Jump to content

Casco, Casco, Casco, a avea sau a nu avea?


Tien

Cati dintre posesorii de BMW avem Casco?  

863 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

oricum mi se pare cam mult :blink: 8000 pe an ... adica 666 pe luna = 24 de milioane pe luna pfffff

Da e mult .. dar hai sa o luam altfel.Daca cumva omul nu are casco.Si vreodata la loteria de care se tot vorbea pana acum ai o pasa proasta ... intra unu` de ex intr-o depasire fara sa se asigure il evita s-a dus in sant.Ok , iese intreg din masina , masina in schimb e praf.Uite cum s-au dus cei 90 de mi sau cat o fii dat omu` la achizitie pe masina.Daca in schimb are casco macar are posibilitatea sa isi recupereze mare parte din valoarea masinii.Pt. ca eu ma indoiesc ca i-ar fii tot una sa scoata alti 90 de mii pt. o masina noua...Omu` a constientizat asta si mult , putin face cumva sa achite.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

eu am casco, ca este cu reducere, si stau mai linistit. este si noua si merita. poate mai incolo sa renunt.

pana acum nu am avut necazuri cu ea, dar am gasit-o de 4 ori atinsa in parcare, si nu am avut facturi mai mici de 1.000 lei, asa ca mai bine dau cei de la asigurari, rata trimestriala fiind 223 euro.

apoi daca ti-o faci praf, macar iti recuperezi banii, altfel ... :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

mie mi-au platit 1 deviz de 450 mil si inca 1 de 100 mil completare :twoup:

tot asa, filgerator. mi-au schimbat si ce nu speram, adica janta spate dreapta care nu avea legatura cu impactul :twoup:

buni baieti

Edited by Roland
Link to comment
Share on other sites

Va trebui sa te gainaresti cu ei in caz de dauna totala, Doamne fereste, dar in rest casco mi se pare chiar bun. Ce am schimbat la masina pe casco a costat mai mult decat ce am platit pana acum la firma de asigurari, deci parerea mea e ca merita.
Link to comment
Share on other sites

stie cineva daca la omniasig mai trebuie sa duci dovada de reparatie de la politie sau iti dau ei acolo la sediu (vreau sa schimb parbrizul si spoilerul ca sunt 1cm crapate :twoup: si cum mai am doar 2 luni din contract pana la expirare nu vreau sa ma prinda cu ele bulite . la reinoirea contractului face iar poze la masina si poate nu mai ma despagubeste) Edited by S A R P E
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.