Jump to content

De ce "fuge" lumea de break?


Recommended Posts

De ce fuge lumea de break ? Ca e urat ca dracu! Cine si-ar dori sa se plimbe cu utilitara ?

Ca de obicei, esti indreptatit la opinia ta stupida...

Eu am ales touring, nu m-a ales el pe mine, nu car marfa, nu car morti (dric) nu car nimic, e mai speciala, mai rara, nu sare in ochi, uimeste prin ce poate, de coupeuri cazute si de sedan, e plina lumea...

Touringul e mai rar la noi, cam greu te astepti de la un touring sa te lase in fum :)

Nu pun 4 oameni in masina, nu stiu daca am pus de 3 ori de cand o am...

Fiecare cu ce-i place. Nu cer la nimeni sa placa un touring, evident, ca nu. Insa nu blama proprietarii de aceste modele.

 

 

Uite 2 poze cu touring:

 

Pune si tu poza cu masina ta, sa vedem, e mai faina?

 

http://1.1.1.5/bmi/img694.imageshack.us/img694/4173/oz02.jpg

http://1.1.1.5/bmi/img3.imageshack.us/img3/6848/oz04.jpg

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

De ce fuge lumea de break ? Ca e urat ca dracu! Cine si-ar dori sa se plimbe cu utilitara ?

 

 

 

Ce raspuns de ... nu ai priceput nimic din acest topic sau ai vrut sa fii mai cu mot! Detin si un touring si un hatchback si nu vad nici o diferenta :)!

 

Scuza-ma ce masina ai tu?

Edited by gabriel_525
Link to comment
Share on other sites

De ce fuge lumea de break ? Ca e urat ca dracu! Cine si-ar dori sa se plimbe cu utilitara ?

 

vezi ca touringul poate avea orice motor de pe orice sedan si coupe, sa nu mai vorbesc si M5, diferenta e ca folosind touring poti cara mai multe valize la fel de repede

 

la seria 3 mie imi place E91 mai mult ca E90.

Edited by Piovra
Link to comment
Share on other sites

De ce fuge lumea de break ? Ca e urat ca dracu! Cine si-ar dori sa se plimbe cu utilitara ?

 

Ai dreptate.Am avut un E46 touring insa l-am folosit in perioada cand mi s-a stricat frigiderul.Bun touring-ul, mai cari un frigider, un aragaz.Problema este ca imi placea cum arata masina, chiar si cu frigiderul inauntru. :lol:

Stiu, m-am cam facut de ras, touring-ul nu este apreciat de inalta societate din Romania. :)

 

ps

 

Am gasit si o poza.Ma duceam cu frigiderul la reparat si ma ratacisem. :)

post-66-1261881023_thumb.jpg

Edited by Bavaria
Link to comment
Share on other sites

De ce fuge lumea de break ? Ca e urat ca dracu! Cine si-ar dori sa se plimbe cu utilitara ?

Ca de obicei, esti indreptatit la opinia ta stupida...

Eu am ales touring, nu m-a ales el pe mine, nu car marfa, nu car morti (dric) nu car nimic, e mai speciala, mai rara, nu sare in ochi, uimeste prin ce poate, de coupeuri cazute si de sedan, e plina lumea...

Touringul e mai rar la noi, cam greu te astepti de la un touring sa te lase in fum :)

Nu pun 4 oameni in masina, nu stiu daca am pus de 3 ori de cand o am...

Fiecare cu ce-i place. Nu cer la nimeni sa placa un touring, evident, ca nu. Insa nu blama proprietarii de aceste modele.

 

 

Uite 2 poze cu touring:

 

Pune si tu poza cu masina ta, sa vedem, e mai faina?

 

http://1.1.1.5/bmi/img694.imageshack.us/img694/4173/oz02.jpg

http://1.1.1.5/bmi/img3.imageshack.us/img3/6848/oz04.jpg

 

 

iti zic eu ce masina are !

 

e36 ... Unele sunt frumoase altele nu ! Depide de posesorul acelei masini!

Te poti caca in gusturile omului ?

Raspuns: DA!

Dar din bun simt nu o faci !

 

Unii o fac , caci de ... daca ai Touring esti varza , praf sau ai stiu eu ce , vizunea unora pentru masini e ca si cum ai zice ca Personalul de Galati e defapt sageata albastra!

Link to comment
Share on other sites

Mah fratilor voi sunteti chiar pocnitzti rau... N-am facut referire la nici unul dintre voi. E doar parerea mea ca arata ca o utilitara. chiar n-am voie sa am o parere personala ? Trebuie sa fiu ca voi ? Sa-mi placa ce va place voua ? Sa va cant voua in struna ca sunt nishte capodopere de masini cand de fapt nu imi plac ? Sunteti absurzi !!!

 

Asta era titlul topicului !!!!

De ce "fuge" lumea de break?

 

CA SUNT URATE CA DRACU si arata ca utilitarele. CARE E PROBLEMA ???? Trebuie sa-mi zica un onanist ca se caca in gustul meu? Da' de ce nu te caci tu in gustul familiei tale de pilda daca tot iti vine ?

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Mah fratilor voi sunteti chiar pocnitzti rau... N-am facut referire la nici unul dintre voi. E doar parerea mea ca arata ca o utilitara. chiar n-am voie sa am o parere personala ? Trebuie sa fiu ca voi ? Sa-mi placa ce va place voua ? Sa va cant voua in struna ca sunt nishte capodopere de masini cand de fapt nu imi plac ? Sunteti absurzi !!!

 

Asta era titlul topicului !!!!

De ce "fuge" lumea de break?

 

CA SUNT URATE CA DRACU si arata ca utilitarele. CARE E PROBLEMA ???? Trebuie sa-mi zica un onanist ca se caca in gustul meu? Da' de ce nu te caci tu in gustul familiei tale de pilda daca tot iti vine ?

 

BAN!! Frumos limbaj!

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Singurul dezavantaj pe care il vad la break este ca sunt un pic mai zgomotoase. In rest sunt unele care arata mai bine ca un sedan.

 

Ca si SUV-urile pana la urma... asta am observat si eu acum de cand cu Cayenne-ul... auzi tot ce ai prin portbagaj si asta ma enerveaza.

 

Apoi, mie spre exemplu imi plac mai mult touring-urile e46 si e90, mai mult decat varianta sedan. Iar de la AUDI imi plac la nebunie touring-urile, cel putin actualul A6 Avant.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
eu stiam ca numai o categorie de romani parcheaza astfel.... :) Mai era una cu un x3, parcat pe 2 locuri sau la handicapati... era printr-o parcare in Canada, sa fi fost tot un roman ? :lol: Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

are vreme acu sa-si puna superchargeru...

 

Spunea ceva ca vrea sa-l monteze la primavara, sper ca nu a luat pana atunci ban. :)

 

Eu nu am probleme cu zgmotul pe spate, adica nu mi se pare mai zgomotos. Am avut si hatchback si la fel. Mai ales ca merg cu ruloul care acopera portbagajul tras. Hayonul mai face figuri daca nu e reglat bine si daca are amortizoarele duse.

La SUV problema cred ca vine si de la cauciucuri, multe merg cu mixte care sunt mai zgomotoase.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.