Jump to content

problema demontare emblema capota


nana22

Recommended Posts

nu cred ca e doar lipita ,o mai avea un clenci ceva ca am vazut ca sub capota e o gaura in dreptul emblemei .de cumparat banuiesc ca pe la magazine dastea de piese auto ,nu cred ca e asa greu de gasit .dar daca stie cineva unde se poate gasi e rugat sa posteze ,poate si un pret informativ
Link to comment
Share on other sites

se da jos cu o surubelnita. ai grija sa aibe capul protejat de o carpa ca sa nu zgaraie capota.

una nou originala e vreo 60lei la AB.

p.s. nu este lipita.....asta doar daca fostul proprietar nu a pus ceva lipici ca sa nu i-o fure

 

 

si a mea e distrusa si ma gandesc sa rad culoriile sa ramana asa steel look argintiu..dr masina mi albastra si ar merge bine culoriile...deci o sa o schimbs sieu.........

Link to comment
Share on other sites

Stai ca eu nu am inteles : fortez pe exteriorul capotei cu o surubelnita ? mai exact cum e prinsa daca nu are adeziv ,are cleme sau ce are ?iese destul de usor ?

e de fapt aplicata prin apasare...are doua tije scurte care intre in capota in doua orificii . La scoatere cu ajutorul unei surubernite cum a zis si mishoo dar aveti grija cand face-ti parghia pe capota sa nu o zgariati...efectiv se ridica in sus emblema.

Link to comment
Share on other sites

si eu am schimbat-o, este simplu si usor, trebuie doar sa ai grija cand o scoti pe cea veche, este prinsa in 2 gauri, trebuie avut grija cand de ridica, sa nu strici vopseaua, astai tot.

pe mine m-a costat 55 lei emblema de la dealer BMW din Brasov, si mai am una de rezerva, just in case.

Link to comment
Share on other sites

O impingi pe dedesubt?

 

Da la mine se poate si asa ... adevarul ii ca am vazut si eu asta dupa ce am schimbat-o pe cea veche in modul traditional :twoup:

 

Cumpara emblema noua si ai sa iti dai seama sistemul de prindere ... doar sa ai grija sa o scoti incet pe cea de pe masina si sa nu zgarii vopseaua ...

 

Operatiune de 1 min ... poate nici atata

 

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Si eu mi-am schimbat emblema, e simplu cu o surubelnita se scoate(atentie la vopsea sa nu se zgarie) dupa care scoti si cele 2 distantiere de plastic. Emblema am luat-o din De si a fost 25 euro si cele 2 distantiere. De obicei cand chimbi emblema se schimba si cele 2 distantiere din plastic, pt o prindere mai buna.
Link to comment
Share on other sites

Si eu mi-am schimbat emblema, e simplu cu o surubelnita se scoate(atentie la vopsea sa nu se zgarie) dupa care scoti si cele 2 distantiere de plastic. Emblema am luat-o din De si a fost 25 euro si cele 2 distantiere. De obicei cand chimbi emblema se schimba si cele 2 distantiere din plastic, pt o prindere mai buna.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.