Jump to content

135 i coupe!


suri

Recommended Posts

Guest poleposition
da' nu vrei sa te dai si cu M6 le meu ? ca e automata deci pot sa fiu si prost de bubui, nu "tre' sa stiu sa ii dau". :twoup:

 

http://www.foxridgespeedway.com/Images/HIArticleImages/LittleRaceFan.jpg

 

da' te-ai simtit lezat cumva? sau vizat de aceasta discutie?? :twoup:

 

 

 

care discutie, abureala asta ?

 

http://www.nqcc.org/nqccweb/htdocs/Training%20pg%20crying.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da' nu vrei sa te dai si cu M6 le meu ? ca e automata deci pot sa fiu si prost de bubui, nu "tre' sa stiu sa ii dau". :twoup:

 

http://www.foxridgespeedway.com/Images/HIArticleImages/LittleRaceFan.jpg

 

da' te-ai simtit lezat cumva? sau vizat de aceasta discutie?? :D

 

 

 

care discutie, abureala asta ?

 

http://www.nqcc.org/nqccweb/htdocs/Training%20pg%20crying.jpg

 

imi cer scuze ca n-am discutat filozofia lui kant printre detalii tehnice si bla bla-uri despre curse! data viitoare! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

ha ha ... nu cred ca sunt singurul interesat de acest lucru...pana la urma care-i faza...am intrebat cat consuma o masina...ce ti se pare asa romanesc in asta...nene lucrez in germania si crede-ma ca si ei intreaba la fel de des acet lucru.

nu ma prind de unde grandomania si rautatea asta inutila...

Link to comment
Share on other sites

e o intrebare normala pe care un om absolut normal si-o pune...poate ca tu esti plin de bani si nu te intereseaza...uite eu nu sunt asa plin de bani ca tine (daca esti) si ma intreb si asta. eu nu am M ca sa nu ma intereseze consumul.

man no offence...nu vreau sa jignesc pe nimeni...dar mie mi se pare grandomanie ce faci tu acum...nu cred ca s-a deranjat nimeni ca am intrebat eu cat consuma o masina.

eu sincer zic ca nu are rost sa continuam discutia asta...e de mult off topic.

imi cer scuze daca te-a deranjat ceva din ce am zis.

Link to comment
Share on other sites

Suri, sper ca nu tu faceai depasiri tembele pe deneunu acum doua nopti !!!! :twoup:

Sincer, dupa simpatie, mi-a fost mila de seria unu ala care incerca si el un slalom, am franat ca sa-l las sa mi se bage in fata prin dreapta...

135 i coupe trebuie sa inspire mult mai mult respect decat atat.

Link to comment
Share on other sites

Suri, sper ca nu tu faceai depasiri tembele pe deneunu acum doua nopti !!!! :twoup:

Sincer, dupa simpatie, mi-a fost mila de seria unu ala care incerca si el un slalom, am franat ca sa-l las sa mi se bage in fata prin dreapta...

135 i coupe trebuie sa inspire mult mai mult respect decat atat.

 

Nu prea aveam cum sa fiu eu, tocmai pentru ca acum 2 nopti veneam din delegatie, dinspre mare... si de-atunci nu prea am mai avut timp sa ies cu masina nici macar prin oras, pentru ca am avut de predat niste materiale azi si am stat sa lucrez la ele... acum stii cum e, daca adaptam o vorba romaneasca: cate masini, atati soferi...

 

ps. cat despre consum, nu stiu inca pentru ca nu a venit... trebuie sa apara din clipa in clipa... :twoup: dupa ca o sa-i fac "rodajul" o sa va pot povesti mai multe despre el...

 

greu mai trece vremea asta, uneori...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pe mine oricine ma intreaba cat consuma masina, am un singur raspuns : Cat o calci! Dar maxim 20l/100km daca mergi din blana-n frana. Minim 5, in exterior si foarte cuminte.

 

Cred ca e valabil la orice masina, in functie de motorizare bine inteles. Ai un minim si un maxim. Ideea e, ca masina consuma dupa nr. de la papuc.

Link to comment
Share on other sites

Pe mine oricine ma intreaba cat consuma masina, am un singur raspuns : Cat o calci! Dar maxim 20l/100km daca mergi din blana-n frana. Minim 5, in exterior si foarte cuminte.

 

Cred ca e valabil la orice masina, in functie de motorizare bine inteles. Ai un minim si un maxim. Ideea e, ca masina consuma dupa nr. de la papuc.

bun raspuns! si ei ce zic?

Link to comment
Share on other sites

Eu am 123d si inca nu mi-am masurat papucu`. Oricum, ce am observat de curiozitate, la 200km/h consumul instant este de 9.5-10.5. La 130km/h mers constant e undeva la 5.4, in oras nu pot sa scot sub 7 orice as face ( deci am intre 7.5 - 9 ), dar si daca vreau sa golesc rezervorul nu pot consuma mai mult de 12.5l/100km.

 

Happy ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

the cat is homeeeeeeeeee.....

 

aseara a fost primul drum... si primele poze (cu telefonul!). cand o sa am timp o sa le pun pe forum... astept acum sa scap de rodaj ca sa ma pot bucura de ea asa cum merita...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.