Jump to content

318is vs 320i E36


Bebe

Recommended Posts

deci 9.7 ... cred ca am si eu autodata acasa, dar nu am vazut sa aiba pentru 164E2, ci doar pentru 164E1... poate e o versiune mai veche, sau nu am cautat eu bine :)

ms Ciupanezu :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
o sa mi-o fac si eu rost, am inteles ca e cea mai buna versiune, astea noi sunt mai complete dar cu bug-uri.

 

Am acum ÅŸi Autodata 2007, este mult mai complet ÅŸi mai util.

 

Arată până şi problemele tehnice comune pentru diferite modele şi motorizări.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

cauta pe demonoid.com ( este un site de torente ).

eu de acolo l-am luat :)

ti l-as da eu pe dc... dar la netul prost care il am, va dura ceva vreme, are 1.2Gb.

imi trebuie cont si ii inchisa inscrierea ..si imi trebe invitatie de la cineva care are cont cred.. :)

Link to comment
Share on other sites

pentru autodata 3.18 daca va zice ca licenta s-a "terminat", va trebui sa dati anul de la pc pe 2007 :)

pentru 2008 inca nu am reusit sa gasesc crack, mai astept.

 

mie pe vista dupa ce copiez crack si adkey ala (care imi zice nod32 ca e virus) si dau sa deschid programu, imi zice instant ''application is non-responsive, close or...''

Link to comment
Share on other sites

mie pe vista dupa ce copiez crack si adkey ala (care imi zice nod32 ca e virus) si dau sa deschid programu, imi zice instant ''application is non-responsive, close or...''

Orice antivirus bun iti va zice acelasi lucru. Dezactivezi antivirusul, deschizi addkey-ul, copii serialul si mai ce e acolo, si activezi inapoi antivirusul.

Nu e virus, il vede doar ca pe o aplicatie periculoasa.

 

si eu am avut Autodata 2007 dar avea o terminatie ciudata .UIM ceva de genul si nu am putut sa-l deschid cu nimic si am lasat 2004. am sa caut ceva mai nou pe torent.

Nu e ciudata, am gasit un singur program cu care se poate monta astfel de imagini: magic iso :)

Link to comment
Share on other sites

si eu am avut Autodata 2007 dar avea o terminatie ciudata .UIM ceva de genul si nu am putut sa-l deschid cu nimic si am lasat 2004. am sa caut ceva mai nou pe torent.

UIF -Universal image format ..vezi ca ii un prog Magic iso ii zice si cu ala poti sa ii dai converse din Uif in imagine iso si dupaia o montezi cu deamon tols.

Link to comment
Share on other sites

pentru autodata 3.18 daca va zice ca licenta s-a "terminat", va trebui sa dati anul de la pc pe 2007 :)

pentru 2008 inca nu am reusit sa gasesc crack, mai astept.

 

mie pe vista dupa ce copiez crack si adkey ala (care imi zice nod32 ca e virus) si dau sa deschid programu, imi zice instant ''application is non-responsive, close or...''

vezi ca daca nu opresti antivirusul cand bagi cracku sau Adkey ala nu te lasa ..trebuie oprit anitvirusul cand instalezi programul.

Link to comment
Share on other sites

UIF -Universal image format ..vezi ca ii un prog Magic iso ii zice si cu ala poti sa ii dai converse din Uif in imagine iso si dupaia o montezi cu deamon tols.

Nu e nevoie de conversie, merge montata direct, doar ca iti trebuie serial sau crack pentru magic iso, altfel mi se pare ca nu merge.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ma bag si eu sa repet ce confirma toata lumea.....318IS e ideeal....din mai multe puncte de vedere

1. Putere la fel cu 320 (+/- 10 CP depinde de uzura motrului)

2. Consum mai bun decat la 320

3. Dotari cam la fel (din pacate am vazut si 320i cu geamuri la manivela, etc...)

4. Fiabilitate la fel

5. Impozit, asigurari, taxe mai ieftin ca la 320.

 

 

Si ar mai fii si altele.....dar sfatul meu e sa nu ii asculti pe toti frustratii care au 320i si cand l-au luat au cautat 318is dar nu au gasit.

Gandestete ca ''s"-ul ala inseamna ceva in plus fata de ''i'' simplu.

Vorbesc (adik scriu) in calitate de fost bmw-ist de 320 si actual de 318IS, cu 300000 km, trage mai bine ca 320 la 215000,

am doatari mai multe decat pe fostul 320.....asa ca alegerea e a ta.......Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Adica cum, tu ii faci pe cei ca mine frustrati?

Ma abtin.

Nu am cautat, si nu voi cauta niciodata 318is.

Tras de el sa scoti 140 de cai.

Tu compari acum 4 cilindrii a lu 318is cu 6? la forta la cox, la ce vrei tu?

Inseamna ca esti prost informat, ori ai avut un 320i care e varza.

Hai sa ne vedem, eu cu 320i, tu cu 318is.. cox liniute, ce vrei. iti si dau sa mergi cu el, si mai e si touring, apoi fa comparatie cu 318is.....nu te mai urci in a ta,sau cel putin nu te mai urci spunand ca trage.

Ca dotari? pai asta nu e relevant, cum am vazut si m3 cu robineti la clima.

S ala inseamna stoarcerea de putere a unui amarat de 318

pana la 140 de cai.

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa intru in discutii in contradictor si scuze daca te-ai simtit "frustrat" nu am zis ca 320i nu sunt masini bune dar eu nu vad avantajele unui 320i fata de 318is analizand taote punctele de vedere nu numai "liniutele".

Asa ca daca ai chef de liniute am uitat sa zic ca am si un 525tds.....daca vrei neaparat putem face dar nu cred ca e relevant pentru baiatul care vrea sa isi ia si el o masina.....Asa ca la-so balta.

Am si eu dreptul la o parere nu?....sau nu!!!!!!

<_<)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.