Jump to content

Achizitie BMW 530xd


ivorymarci

Recommended Posts

Am in vedere achizitia unul model 530xd care se afla pe stoc la Automobile Bavaria in Bucuresti.Masina a fost folosita presupun de un angajat deoarece este company car.Acesta este link-ul unde o puteti vedea :

http://www2.autovit.ro/html/0/8/0/9/680809.php .Astept parerile voastre.Va multumesc anticipat pentru ajutor.

Link to comment
Share on other sites

Am in vedere achizitia unul model 530xd care se afla pe stoc la Automobile Bavaria in Bucuresti.Masina a fost folosita presupun de un angajat deoarece este company car.Acesta este link-ul unde o puteti vedea :

http://www2.autovit.ro/html/0/8/0/9/680809.php .Astept parerile voastre.Va multumesc anticipat pentru ajutor.

Parere personala. Si eu vreau sa imi iau masina din semnatura mea insa nu accept ca la atatia bani sa iau masina SH. Este un efort financiar imens pentru mine iar masina pe care o cumpar o doresc de noua pentru ca am de gand sa o pastrez 20 de ani, sincer. La peste 30 000 EURO nu stiu ce sa zic. Merita riscul unui Second? Da-ti si tu cu parerea sa aflam mai multe de la tine ce vrei defapt :blink:. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Am in vedere achizitia unul model 530xd care se afla pe stoc la Automobile Bavaria in Bucuresti.Masina a fost folosita presupun de un angajat deoarece este company car.Acesta este link-ul unde o puteti vedea :

http://www2.autovit.ro/html/0/8/0/9/680809.php .Astept parerile voastre.Va multumesc anticipat pentru ajutor.

 

Cum ai finalizat? Te-ai hotarat asupra vreunui model?

Link to comment
Share on other sites

Nu te-as sfatui sa iei masina second de la BAVARIA datorita preturilor as putea spune `nesimtite` pe care le practica.

 

Practic acea masina daca mergi in germania o iei undeva la max. 30-34.000 E si in nici un caz la acel pret de pus in rama :twoup: .

 

Eu personal am vrut sa iau o masina second de la Bavaria si m-am lasat pagubas datorita pretului acesta interesant.

 

Ei se folosesc inca de faza asta, pe care o folosea mamaia la DACIA 1100-- masina are garantie inca 2 ani. :twoup: Si daca are garantie (loooll).

 

Tare faza cu garantia la BMW.- tu ai fost vreodata la Bavaria cu 1000 Ron in buzunar???

 

Eu unul nu am incercat(nu am vrut sa dau telefoane dupa ajutoare).

 

Bavaria foloseste preturile astea datorita faptului ca nu vor sa devalorizeze marca BMW, chiar daca si ei le incarca in container din Germania la preturi de 2 lei fata de pretul cu care il revand ei.

 

Apropo vezi ca au si cataloage din care iti alegi masina si ei ti-a aduc la comanda.

 

Dureaza 3-4 luni si vine tot la pachet promotional 35-40.000 Euro fata de 20-25.000 daca te duci tu.

 

Deci.

 

 

 

Daca vrei masina suie-te in masina si dute la mama lor in Germania ca ai de unde alege, si lasa BAVARIA sa vanda masini noi. :D

Link to comment
Share on other sites

Daca vad ca tot sunteti atat de priceputi sa vad cine imi poate aduce un 530xd din 2007 cu 12.000 km la dotarile alea din Germania cu 30-34.000 E cat ziceti voi. Nu aveti nici cea mai mica idee de preturi si va tot dati cu parerea si-l incurcati si pe om, si apropo e 530xd ca scrie foarte clar "TRACTIUNE INTEGRALA". Pretul e putin cam mare dar din Germania cu tot cu drum si restul o iei cu max. 4000E mai putin si nu 15000E.
Link to comment
Share on other sites

pretul este mare, dar 2007 la 12.300 km este o masina noua, deabia s-a asezat motorul, defapt este inca in rodaj.

pretul de nou trece de 55.000 euro, asa ca eu zic ca un 43-45.000 euro merita.

530xd nu este o masina ieftina, deci pretul este destul de corect, parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

La banii astia iti iei un M5 ! Sunt prea de tot cu preturile lor!

Ma gandesc ca la e39 te referi cand zici M5!?

 

Exista M5 E60 sh la banii astia.

 

Un M5 E39 din 2003 cu interior individual costa cam 35 000 euro.

de unde atat de mult ?:twoup:

 

M5 e39 mobile

 

daca iti iei 530 ia-ti ori d ori i , fara x-drive oricum.

Edited by kretzu
Link to comment
Share on other sites

Exista si cu 35 000, atat costa cele in stare impecabila din ultimul an de fabricatie.

 

Normal ca exista si mai ieftine, pretul nu este batut in cuie.

pai arata-mi cu 35 de mii ca sa te cred.

 

in stare impecabila sau "tipla" sau alte denumiri , nu exista.

 

pana acu am cautat m5 e39 2003 30k-34k eur si nu am gasit nici unul.

Link to comment
Share on other sites

Uite unul de 30 000 euro.

 

Urmaresc preturile la M5 E39, am vazut si cu 35 000.

 

Starea impecabila exista la o asemenea masina.

N-am folosit expresii de samsar asa ca te poti abtine.

 

M5-ul E39 nu este o masina normala de zi cu zi.

 

Daca as fi spus ca un 316i din 99 este tipla era altceva.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Uite unul de 30 000 euro.

 

Urmaresc preturile la M5 E39, am vazut si cu 35 000.

 

Starea impecabila exista la o asemenea masina.

N-am folosit expresii de samsar asa ca te poti abtine.

 

M5-ul E39 nu este o masina normala de zi cu zi.

chiar nu ma pot abtine , este un forum public unde spun ce vreau.

 

am pus intre ghilimele expresia aia , nu era cazul sa generalizezi.

 

m5 e39 poate fi si o masina rupta datorita puterii ei , dusa la curse , rupta la cerculete s.a.m.d.

 

masina SH IMPECABILA , NU EXISTA

Edited by kretzu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.