Jump to content

bmw e36 vanos 320i 24v


ciochina_viorel

Recommended Posts

<_< , nu mai pot doamneee....

 

Topicul cu "Tata urs" e criminal, apropo eu am fost la tata urs acasa acum 3 sau 4 ani, eram in cautare de piese pt. un e21....

 

Stupoare adolescentul de 46 acum probabil 50 de ani e colorat, adica rrom, intradevar avea aruncate pe maidan multe e30 care mai de care mai rupt si "tiunat" nu cred ca avea acte pe nici unul, dar era extraordinar de mandru de "colectia" lui. Despre ursul acela umflat rau spunea ca a fost in videoclip la b.u.g. mafia... in fine una peste alta nu stiam cum sa fug mai repede de acolo.

 

Cei doi copii bogdy si dumy erau doar sagetile lui... pacat de parintii care au bagat bani in cresterea lor.

Edited by Remus_bv
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

asta, adresata mie, sa stii ca nu prea mi-a placut.

 

 

ai inteles gresit total...era o chestie exprimata in general, nu tie in mod special sau cu dedicatie :)...ideea era sa iti vezi de gradina ta...dar de ce sa nu moara si capra vecinului... <_<

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Poate fi m3 daca rupe aderenta din 4 in 3 .....nici mama lu 320i nu rupe aderenta in a 3-a...

eu am avut surpriza sa vad ca se poate. intr-un 320i e46 ....masina cu care mersesem de muuuuulte ori si nu avea nici o tentativa de a rupe aderenta cu a 3-a. dar s-a nimerit o data intr-o curba(eu eram in dreapta) , sa schimbe proprietarul viteza mai sport, cu asc decuplat......si sa vezi minune, ce s-a pus 320 in lateral , de ni s-au inmuiat picoarele.

a apasat baiatul asc la loc, si am continuat deplasarea la 2000 rpm, ca ne-am socat :).

cand am vrut noi, nu a scartait macar in a 3-a .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Funny! :) Din start a dat-o de gard, a simtit el nevoia sa ne explice ce inseamna BMW dar a mancat S-ul de la Works...iar asta era doar inceputul...

 

Laser frate! :lol:

 

 

Nu m-a miscat deloc poveste celui de mai sus , cu 320 -utul lui cu tot , insa am simtit nevoia sa te corectez shi pe tine , la fel ca si pe el... nu este nici "works" si nici "work" , ci este werke (fabrica in limba germana) deci Bavaria Motor Werke - Fabrica de Motoare din Bavaria. Simplu , nu?!?

Link to comment
Share on other sites

Funny! :) Din start a dat-o de gard, a simtit el nevoia sa ne explice ce inseamna BMW dar a mancat S-ul de la Works...iar asta era doar inceputul...

Laser frate! :lol:

Nu m-a miscat deloc poveste celui de mai sus , cu 320 -utul lui cu tot , insa am simtit nevoia sa te corectez shi pe tine , la fel ca si pe el... nu este nici "works" si nici "work" , ci este werke (fabrica in limba germana) deci Bavaria Motor Werke - Fabrica de Motoare din Bavaria. Simplu , nu?!?

 

Hai c-ai zis-o :)

 

Exista doar doua variante corecte:

- Bayerische Motoren Werke

- Bavarian Motor Works

 

... iar combinatiile intre ele nu sunt admise :)

Link to comment
Share on other sites

eu nu prea citesc topicurile care se deschid pe forum,dar asta mi se pare foarte distractiv dar si jenant din cauza unui MARE PASIONAT de marca BMW care habar nu prea are ce vb, in fine nu imi place sa comentez pe nimeni de pe acest forum dar acest topic este de RAS, una peste alta eu zic sa ne amuzam in continuare!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.