Jump to content

Sfat achizitionare E60


Stefann

Recommended Posts

Ma intereseaza sa cumpar un E60 , ca an vreau in principal 2004 (se incadreaza in buget).

 

Ca motorizare sunt foarte nehotarat , oscilez intre 525i,530i,525d,530d.........

 

Masina ma intereseaza sa fie dotata , sa aibe piele , scaune sport eventual , xenon , incalzire in scaune , navi (eventual cu modul TV) , trapa , comenzi pe volan etc.

 

Ce imi recomandati ? Ce sfaturi imi puteti da ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma intereseaza sa cumpar un E60 , ca an vreau in principal 2004 (se incadreaza in buget).

 

Ca motorizare sunt foarte nehotarat , oscilez intre 525i,530i,525d,530d.........

 

Masina ma intereseaza sa fie dotata , sa aibe piele , scaune sport eventual , xenon , incalzire in scaune , navi (eventual cu modul TV) , trapa , comenzi pe volan etc.

 

Ce imi recomandati ? Ce sfaturi imi puteti da ?

 

In ce buget vrei sa te incadrezi?

Daca vrei una cu cat mai multe optiuni eu zic sa alegi un 525i cu 100.000 km si cu tot ce vrei tu: xenon, piele, scaune sport etc...

Si eu eram nehotarat intre 520i si 525i dar am gasit acest 520i cu multe optiuni si m-am indragostit pe loc de ea. Cand am aflat ca totul e in regula din punct de vedere al km si al cartii service, nu am mai stat pe ganduri si am cumparat-o.

Link to comment
Share on other sites

Daca nu ai bani multi sa investesti in benzina nu prea se merita,cea mai buna alegere e 530d.

E pacat sa iei masina si sa nu te plimbi cu ea cand vrei ca nu ai benzina.

 

Nu se pune astfel problema , banii la mine vin zilnic , nu e benzina o problema .

 

Ma gandeam mai bine un 530i decat 530d , e mai ieftina in general cu minim 1500e , suma care in timp acopera diferentele intre benzina si motorina o buna perioada de vreme , mai ales ca circul mult in oras.

Link to comment
Share on other sites

Da, dar si cand calca pedala i se ridica parul pe ceafa de la acceleratie si mai ales de la sunet :blink: Nu poti sa consumi 8%, sa fuga tare si sa sune si bine.

 

Ba se poate. Nu ma sperie consumul , ar fi ok un 15-16 la mers lejer in Bucuresti. Nu e asta o problema.SI sunt constient ca daca o calc mananca 20.

Link to comment
Share on other sites

Stefan... pe langa dotarile alea.. poti pune culoarea.. la fel de importanta.. pai alea sunt dotarile cele mai importante la e60 ??? incearca si tu sa cauti una cu dynamic drive, si addaptive lights.. astea is de baza.. apoi culoarea, si restu detaliilor artistice...

 

Nu ma intereseaza adaptive light , probabil dynamic drive da , culoarea in special NEGRU vreau sau gri sobolan inchis , nu argintiu si dotari am enumerat ca ce m-ar interesa cel mai mult.

Link to comment
Share on other sites

bine draga ca te intereseaza sa fie butoanele rosii da inovatiile tehnologice nu.... deci vrei sa-ti iei e30 in alt ambalaj.... spor... si probabil dynamic.. ia documenteaza-te vezi ce fac.. si apoi vezi daca iti trebuie sau nu... oricum "dynamic drive probabil" "addaptive lights nu" :blink: bine sa-ti fie pielea perforata.. si argintie masina, ca in rest.. e bine si cu robinete.. deci vrei un e39 dar cu design urat ... Edited by Lifestyle
Link to comment
Share on other sites

Stefan... pe langa dotarile alea.. poti pune culoarea.. la fel de importanta.. pai alea sunt dotarile cele mai importante la e60 ??? incearca si tu sa cauti una cu dynamic drive, si addaptive lights.. astea is de baza.. apoi culoarea, si restu detaliilor artistice...

 

 

E jale cu negru ..stii povestea ...Vrei sa intri in clubul crizatilor cu mizeria , praful , gainat ,.,,,zgarieturi superfidciale facute pana si de carpa cu care-ti sterge masina la sapalatorie ..lol... :blink:

Link to comment
Share on other sites

bine draga ca te intereseaza sa fie butoanele rosii da inovatiile tehnologice nu.... deci vrei sa-ti iei e30 in alt ambalaj.... spor... si probabil dynamic.. ia documenteaza-te vezi ce fac.. si apoi vezi daca iti trebuie sau nu... oricum "dynamic drive probabil" "addaptive lights nu" :blink: bine sa-ti fie pielea perforata.. si argintie masina, ca in rest.. e bine si cu robinete.. deci vrei un e39 dar cu design urat ...

 

Nu cred ca e cazul sa devenim ironici si deja sa ne dam cu parerea despre ce si cum sta treaba.

 

Pe mine ma intereseaza un E60 , NEGRU , motor eventual 3.0i sau 3.0d , cu optiuni calumea pe ea , nu ma incanta foarte mult electronica ca pana la urma eu conduc masina , nu 10000 de senzori si de dynamic drive si de adaptive lights , sincer deja asta e snobism , nu au prea mare importanta aceste dotari pentru ceea ce am eu nevoie , 80% din timp in Bucuresti vreo 20-25k km pe an si poate 2-3 drumuri la mare si 2-3 drumuri la munte . Ma intereseaza mai mult confortul meu din masina , scaune sport , piele , incalzire in scaune , volan cu comenzi pe el , navi , trapa(sunt fumator si ma dispera deja masina actuala ca nu am trapa la el) , xenon (tine de propria siguranta si vizibilitate) si cutie steptronic , asta ma intereseaza pe mine.

 

Vreau o masina utila , mai noua decat E46 atata fizic cat si moral , un motor mai puternic , un confort mai sporit.

 

Nu vreau tot felul de gadgeturi carora nu le vad rostul in momentul de fata pe masina mea.

 

Te rog sa incetezi cu ironiile si cu robinetele tale , nu cred ca e cazul de asa ceva.

Edited by Stefann
Link to comment
Share on other sites

hahahahhaha am dynamic drive nu are legatura cu condusu masinii.. este o suspensie inteligenta in sensu ca in oras nu iti rupi rinichii in gropi si cai ferate.. si la viteza mare devinde ferma.. si nu face balans in curbe si la viraje bruste... ce legatura are cu pilotul ?!? ti-am zis sa citesti sa vezi ce sunt.. si addaptive lights .. poate ti-ai dori si tu ca farurile sa nu-ti bata pe malaini in curbe ci pe drum.... mai ales daca toate pot.. numai al tau nu... si scuza-ma, daca iti iei NEGRU, si "optiuni" calumea.. masina e E39... toata.. motorul si tot.. e de e39.. atata ca , are o caroserie mult mai urata.. tocmai inovatiile tehnologice.. o fac sa merite sa fie cumparata.. nu designu... ca ala nu e stralucit..

 

Pai tu ai inceput cu misto-u cand ai zis ca la ce iti trebe dynamic drive si addaptive lights :blink:), am crezut ca faci misto.... documenteaza-te si vezi ca fara acestea.. masina este un e39 urat..

Link to comment
Share on other sites

dreptroman: habar nu ai ce e dynamic drive.. sta in curbe ca orice bmw.. fara suspensie sport.. fara dynamic drive.. si compromisul pe care 90% il cauta.. acela in oras sa fie moale suspensia si pe drum in curbe sa fie tare.. s-a inventat .. se numeste dynamic drive... mi se pare stupid... sa iti explic tie tehnologia noua.. pana la urma dreptroman.. si fara xenon nu te chiorasti... asa-i ? sau ala e musai....

 

dreptroman.. ideea cealalta era.. ca tot ce e sub capota.. pe e60 este de e39... pana la facelift la e60.. si atunci dai bani de model 2004.. si cumperi masina model 2000 ?

 

Pentru unii intr-adevar cea mai importanta obtinue este aceea, care pune emblemele M peste tot pe masina.... si in rest nimic...

 

Faceti clubu de rusine.. ca va alegeti masinile din poze.. nu dupa dotari.. mi se pare stupid ca un set de jante.. sa aiba greutate mai mare in decizie decat alte dotari "tehnice"...

Link to comment
Share on other sites

dreptroman: habar nu ai ce e dynamic drive.. sta in curbe ca orice bmw.. fara suspensie sport.. fara dynamic drive.. si compromisul pe care 90% il cauta.. acela in oras sa fie moale suspensia si pe drum in curbe sa fie tare.. s-a inventat .. se numeste dynamic drive... mi se pare stupid... sa iti explic tie tehnologia noua.. pana la urma dreptroman.. si fara xenon nu te chiorasti... asa-i ? sau ala e musai....

 

dreptroman.. ideea cealalta era.. ca tot ce e sub capota.. pe e60 este de e39... pana la facelift la e60.. si atunci dai bani de model 2004.. si cumperi masina model 2000 ?

 

Pentru unii intr-adevar cea mai importanta obtinue este aceea, care pune emblemele M peste tot pe masina.... si in rest nimic...

 

Faceti clubu de rusine.. ca va alegeti masinile din poze.. nu dupa dotari.. mi se pare stupid ca un set de jante.. sa aiba greutate mai mare in decizie decat alte dotari "tehnice"...

 

Bad day?

Link to comment
Share on other sites

cum sa fie un e39 urat...e39 e urat prin natura lui...iti dai seama cum ar arata un e39 URAT :blink:)

 

PS o opinie personala ca e39 e urat :)

 

Si nu-mi spuneti mie ca saracu BMW nu sta pe curbe fara dynamic drive...si te chiorasti noaptea la drum fara adaptive headlights...pfff

Am doua intrebari...

Ce masina ai?

 

Ce ti se pare urat la E39?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.