Jump to content

E36 ! cate avem printre noi!


Lari

Recommended Posts

Deci, am scos si eu astazi numerele definitive, taxa a fost 1473Ron, motor 316i an fabricatie 1993jun21 Euro1, Legat de muzica la mine in masina nu sunt f mult foarte multi wati. ce scoate cd-ul original probabil 4x20Wati iar genul care il ascult deobicei muzica din topuri si mai veche si mai noua in general Pop, Disco, House, Soft-Rock.

 

Numa' bine! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 786
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mda.. desi suntem offtopic toti cu faza asta.. la mine matzul se simte bine pe HH, reggae, rock si cand stapanul e in 'alte' toane, Florin Chilian. Cel putin asta am la momentul asta in magazia de cd-uri :) Acum, daca stau bine sa ma gandesc, cred ca subconstientul m-a facut sa-mi pun in magazie cate un cd pentru fiecare stare in care conduc. Va dati seama cum conduc pe rock :) Chiar.. pe voi va influenteaza genul muzical si decibelii?
Link to comment
Share on other sites

:)) deci a fost doar o propunere de un nou topic, vad ca a prins, hai sa fac un nou topic, aici totusi este vb de altceva mult mai serios, nu are rost sa stricam acest topic cu ce se asculta in pisicute, sper sa fiti in asentimentul meu, multumesc mult, deschid acum alt topic, "Ce muzica se asculta in pisicute?" Edited by nailbombmax
Link to comment
Share on other sites

Arata super masina ta :) ... dar ma interseaza lumina e la fel de buna ca la inceput sau?... ca am auzit unii plangandu-se dupa schimbarea farurilor. Spune-mi te rog dak ai observat vreo diferenta... si dak da, cat de mica sau mare... Si mai o intrebare... :) masina e revopsita sau bine intretinuta? ca arata perfect :)

Sa o stapanesti sanatos!

 

 

Sau mai bine pe ebay, gĂŁseÂşti la un preĂž mult mai bun.

 

e chiar rezonabil . Eu am cumparat . Uite adresa http://www.okazii.ro/catalog/13934219/Vand...3-E36-e-36.html

Si niste poze

Link to comment
Share on other sites

Pentru mine a fost o imbunatatire ptr. ca nu-mi placea cum luminau vechile faruri. Le-am montat , le-am reglat (in service) si , da lumina e mult mai buna , parerea mea . Cei care se plang , probabil ca nu au fost sa le regleze . Dupa cum spuneam e doar parerea mea personala . Masina nu stiu daca a fost revopsita , eu asa am luat-o . Multumesc :)
Link to comment
Share on other sites

Pentru mine a fost o imbunatatire ptr. ca nu-mi placea cum luminau vechile faruri. Le-am montat , le-am reglat (in service) si , da lumina e mult mai buna , parerea mea . Cei care se plang , probabil ca nu au fost sa le regleze . Dupa cum spuneam e doar parerea mea personala . Masina nu stiu daca a fost revopsita , eu asa am luat-o . Multumesc :)

cris2dum nu stii se poate schimba culoarea la angeleyes de la farurile tale ca vreau sa imi iau si eu dar vreau sa se vada alea galbene culoarea oem

Link to comment
Share on other sites

Pentru mine a fost o imbunatatire ptr. ca nu-mi placea cum luminau vechile faruri. Le-am montat , le-am reglat (in service) si , da lumina e mult mai buna , parerea mea . Cei care se plang , probabil ca nu au fost sa le regleze . Dupa cum spuneam e doar parerea mea personala . Masina nu stiu daca a fost revopsita , eu asa am luat-o . Multumesc :)

cris2dum nu stii se poate schimba culoarea la angeleyes de la farurile tale ca vreau sa imi iau si eu dar vreau sa se vada alea galbene culoarea oem

 

Imi pare rau , dar nu te pot ajuta . La ce am eu , nu stiu daca merge sa schimbi culoarea. Dar din cate am aflat , facand niste "sapaturi " :) se pare ca la cele OEM se poate schimba culoarea , le poti face albastre . Pun si o poza sa-ti faci o idee despre cum arata . In rest nu-ti pot ura decat succes :) Alegerea iti apartine !

Link to comment
Share on other sites

Dar nu este legal.

 

Depinde...

Farurile astea (care le am si eu pe masina) cand le scoti din cutie si le pui direct pe masina si aprinzi pozitiile, angel-eyes-urile nu se vor aprinde.

Se va aprinde doar becul de pozitie (care este acelasi de pe farul original) si este situat langa semnalizator.

Cerculetele si led-urile dintre ele se alimenteaza separat. Faza scurta si lunga, functioneaza normal fara modificari.

Cu alte cuvinte, daca alimentezi separat cerculetele, se poate pune orice culoare.

Daca sunt legate sa se aprinda odata cu pozitia, atunci e bine sa lasi becurile normale.

 

Personal agreez doar culoarea alba la becuri.

Mi-a placut si un E46 care avea angel-eyes-urile rosii, pentru ca si culoarea masinii era rosie si masina arata foarte bine, dar asta este un caz particular.

De ledurile albastre, prefer sa ma abtin de la comentarii... nu de alta, dar ma aprind rau!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.