Jump to content

135 i coupe!


suri

Recommended Posts

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bomba pe rotzi bestiuta asta mica :twoup: ....apropo , va avea o ''soferitza'' pe masura :twoup:) stiu eu ce zic

 

:D)))))))))))))

 

cat de tare te-a speriat tractorul ala? :D

Link to comment
Share on other sites

Bomba pe rotzi bestiuta asta mica :twoup: ....apropo , va avea o ''soferitza'' pe masura :twoup:) stiu eu ce zic

 

:D)))))))))))))

 

cat de tare te-a speriat tractorul ala? :D

 

 

In cele 2 zile am trait experiente unice ....cu groapa aceea care ai luat'o la 80 , tractorul si CZK pe serpentine ...dar mi'a placut al naibi de mult :D

Link to comment
Share on other sites

Bomba pe rotzi bestiuta asta mica :D ....apropo , va avea o ''soferitza'' pe masura :D) stiu eu ce zic

 

:D)))))))))))))

 

cat de tare te-a speriat tractorul ala? :P

 

 

In cele 2 zile am trait experiente unice ....cu groapa aceea care ai luat'o la 80 , tractorul si CZK pe serpentine ...dar mi'a placut al naibi de mult :)

:twoup:

Dezvolta? :twoup:

Edited by Black Soul
Link to comment
Share on other sites

Oricum....135i-ul da fiori oricarei masini sport spre supersport....daca ii mai faci si un chip tuning, deja se schimba mult datele problemei......o faci dragster :twoup:

off, mai fratilor masina aia nu e pur sport!

 

Sau hai sa o luam altfel: diferenta intre o masina intr-adevar sport( M) si un 135 i este ca si diferenta intre un sportiv de performanta si unul amator.....

 

Judecati voi!

Link to comment
Share on other sites

Adica masinuta aia de 300CP, care pot usor sa ajunga la 400 cu un remap reusit ...nu e sportiva???? Geeezzz...

 

Nu este un M, intr-adevar..... dar bate la curu' gol orice masinuta din clasa ei care se considera a fi "sportiva"....fie el ST, R32, FR sau RS.

Link to comment
Share on other sites

;) ... pai voiam sa povesteasca .. :D
Bomba pe rotzi bestiuta asta mica :D ....apropo , va avea o ''soferitza'' pe masura :D) stiu eu ce zic

 

:))))))))))))))

 

cat de tare te-a speriat tractorul ala? :P

 

 

In cele 2 zile am trait experiente unice ....cu groapa aceea care ai luat'o la 80 , tractorul si CZK pe serpentine ...dar mi'a placut al naibi de mult :P

 

 

cateva zile la Baia Mare cu cat-ul meu.... un drum pana in Ungaria, cica ne-am dus la curse (ca spectatori! mi s-a parut mult mai naspa decat la KOE)... intr-adevar, incercand sa gasim un drum mai scurt, in Romania, evident, am luat o groapa la vreo 80 la ora. de fapt era un mega sant, pe care l-am vazut fix in ultimul moment! ne-am oprit in prima benzinarie sa vedem daca mai am spoiler, daca rotile nu sunt patrate sau daca mai am vreun scut la locul lui... si surpriza: totul parea ok. (o sa vad zilele astea cand o duc in service... asa, de control!)

 

la intoarcere, pe Ungaria, drumul fff misto, numai curbe... am mers eu ceva mai sportiv.... la un moment dat, am depasit cateva masini, doar ca nu prea mai aveam unde sa ma bag inapoi... de pe contrasens venea un tractor. Am pus frana, incercand sa intru in spatele unuia cu un ford. toate bune si frumoase, m-am oprit la timp (tot pe contrasens!) ca sa nu-l sperii pe-ala prea tare... ala, auzind fraaaaneee, a vazut el ceva cu coada ochiului, s-a speriat, crezand ca n-am loc de el, si brusc a tras dreapta de volan si depasit coloana pe dreapta, pe marginea drumului. A fost fun tocmai pt ca el nu prea mai avea de ce sa faca o manevra de genul, eu avand suficient loc sa intru inapoi in coloana... pentru mine, ca sofer, a fost ok, dar pt ce-i din spate.... :twoup:

 

oricum ... Suuuper fun la Baia Mare! si super fun la drum lung in general.... (mai ales la intoarcere :twoup: )

ps. prietenii stiu de ce! :P

Link to comment
Share on other sites

Anyway, ca sa linistim spiritele:

cand vine 135-ul promit sa fac o liniuta cu M-ul lui theo! :twoup:

doar daca accepta provocarea.... :twoup:

Edited by suri
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Anyway, ca sa linistim spiritele:

cand vine 135-ul promit sa fac o liniuta cu M-ul lui theo! :twoup:

doar daca accepta provocarea.... :twoup:

Cu placere, insa te sfatuiesc sa ii faci intai un pic rodajul.....

 

Si sa te obisnuiesti putin cu el, ( sa iti faci si pregatirea mentala) nu de alta, insa sa nu ramai marcata pe viata daca ramaai in urma .. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

uuuuuu.... imi dai mie sa conduc masina in cursa? te rooog! :twoup:

 

si ca am citit de baia mare... spune cititorilor, te rog, cum a fost cand ne-am dus si ne-am intors de la "panta minune"? :D mai exact cum reactiona "bebe" :D

 

dau un attach cu panta! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Anyway, ca sa linistim spiritele:

cand vine 135-ul promit sa fac o liniuta cu M-ul lui theo! :D

doar daca accepta provocarea.... :twoup:

Cu placere, insa te sfatuiesc sa ii faci intai un pic rodajul.....

 

Si sa te obisnuiesti putin cu el, ( sa iti faci si pregatirea mentala) nu de alta, insa sa nu ramai marcata pe viata daca ramaai in urma .. :D :) :P

 

 

rodajul nu o sa fie greu de facut... un dus-intors pana in germania si s-a rezolvat intr-o saptamana! :twoup:

despre obisnuit... sa zicem ca sunt o fire destul de adaptabila la nou, deci nu reprezinta o problema!

cat despre pregatirea mentala... este intr-adevar foarte importanta... nu de alta, dar nu e frumos sa te bata o fata! ;) :P :P mai ales cand ai un M!!

 

will wait and see! cu martori! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.