Jump to content

Distributie BMW


Kosty99Pjd

Recommended Posts

  • Replies 248
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

asteptam cu nerabdare.oricum fii cu ochii in 4:))

67121[/snapback]

 

inca nu am rezolvat nimic doar suntem in romania ...... am ajuns vineri la 15:40 la el si bineinteles ca erau o gramada de masini si trebuia sa mai astept cel putin pana in jurul orei 17`` ........ pai nu cred mai nene din moment ce mai programat la ora 16`` si a ramas pe saptamana viitoare ........ nu inteleg pentru ce mai fac programari dupa cum i-am si spus ....... asta e , suntem obisnuiti .......

Link to comment
Share on other sites

dar care e motivul pentru care vrei sa ajungi la mecanic. ce ti se pare in neregula cu masina?

67153[/snapback]

 

in primul rand vroiam sa ma conving daca e dotata cu lant de distributie sau curea (sa-mi arate mie lantul si sa-mi arate si o curea de distributie pentru a ma convinge) , si in al-2lea rand vroiam sa-i faca o revizie generala pentru a prevenii orice situatie neplacuta , ceva nu imi place la ea , cateodata se aude un zgomot ciudat pe undeva pe la roti (cred) undeva in dreapta si dupa cum am mai citit si prin alte topicuri, cred ca e problema la telescop (cred, intuiesc) ......

Link to comment
Share on other sites

si dece nu incerci sa te duci la un service BMW sa te lamureasca comlect?

67232[/snapback]

 

pai dupa cum am relatat mai sus - am fost la un service bmw si de acolo am primit informatia cum ca am curea de distributie - ceea ce e fals - pai atunci cum sa ma mai intorc la ei ?

Link to comment
Share on other sites

stau linistit ca daca mi-ar spune un mecanic de la reprezentanta BMW ca masina mea are curea de distributie fug repede de acolo cu treaba ca e departe de constanta.... am facut revizia si in germania asa ca nu are cum sa fie mai departe merg des in tara, dar asa a fos putin offtopic.

sa revenim poti sa incerci alt service in bucuresti se descurca bine baetii sau la BV daca iti sunt pe aproape e mai sigur decat nenea mecanicu.

Link to comment
Share on other sites

stau si ma intreb: cum poate sa zica un mecanic de la un service BMW ca un 330ci din 2003 are curea de distribuite? :blink: sau ..poate a avut ceva interese?

67376[/snapback]

 

 

Probabil era angajat de cateva zile.Lucrase inainte la Ford :)

 

Ce nu inteleg eu ,cum de vorbesc clientii cu mecanicii ,si nu cu cei de la receptie :)

Link to comment
Share on other sites

Probabil era angajat de cateva zile.Lucrase inainte la Ford :)

 

Ce nu inteleg eu ,cum  de vorbesc clientii cu mecanicii ,si nu cu cei de la receptie :blink:

67380[/snapback]

 

pai ce sa vorbesc cu cei de la receptie ? normal ca m-am dus la receptie, i-am spus celui de acolo ca as vrea sa-mi faca o verificare la cureaua de distributie pentru ca dupa cate am inteles eu de la verificarea anterioara , intre 60-70 mii km ar fi trebuit sa o schimb ......... la care acel nene de la receptie a chemat un nene mecanic , acel nene mecanic mi-a luat talonul s-a uitat in el si mi-a zis : da, trebuie schimbata daca aveti peste 60 mii si mi-a dat talonul inapoi dupa care a plecat ramanand cu acel nene de la receptie si spunandu-mi : saptamana aceasta nu avem timpul necesar dar reveniti peste cateva zile , va facem programarea si comandam cureaua ........... asta a fost tot ....... am plecat de acolo cu gandul ca am sa ma intorc peste cateva zile pentru programare si comanda , intre timp vorbind si cu alti cunoscatori a marcii bmw si aflu cu stupoare ca e lant si nu curea ........... pai cum sa ma mai intorc eu la acel service daca ei sunt paraleli ??........ ti-am relatat cu exactitate cum am ajuns sa vorbesc eu cu acel nene mecanic ........

Link to comment
Share on other sites

pai ce sa vorbesc cu cei de la receptie ? normal ca m-am dus la receptie, i-am spus celui de acolo ca as vrea sa-mi faca o verificare la cureaua de distributie pentru ca dupa cate am inteles eu de la verificarea anterioara , intre 60-70 mii km ar fi trebuit sa o schimb ......... la care acel nene de la receptie a chemat un nene mecanic , acel nene mecanic mi-a luat talonul s-a uitat in el si mi-a zis : da, trebuie schimbata daca aveti peste 60 mii si mi-a dat talonul inapoi dupa care a plecat ramanand cu acel nene de la receptie si spunandu-mi : saptamana aceasta nu avem timpul necesar dar reveniti peste cateva zile , va facem programarea si comandam cureaua ........... asta a fost tot ....... am plecat de acolo cu gandul ca am sa ma intorc peste cateva zile pentru programare si comanda , intre timp vorbind si cu alti cunoscatori a marcii bmw si aflu cu stupoare ca e lant si nu curea ........... pai cum sa ma mai intorc eu la acel service daca ei sunt paraleli ??........ ti-am relatat cu exactitate cum am ajuns sa vorbesc eu cu acel nene mecanic ........

67402[/snapback]

 

 

Ai facut tu ceva ca l-ai dat gata chiar in halul asta pe baietii respectivi :blink: Dar daca sunt chiar atat de ....... ,exista o problema la service-ul resp.

Link to comment
Share on other sites

:blink:  :)

 

mecanic bun in arad e tipu ala din gradiste langa compas daca stii......magazinu de piese auto......e in curte acolo...ala e priceput la bmw.....nicu il cheama........... :)

67413[/snapback]

 

da , merci mult Calin , la el sunt programata ...........

Link to comment
Share on other sites

:blink:  :)

 

mecanic bun in arad e tipu ala din gradiste langa compas daca stii......magazinu de piese auto......e in curte acolo...ala e priceput la bmw.....nicu il cheama........... :)

67413[/snapback]

 

 

Ai cumva si un nr. de tel a omului, fiindca daca chiar e OK sunt dispus sa fac o plimbare pana la AR, merci anticipat

Link to comment
Share on other sites

Ai cumva si un nr. de tel a omului, fiindca daca chiar e OK sunt dispus sa fac o plimbare pana la AR, merci anticipat

67437[/snapback]

 

daca vrei si ai rabdare cateva zile asteapta sa ma duc eu la el si iti transmit tot ceea ce mi-a spus referitor la masina mea si daca crezi ca ar fi ok am sa-ti dau numarul lui de mobil ( momentan nu il stiu ) .........

Link to comment
Share on other sites

ramanand cu acel nene de la receptie si spunandu-mi : saptamana aceasta nu avem timpul necesar dar reveniti peste cateva zile , va facem programarea si comandam cureaua ........... asta a fost tot ....... am plecat de acolo cu gandul ca am sa ma intorc peste cateva zile pentru programare si comanda , intre timp vorbind si cu alti cunoscatori a marcii bmw si aflu cu stupoare ca e lant si nu curea ........... pai cum sa ma mai intorc eu la acel service daca ei sunt paraleli ??........ ti-am relatat cu exactitate cum am ajuns sa vorbesc eu cu acel nene mecanic ........

67402[/snapback]

 

 

Ai dreptate,cum sa mai ai incredere in service-ul respectiv(mai are si sigla aia sus :blink: ),dupa o asemenea gafa.

 

Probabil tu nu ai timp de pierdut ,sau nu vrei sa te complici,dar eu as fi dat un telefon sa ma programez pentru schimbarea curelei.

La un moment dat, as fi primit un raspuns....avizat :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:) sal ,am cumparat un seria 3 diesel din belgia e de 3 ani l am cumparat exact cand a terminat garantia la bmw fostul proprietr.

 

Mi a zis un prieten ca daca cumperi masina sacond hand pe langa schimburile de ulei,filtre,etc fff important e sa verifici daca cureaua de distributie a fost schimbata :)

 

asa ca am luat cartea de service si am verificat insa e in limba germana si nu inteleg nimic :blink:

 

sunt facute multe revizii tipul a avut grija de masina dar am inteles ca,cureaua se c\schimba din 80000 in 80000 de mii km si...sunt curios daca stie cineva cum se numeste in lb germana sa ma uit sa vad daca nu cumva trebuie sa o schimb...

 

masina are 155000km iar la 150000km e trecuta revizia II care cuprinde f multe dar totusi...tre sa fiu precaut :)

 

multumesc :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.