Jump to content

Bmw E39 530d, noua achizitie


Razvan Gavan

Recommended Posts

Display-ul va sta in locul spatiului din plafon pentru trapa si nu se va vedea. Cand il voi folosi va fi pentru placerea mea personala <_< Daca era masina de Pimp my Ride cred ca vedeai macar un element pe ea....a mea nu are de nici unele

 

Are, jantele duc prea mult spre crom, nu ai ales o culoare buna, modelul este frumos, dar pacat ca duc spre bling bling

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

am vazut masina aseara..si nu cred ca poate fi vorba de bling..arata f bine, deoarece are si ornamentele de crom; fara ele..nu prea e ok;

 

am vb cu claudiu, dar se anunta niste scoruri de numa-numa la motorasele alea, cel mai bine incearca sa dezvolti ideea de aseara, mi se pare cea mai avantajoasa..din toate punctele de vedere

 

inca un lucru...mi se pare f ok cu farurile fara xenon, nu am simtit lipsa lui, lumina aia calda se potriveste de minune, plus ca vede f bine

 

la ampliful ala care vibreaza trebuie uitat nitel, poate o rezolvi cu ceva banda dublu adeziva sau pufere...

Link to comment
Share on other sites

Brandex: fi rezervat, critici cromul, vezi sa nu ti se-ntoarca pe alta parte critici despre carbon...

 

Cand or sa inceapa tiganii sa poarte carbon pe la gat cred ca mai dureaza <_<

 

Jantele cromate pe BMW sunt kitch

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Brandex: n-are nici o legatura cine ce poarta la gat... pana la urma e echipament OEM, in fine... doar am spus... ca s-ar putea sa se intoarca...

 

PS: Jantele ce le are pe masina.. sunt doar noi... nu sunt cromate.. daca astea-s jante cromate, atunci la jantele cromate cum le spunem ?

Link to comment
Share on other sites

Brandex, sincer, cred ca ai o problema cu masina mea...e strict treaba ta ce crezi si iti respect parerea. As prefera daca se poate, pe topic-ul acesta sa nu mai facem misto-uri aiurea. Ti-am mai explicat odata ca jantele nu sunt cromate, sunt culoare Hyper-Silver. Daca tu le vezi cromate...asta e. Eu nu am sa critic pe nimeni pe aici si nici nu ma intereseaza daca tiganii au sau nu carbon sau jante cromate. Eu personal sunt alb si roman 100% deci nu cred ca e cazul sa mai dezvoltam subiectul......
Link to comment
Share on other sites

Brandex: n-are nici o legatura cine ce poarta la gat... pana la urma e echipament OEM, in fine... doar am spus... ca s-ar putea sa se intoarca...

 

PS: Jantele ce le are pe masina.. sunt doar noi... nu sunt cromate.. daca astea-s jante cromate, atunci la jantele cromate cum le spunem ?

 

nichelate <_<

arata bine jantele, nu stiu ce aveti cu ele

Link to comment
Share on other sites

foarte frumoasa masina! ma repet!

toate modificarile sunt facute cu gust si profesionalism!

 

Jantele sunt SUPERBE, mai ales ca NU SUNT CROMATE!

 

Urmaresc cu maxim interes topicul tau, pacat ca-l mai porcaiesc unii, ar trebui sterse posturile aiurea!

Link to comment
Share on other sites

nu ar trebui sters nimic. de asta ne prezentam masinile in sectiunea asta nu? pentru a primi laude dar si remarci negative care uneori pot fi constructive.

 

fiecare are o parere proprie si gusturi personale, nu ar trebui sa intervina cearta.

 

imi place masina si chiar sunt curios cum o sa arate in varianta finala <_< nu m-ai lamurit cum te-ai gandit sa faci cu LCD-ul ala. va mai fi functionala trapa?

Link to comment
Share on other sites

Calin78: nichelu e mai deschis la culoare decat Cromul , asta din urma are un aspect negricios.. sa zic asa.. fumuriu..sau ma rog "smoked"..

 

mikken: da din poze tu ce zici.. masina are trapa ? interiorul ce l-a pus a venit de pe masina cu trapa, LCD-ul acopera locul in care ar trebui sa fie trapa, si daca are bani de bagat si LCD in masina, rezolva foarte bine problema cu locul de trapa gol

Edited by Cristi.MD
Link to comment
Share on other sites

nichelul bate spre alb, cromul are o usoara tenta inchisa; mai exista si varianta black chrome, unde cromul are o foarte pronuntata tenta fumurie; la jantele acestea nu este cazul, deoarece ele sunt doar metal slefuit si lacuit, nu sunt nici nichelate si nici cromate, sunt pur si simplu polished
Link to comment
Share on other sites

Brandex, sincer, cred ca ai o problema cu masina mea...e strict treaba ta ce crezi si iti respect parerea. As prefera daca se poate, pe topic-ul acesta sa nu mai facem misto-uri aiurea. Ti-am mai explicat odata ca jantele nu sunt cromate, sunt culoare Hyper-Silver. Daca tu le vezi cromate...asta e. Eu nu am sa critic pe nimeni pe aici si nici nu ma intereseaza daca tiganii au sau nu carbon sau jante cromate. Eu personal sunt alb si roman 100% deci nu cred ca e cazul sa mai dezvoltam subiectul......

 

Nu am zis ca sunt cromate, am zis ca duc spre crom. Nu am nimic cu tine si cu masina ta. Poti sa fii si de 2 ori tigan, nu sunt rasist. Daca nu-ti convin criticile inchide topicul. Si eu am primit si critici pozitive si critici negative, nu trebuie sa ne suparam.

Link to comment
Share on other sites

brandex, fara suparare, dar bling nu inseamna neaparat crom. bling inseamna opulenta. cromul lui razvan, atata timp cat e oem, nu e opulent, iar jantele sunt destul de dragute, se potrivesc cu masina, si NU sunt cromate. ce-i drept, capacul ala nu-mi place nici mie, dar e chestie de detaliu. masina lui razvan, nu e asa de sport incat sa nu suporte ornamentele cromate originale, exact cum masina ta nare nicio urma de sportivitate, incat sa suporte atat carbon fake.

din cate am vazut, a renuntat si la carbonul interior (doamne ajuta), in favoarea unor trimuri mai elegante, de asemenea si pielea interioara, este eleganta. pachetul M si scaunele sport, nu cred ca fac din ea o masina sport.

cat despre a ta...... scuze, dar a ta este chiar exagerat de bling. parerea mea. sper sa nu te superi pe mine, dar carbonul eu zic ca e de prost gust, si este in exces la tine. exces e putin zis..... e atat de incarcata, incat ma dor ochii cand ma uit la ea. iti repet, sper sa nu te superi, chiar nu o zic din rautate. oricum, prefer sa fiu sincer, decat sa zic ca altii ca e faina doar pt ca te cunosc, si pe la spate sa zic "vai, am vazut masina la intalnire, e oribila, capota aia nu sta la linie deloc, portbagajul nici atat, e de toata jena masina".... singurul lucru ok la masina, sunt jantele, care oricum stau mai bine pe un e92-e93.

inca o data, sper sa nu te supere sinceritatea/parerea mea.

Edited by blue6
Link to comment
Share on other sites

Brandex, sincer, cred ca ai o problema cu masina mea...e strict treaba ta ce crezi si iti respect parerea. As prefera daca se poate, pe topic-ul acesta sa nu mai facem misto-uri aiurea. Ti-am mai explicat odata ca jantele nu sunt cromate, sunt culoare Hyper-Silver. Daca tu le vezi cromate...asta e. Eu nu am sa critic pe nimeni pe aici si nici nu ma intereseaza daca tiganii au sau nu carbon sau jante cromate. Eu personal sunt alb si roman 100% deci nu cred ca e cazul sa mai dezvoltam subiectul......

 

Nu am zis ca sunt cromate, am zis ca duc spre crom. Nu am nimic cu tine si cu masina ta. Poti sa fii si de 2 ori tigan, nu sunt rasist. Daca nu-ti convin criticile inchide topicul. Si eu am primit si critici pozitive si critici negative, nu trebuie sa ne suparam.

 

Eu am spus doar ca nu imi plac misto-urile facute de dragul de a fi facute, si aici nu ma refeream strict la tine. Eu nu am nimic cu tine si nici tu cu mine, si suport critici si le iau in considerare, altfel nu faceam topic-ul.

Link to comment
Share on other sites

@blue6 - nu ma supar, nu am de ce, tot timpul am acceptat criticile si am incercat sa remediez. Masina mea a fost facuta mai mult pt reclama si culoarea ma ajuta f mult in combinatie cu carbonul, si sa stii ca am asezat si portbagajul si capota la linie.

 

@Fla - poate sa puna daca lui ii plac

 

@Razvan Gavan - eu nu am facut niciun misto, chiar imi place masina (cu mici exceptii) si tot respectul pentru munca depusa si succes in continuare la modificari.

Link to comment
Share on other sites

@blue6 - nu ma supar, nu am de ce, tot timpul am acceptat criticile si am incercat sa remediez. Masina mea a fost facuta mai mult pt reclama si culoarea ma ajuta f mult in combinatie cu carbonul, si sa stii ca am asezat si portbagajul si capota la linie.

 

@Fla - poate sa puna daca lui ii plac

 

@Razvan Gavan - eu nu am facut niciun misto, chiar imi place masina (cu mici exceptii) si tot respectul pentru munca depusa si succes in continuare la modificari.

 

 

iti dai seama ca am zis la misto ....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.