Jump to content

E36 ! cate avem printre noi!


Lari

Recommended Posts

  • Replies 786
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

uitati si cateva poze cu masina scuzati calitatea sunt facute cu telefonul,masina e in lucru. o sa o vedeti si la final.

poate facem si noi niste intalniri sau chiar un fan club e36 cine stie.

 

wow.... :)

abia astept sa vad niste poze atunci cand va fi gata...

spor la treaba :)

Link to comment
Share on other sites

frumos pisicu tau si eu tot compact am vrut sa imi iau numai ca nu imi place bordul ce il are, pare de pe modele mai vechi, bine acum gusturile nu se discuta fiecare cu ce ii place, sa il folosesti fara evenimente.

 

frumos pisicu tau si eu tot compact am vrut sa imi iau numai ca nu imi place bordul ce il are, pare de pe modele mai vechi, bine acum gusturile nu se discuta fiecare cu ce ii place, sa il folosesti fara evenimente.

Link to comment
Share on other sites

iti dai seama gresit

aia este o prelungire OEM a barii de M3

pe bara normala nu exista asa ceva

eu am bara normala cu "buza" exact la fel ca cea din poza:D pacat ca a trebuit sa-o dau jos ca am spart-o intr-o denivela la o beniznarie:((, acu parca nu mai e aceeasi masina...

Link to comment
Share on other sites

Salut !

Daca tot se discuta de acea prelungire a barii de ///M, stie cineva de unde as putea cumpara una?

 

Toate bune!

Da, poti sa te duci la rips pe 23 august si sa intrebi de sica, am vazut ca esti din pl,

o sa iti aduca el ce iti trebuie de la producator sau pe original cum vrei u.

Edited by Seb@stian_PH13VUM
Link to comment
Share on other sites

Salut !

Daca tot se discuta de acea prelungire a barii de ///M, stie cineva de unde as putea cumpara una?

 

Toate bune!

Da, poti sa te duci la rips pe 23 august si sa intrebi de sica, am vazut ca esti din pl,

o sa iti aduca el ce iti trebuie de la producator sau pe original cum vrei u.

 

Multumesc de raspuns!

Am sa merg sa vorbesc... :)

Toate bune!

Link to comment
Share on other sites

salut, sunt nou pe aici si tocmai mi-am adus din germania (aseara mai exact :)) un bmw 320i coupe din '92 (E36 evident)...

am vazut ca au fost probleme cu inmatricularile si m-ati cam pus pe ganduri, credeti ca o sa am probeleme la RAR cu ea tinand cont ca in ambele brief-uri (mare si mic) e trecut euro2 (nu E2 sau alte coduri, pur si simplu scrie "EURO 2") ?

Link to comment
Share on other sites

salut, sunt nou pe aici si tocmai mi-am adus din germania (aseara mai exact :)) un bmw 320i coupe din '92 (E36 evident)...

am vazut ca au fost probleme cu inmatricularile si m-ati cam pus pe ganduri, credeti ca o sa am probeleme la RAR cu ea tinand cont ca in ambele brief-uri (mare si mic) e trecut euro2 (nu E2 sau alte coduri, pur si simplu scrie "EURO 2") ?

nu prea cred,pot scoate noxe mai mari si creste taxa dar cu o spaga se rezolva. poti sa ai u si non euro daca pui"ceva" in brief se rezolva.

Link to comment
Share on other sites

Ok, haide-ti sa va spun patania mea...am fost zilele trecute cu pisik la RAR....noxele au iesit cam naspa, adica concentratia(scuze de cacofonie) de oxigen era cam mare-tipul a zis k nu sunt prinse bine tobele...ok... Dupa ce m-am uitat mai bine in jur si am studiat persoanele de acolo, am observat un nene care vorbea cu vreo 10 persoane (mai pe sustache)..l-am aborat si i-am zis pasul meu..el a spus ca se rezolva... A intrat masina la inspectie(320i din noiembrie 1993)..a iesit pe partea cealalta si inspectorul mi-a spus: - noxele sunt cam naspa

- e o problema cu catalizatorul, adica a fost schimbat dar eu nu am acte pe el...mi-a zis sa vb cu cineva din Germania sa-mi faca rost de la un service de acolo de Carte de catalizator, Factura si Garantie... k daca nu masina ar iesi non-euro....mi-a picat sistemul

- inspectorul mi-a mai zis ca va face el o cerere la Bucuresti ca poate imi da macar euro 1....si mi-a zis sa astept rezultatul..ok

 

M-am dus la "nenea" si l-am intrebat cat trebuie sa-i imping inspectorului...raspuns: 50 ron... zis si facut.. I-am lasat nr meu de tel sa ma anunte daca afla ceva.. Astazi m-a sunat si mi-a zis ca mi-a venit raspuns Euro 2... am rasuflat usurat pt ca la Euro 2 taxa e 460 eu, la Euro 1 e aprox 1000 eu, iar la NonEuro e 2900 si ceva de eu... trageti voi concluziile...

Maine ma duc sa-mi iau cartea si sa dau drepturile: - inspector 200 ron

- pt noxele proaste 50 ron

- iar pt "nenea" inca nu stiu dar va anunt

 

Daca masina trecea din prima si vroiam cartea in aceeasi zi ma costa 30 ron operatiunea asta.

M-am mai interesat si la alti "nenea din astia" si mi-au spus ca inspectorii nu pot sa-ti "rezolve Euro" pt ca norma asta o da calculatorul, ei doar introduc datele masinii in calculator si apoi primesc raspunsul... singura varianta sa obtii Euro care il ai in talon( aici ma refer la masinile noastre mai vechi) e sa iti faca cerere la minister la Bucuresti si asa ai o sansa.

Cu toate astea eu ma gandesc ca mie mi-ar fi dat Euro 2 din start, dar ca sa faca ei niste banuti m-au mai tinut putin pe jar.. Oricum, asa e la noi... spaga, spaga si iar spaga..

 

Sper sa va fie de folos informatiile si succes la toti cei care vor merge la RAR.

Link to comment
Share on other sites

inspectorii nu pot sa-ti "rezolve Euro" pt ca norma asta o da calculatorul, ei doar introduc datele masinii in calculator si apoi primesc raspunsul...

 

vrajeala :)

 

la mine a luat actele (inainte de a intra in teste)... s-a uitat la ele (fara sa se uite la serie motor), si a zis "da, euro 2", si a inceput sa completeze actele, si euro 2 a scris.

 

e bine totusi ca ai gasit nenea... ca daca ti-o scotea euro 1 sau non euro era najpa de tot :)

 

si are cineva idee cam cat ar fi pretul corect pentru un RAR fara probleme? :)

eu am dat 320 RON. (am avut niste probleme cu bucse, frana de mana, si m-a intors, am rezolvat problemele, si l-am luat dupa aia din prima).

Link to comment
Share on other sites

hmm eu nu cred k am probleme pe partea tehnica, masina e strong .. insa am ceva panica cu euro asta sau sa nu se lege de vreo chestie marunta (stii k daca se vrea.. se gasesc defecte oricat de buna ar fi masina ) si sa ma plimbe

 

totusi cred k o sa plantez 2-3 sute ron in brief pt orice eventualitate....sa mearga treaba bine :)

Link to comment
Share on other sites

da, 320 RON costa. revenirea pentru itp nu a costat nimic ( doar 8 litri de benzina ), iar spaga nu am dat nimic, pentru ca nu a vrut sa ia.

 

poti sa incerci cu ceva in brif... sper sa te ajute, multa bafta :)

Link to comment
Share on other sites

.............................iar spaga nu am dat nimic, pentru ca nu a vrut sa ia.
tu esti din SV, el este din B

in bucuresti s-a obisnuit prost lumea :)

foarte adevarat ,pe mine mereu ma bufneste rasul cand ajung in pipera si vad placutele alea cu "La acest ghiseu nu se primesc "atentii" " sau ceva de genu' :)

Link to comment
Share on other sites

bmw 318is , inmatriculat 02/1994 , 140cp . coupe , tapiterie piele partial, scaune sport reglabile pe 5 directii , kit exterior m tehnic , proiectoare ceata , suspensie sport AC SCHNITZER , evacuare sport AC SCHNITER , rapa electrica , geamuri electrice , jante m 17 , 235/40 , proaspat sosit din germania o sa postez cat mai repede si poze .
Link to comment
Share on other sites

.............................iar spaga nu am dat nimic, pentru ca nu a vrut sa ia.
tu esti din SV, el este din B

in bucuresti s-a obisnuit prost lumea :)

 

rarul l-am facut in botosani... ca in sv se primeau sigur atentii :)

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor.

Eu sunt nou pe forum, sunt din tm, am adus si eu o pisicutza din Germania an 93 luna 06 motor 316i. Astept rezultatul de la RAR, am o serie pe interior aripa stanga 164E1, iar in talon scrie ceva de E2, ma astept la un Euro1 mai degraba decat la Euro2, O sa postez raspunsul de la RAR deindata ce il perimesc, O sa pun si cateva poze cu masina, nu are nicio modificare, e exact cum a facuto fabrica, nu are clima nici geamuri electrice dar din punct de vedere tehnic sunt foarte multumit de ea. :) Ramane sa vad in timp fiabilitatea (o am deja de 2luni jumate)

post-15607-1224021376_thumb.jpg

post-15607-1224021394_thumb.jpg

post-15607-1224021410_thumb.jpg

post-15607-1224021421_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ne ziceti si preturi dak vreti? eu tot va bat la cap cu preturile.... cred ca sunt obsedat.. :) Frumoase masinile... :)

pai eu am dat cam 4500 pe masina (3800 masina + 700 adusul pe platforma , fara numere de germania, asigurare si etc) bmw-ul este un 320i coupe din 92 ... am dat cam multicel dar am fost super pretentios cand am ales-o.. zilele viitoare vin si pozele (una o gasesti la mine la profil dar e luata din anuntul de pe net, din germania) cu totul estimez sa ajunga undeva la 5500 (inscrisa +revizie)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.