Jump to content

CE patesc unii baieti cu BMW :


CrissXL

Recommended Posts

Asta seara, au incercat unii sa-mi sustraga masina si banii .Eram in parcare la metro voluntari. Am fost blocat de 2 masini, dintre care un mercedes cu numere provizorii, abastru inchis, o sa caut si modelul.Dupa 5 minute de lupta, am ramas si cu banii si cu bimmerul intacte.. dar m-au spart pe mine. Poza:

 

Nu stiu ce sa mai zic.. traim intr-o tara de kkt.

post-716-1130968847_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asta seara,  au incercat unii sa-mi sustraga masina si banii .Eram in parcare la metro voluntari. Am fost blocat de 2 masini,  dintre care un mercedes cu numere provizorii,  abastru inchis,  o sa caut si modelul.Dupa 5 minute de lupta,  am ramas si cu banii si cu bimmerul intacte..  dar m-au spart pe mine. Poza:

54880[/snapback]

incredibil! sper sa reusesti sa identifici masinile si sa ii bagi pe magari la puscarie, chiar si daca numai pt putina vreme.

Link to comment
Share on other sites

Thx lui Wlf.. nu m-am gandit la faza cu camerele. Fiind chiar in fatza la metro.. e imposibil sa nu prins toata faza. Daca exista inregistrare.. fi-ti siguri ca va ajunge la televiziune, iar baietii la racoare.NU am dusmani.. nici persoane suspecte care ar avea ceva personal cu mine.. A fost pur si simplu o tentativa de jaf. Am deja certificat medico-legal, daca exista si inregistrarea.. cred ca baietii au de suferit. Detalii ?.. La timpul potrivit. O sa-mi revin din soc, si o sa postez maine sau zilele urmatoare.

mai pe scurt : am observat o masina in urma mea, dar nu am banuit nici o clipa nimic.In momentul in care am parcat masina, am fost acostat, mi-au cerut banii si cheile.Evident ca nu am colaborat.. in acel moment a inceput "show-ul".Ei erau cel putin doi.. eu singur.. ma duceam sa cumpar un frigider.

Link to comment
Share on other sites

aoleo... nasoala rau faza. io n-as fi avut curaj sa ma bat cu ei. de acuma inainte o sa ma uit de doua ori in spate cand deschid usa. oricum, este clar ca baietilor nu le-a venit pe loc ideea. aia is organizati si te urmareau de multa vreme. mai gandeste-te cui i-ai spus ca iei frigider. poate de-aia s-au luat dupa tine, ca stiau ca ai bani multi la tine in momentul respectiv. in rest bafta cu gasitul lor. asta este talharie si asociere si se pedepseste cu multi ani.
Link to comment
Share on other sites

Nasoala faza :blink:

Astia ar trebui impuscati. Cum a facut Iovan cu nenorocitul ala. Fara nici un fel de mila sau de resentimente.

Ne rad in nas toti nenorocitii. Mai au si tupeu sa te acuze ca i-ai batut sau si-au rupt pumnul in falca ta...

Bine ar fi sa ii gasesti. Fapta e consumata, vinataile se vindeca, dar macar satisfactia ca au fost prinsi si pedepsiti sa o ai.

 

Sper sa nu consideri deplasata remarca, dar bine ca ai scapat doar cu atita ...

Link to comment
Share on other sites

Trebuia sa fi aruncat teancul de bani in aer.. sa se imprastie, sa-i fac sa-i adune.. si intre timp sa cer ajutor, dar totul sa intamplat prea repede.. nici nu am avut timp sa gandesc. Daca gasesc inregistrarea.. si daca exista, pe cuvant.. o sa aveti ce vedea la un post de televiziune. Dupa ce mi-am revenit din lovituri, am bagat cheia in contact si am plecat direct acasa (cum o fi sa conduci cu un singur ochi :blink: ).. dupa care la medico-legal.
Link to comment
Share on other sites

nu imi vine sa credd!!!!! parca suntem in codru!!!!

 

Cam acelasi lucru a patit si un amic , numai ca el s-a ales cu o bata in cap taiat rau de tot pe mana si pe burta si fara bani, telefon etc....Asta acum 2 saptamani. Dupa de a scimbat 700 eur la o casa de schimb.

Link to comment
Share on other sites

Asta seara,  au incercat unii sa-mi sustraga masina si banii .Eram in parcare la metro voluntari. Am fost blocat de 2 masini,  dintre care un mercedes cu numere provizorii,  abastru inchis,  o sa caut si modelul.Dupa 5 minute de lupta,  am ramas si cu banii si cu bimmerul intacte..  dar m-au spart pe mine. Poza:

 

Nu stiu ce sa mai zic..  traim intr-o tara de kkt.

54880[/snapback]

 

Bai frate, ce mizerie de tara... Nasol si ca nu a sarit nimeni... sau ca nu sare nimeni in general sa te ajute... Om fi o natie de fricosi?

Link to comment
Share on other sites

Nu-mi vine sa cred cate se pot intampla in tara asta. Ajungi sa-ti fie frica sa mergi la cumparaturi, sa te plimbi cu masina si prin locurile intens populate. Cred ca unica solutie este sa ai in masina un pistol (si permis de port-arma) sau ceva care sa-i bage in sperieti pe nenorocitii astia deoarece cu o simpla bata nu faci mare lucru.

Sunt tare curios daca vor fi identificati nenorocitii aia.

Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt pentru auto-aparare in conditiile in care este protejat acum cetateanul din Romania de catre fortele de ordine.

 

Dar...

 

Discutia despre port-arma in contextul european actual, este una lunga cu multe pro si contra.

 

Imi pare rau ce a patit colegul nostru. Sper sa fie pedepsiti FOARTE aspru cei care au facut asta.

Link to comment
Share on other sites

Mda.. am fost azi la metro-voluntari.. : E singurul metro din tara fara camere de luat vederi indreptate spre afara. Mi-au si povestit doi dintre lucratori, cum au observat faza, cum aia ma calcau pe cap, si-mi dadeau shuturi in capatzana. Daca nu interveneau ei.. s-ar putea sa fi fost alt deznodamant. AM depus si la politie plangere.. dar fi-ti siguri ca nu se va rezolva. Camerele de vederi erau cam singura sansa.

 

Luati-va ceva mereu cu voi.. bata ,"trancan".. etc. Eu aveam un "iatagan" in portbagaj.. dar va da-ti seama ca nici nu am avut cum sa-l scot :blink:

Edited by CrissXL
Link to comment
Share on other sites

din pacate cred ca stii si tu bine ca nu va fi nimeni prins pentru asta. chestii de genul asta se intampla destul de des in bucuresti si pe soselele tarii (vechi manevre cu pana, accident, le stim cu totii). deobicei astea se fac cu masini cu numere straine, m-a mirat un pic ca avea nr provizorii de ro dar poti fi sigur ca sunt luate de pe vreo masina parcata.

am pe cineva acare vinde stunguns (d-alea de socuri electrice)... vreo 4 milioane cred ca era cel mai tare, cu 500.000 volts, safety si wrist strap (daca iti este smuls din mana nu mai functioneaza).

Link to comment
Share on other sites

.

am pe cineva acare vinde stunguns (d-alea de socuri electrice)... vreo 4 milioane cred ca era cel mai tare, cu 500.000 volts, safety si wrist strap (daca iti este smuls din mana nu mai functioneaza).

54966[/snapback]

 

Daca sunt legale.. ma intereseaza, da-mi un private cu un nr de tel, sau alta modalitate de contact.

Link to comment
Share on other sites

am citit toate posturile dar am si eu cateva puncte de vedere:

 

1.hotii de masini de lux nu actioneaza asa.deci eu as exclude faza cu furatul masinii ca si prim plan.mai degraba textul cu "da cheile" era mai mult ca sa te lase pieton pe moment,masina urmand sa fie abandonata.

 

2.furtul de bani l-as exclude pentru ca, in afara de cazul in care cumparai un frigider de 200 de milioane(chiar...ce suma era?) , eu zic ca infractori de nivelul ala(masini suparate,organizati) nu se preteaza la faze d-astea pentru ca in general in capul infractorilor diferenta intre furt si talharie e foarte clar implementata pentru ca se traduce in ani buni de inchisoare(in plus pt talharie fatza de furt).

plus ca nimeni nu ar risca asa ceva decat pentru o suma mai mult decat sanatoasa iar daca erau deja organizati si cu masini etc,si scopul lor erau banii aia stai tu calm ca te luau pachet cu ei daca asta era dorinta,ca si tu ai zis ca deja erai pe jos si tot dadeau aia.

 

concluzii

 

- ori ai calcat tu pe nervi pe cine nu trebuie si e o mica invatatura de minte

- ai un anturaj dubios("am un iatagan in portbagaj"?????)

- ai datorii etc...si desi creditorul nu te ameninta a vrut sa ai impresia ca "esti lovit de ghinion"

 

PS - nu vreau sa dau impresia ca nu imi pare rau pentru ce ai patit,pentru ca e intradevar regretabil, eu mi-am spus doar punctul de vedere

Link to comment
Share on other sites

Esti unul dintre "ei" ?, sau un mic analist... ?

Sa fure masina.. e cam greu,dar nu imposibil. In geaca aveam cheile, cat si suma de 35 mil. Mi-au facut geaca ferfenita, maneci rupte...etc. N-au reusit sa mi-o ia.. au trecut la lovituri.. au incercat sa ma lase inconstient, ptr. ca apoi sa-si ia ce vor. Daca nu interveneau lucratorii de la Metro, care au vazut totul, se putea intampla si asta.

1. Nu am anturaj

2. Nu am datorii

3. Acel "iatagan" e o baioneta de AK47 pe care o am de 10 ani, din ziua in care am demisionat de la M.Ap.N, si de care ma folosesc deseori la munte . Cunosc si ceva autoaparare, dupa 8 ani de "armata" dar se pare ca nu a fost de ajuns.Am facut tot ce am putut sa ma apar.

Au fost pur si simplu niste drogati, la care nu le-a mers.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.