Jump to content

Bmw M3 E92 reparatie urgent please


mal3fiqs

Recommended Posts

Am un M3 E92 2007, si acu cateva zile m-a lovit un taximetrist in mirificul trafic din Bucuresti.

Toata partea stanga zgariata, janta fata lovita si ceva probleme la directie.

 

Recomandati-mi si mie unde sa ma duc s-o repar. La AB, MHS, sau Contempo Brasov ?

 

Am citit prin topicuri... si clar mi-e teama sa ma duc aici in Romania.

 

Acum 3 saptamani am schimbat uleiul, filtre, etc. Am fost pana in Germania.

 

:)

 

Merci mult

Link to comment
Share on other sites

asta da ghinion! parerea mea ar fi sa te duci in afara sa o faci. si ca sa nu mergi tocmai pana in Germania ai putea incerca si in Austria la Viena. la noi nu prea cred ca gasesti profesionisti, mai ales ca spui ca si directia a fost afectata. si cum este vorba de un M3 e 92 cred ca trebuie sa o faci ca la carte. si daca zici ca ai fost pana in germania pentru revizie, pentru situatia actuala chiar ca ar trebui sa fugi departe de Romania. sunt eu patriot dar cand vine de service in ro ma abtin
Link to comment
Share on other sites

asta da ghinion! parerea mea ar fi sa te duci in afara sa o faci. si ca sa nu mergi tocmai pana in Germania ai putea incerca si in Austria la Viena. la noi nu prea cred ca gasesti profesionisti, mai ales ca spui ca si directia a fost afectata. si cum este vorba de un M3 e 92 cred ca trebuie sa o faci ca la carte. si daca zici ca ai fost pana in germania pentru revizie, pentru situatia actuala chiar ca ar trebui sa fugi departe de Romania. sunt eu patriot dar cand vine de service in ro ma abtin

 

 

Are doar zgarieturi. Nimic infundat.

 

Cred k asta o sa si fac...Germania, pana la urma neamtu e neamt... in Austria..mm. fac treaba buna dar la detalii parca lasa de dorit...

 

 

merci

Link to comment
Share on other sites

eu nu mi-as repara niciodata un m3 in Romania. numai cand ma gandesc ca o las acolo si mai dau baietii o forja prin curte vad negru in fata ochilor.

 

daca zici ca e afectata directia, te bagi la un drum pana in Germania totusi? sau vrei s-o duci pe o platforma ceva?

Link to comment
Share on other sites

daca spui ca este doar tabla de indreptat si janta de inlocuit, poti sa faci asta si in tara, cei de la Contempo vopsesc la unul in Sacele si tipul stie meserie, o sa iasa ca noua.

despre directie nu ma pronunt, dar fara sa fiu indiscret, daca o repari in afara nu cred ca iti acopera costurile asigurarea RCA, asa in tara le faci pe asigurarea respectivului, si sunt ceva sume in discutie.

Edited by danfoto
Link to comment
Share on other sites

nu e vorba de o masina obisnuita. nu m-as risca deloc in romania.

Pagani Zonda sau Koenigsegg CCX nu sunt masini obisnuite... Un M e intr-adevar BMW-ul suprem dar daca nu e vorba de defectiuni pe la motor sau cutie nu vad de ce nu se poate repara aici(bineinteles aici trebuie sa treci in fiecare zi pe la service.. just in case:) )...

Edited by ryso
Link to comment
Share on other sites

Pt directie merita sa mergi pana in Germania..

Legat de zgarieturi, eu ti-as spune sa le faci la noi, si sa te obijnuiesti cu asa ceva..nu vreau sa par prea pesimist, dar eu nu m-am atasat de partea estetica a caroseriei...asta ca sa nu mi se rupa inima in fiecare zi....nu exista masina fara zgarieturi....e doar o chestie temporara, si repetitiva...

 

Totusi e ceva....atunci cand ai nevoie mai mult de ei, astia de la AB isi fura singuri caciula..

Link to comment
Share on other sites

Acum 3 saptamani am schimbat uleiul, filtre, etc. Am fost pana in Germania.

daca ai fost pana in Germania DOAR pentru filtre si ulei, nu inteleg de ce iti mai pui intrebari daca sa te duci din nou pentru reparatii...

ma rog, e alegerea ta... mai ales daca masina e in garantie.

treaba buna se face si aici, conteaza insa ce mecanici ai, indiferent daca e Contempo, AutoTransilvania, AB sau Filaret...

succes

 

Pt directie merita sa mergi pana in Germania..

si cum merge asa pana acolo ? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Fa-o frate la AB Baneasa ca nu ai mare lucru de facut la ea oricum.

 

Eu am un M6 si tot ce inseamna service, daune etc acolo le / le-am rezolvat in coditii exceptionale.

 

Auzi... sa mergi in DE ca sa faci schimbul de filtre si ulei... :)

Link to comment
Share on other sites

Vorba si celor de mai sus . Pentru zgarieturi si o janta schimbata (totul pe casco) nu merita sa te duci in Germania . Nici la directie daca e afectata nu are nimic ...... schimbi caseta daca e nevoie cu una noua si aia e ..... tot pe casco . Nu e mare inginerie......
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.