!

DECI NU EXISTA m5 D...EXISTA ALTCEVA...SI NU E m5...SRY

 

 

dar revin a existat:

cauta pe mobile.de

bmw m modelle diesel:

 

BMW M5 3.5 DTM PRODUCTION Kategorie: Sportwagen/CoupĂŠ

 

 

 

EUR 100.000

 

Daten:

Gebrauchtfahrzeug, 0 km,

313 kW (426 PS), Diesel, Erstzulassung: 06/86, White, 2/3 TĂźren

 

deci a existat.."vreodata" :)

 

 

asta asa for fun

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.