Jump to content

Cati km are Bimul tau


aphedrone

Cati km are Bimul tau  

2210 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 1 month later...
In iulie 2013, la ultima intrare in service avea 295.000 km (acum are ~ 301.000). Am verificat istoricul de service si toate reviziile au fost facute la reprezentanta (confirmat de reprezentanta BMW). Motorul merge perfect, are un consum normal si nu consuma ulei. Singura problema ii ca a dat un pic rugina la aripile din fata (cateva umflaturi mici). Ca si dezavantaje are suspensie sport din fabrica.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

http://www.automarke...vice-55836.html

 

"Studiile noastre au arătat că mai bine de 90% dintre automobilele second hand vândute de persoanele fizice au kilometrajul modificat. Încercăm, în prezent, să o identificăm pe bunicuţa care stătea într-un oraş de provincie în Germania, conducea modele BMW diesel doar pe distanţe scurte, de acasă la supermarket. Se pare că aceasta a fost, la un moment dat, proprietara tuturor modelelor care au fost ulterior importate în România şi prezintă efectul S.A.M.S.A.R. Este, înainte de toate, o problemă de siguranţă: dacă kilometri nu sunt reali, este de aşteptat să fie şi alte surprize. Aţi cumpăra produse alimentare, ştiind că au modificată data expirării, doar pentru că sunt mai ieftine?"

Edited by BOASKA
Link to comment
Share on other sites

Mai are putin si face 200.000 de mii, sper sa nu uit sa-i fac poza la adolescenta :frantics:

 

La un tester mi s a spus ca are 980 000 ,ceva de genul...deci am ramas paf...

Poate o fi fost stricat ;)) sau la 999999 dute la reprezentanta poate iti dau unu nou ;)) am vazut asta cu o skoda. :bigyellowgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Depinde de reprezentanta, unele iti cer bani altele nu.

Trimite un email la mai multe reprezentante din Ro cu VIN-ul si copie dupa cartea de identitate a masinii (ca sa demonstrezi ca esti proprietar) si cel putin una ar trebuie sa iti arate intrarile in service ale masinii tale.

Eu asa am procedat, bafta!

 

E90 (320d) 2006 - 163.000 km verificati

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.