Jump to content

Drumuri interzise.... :(


iulian518i

Recommended Posts

Banuiesc da, totul e inclus in RCA.

Cam la asta ma gandeam :

Ruta Viena- Drobeta Turnu-Severin - Prin Bulgaria

 

Alternativa :

 

Viena- Turnu Severin - prin Romania

 

Banuiesc ca dupa ce intru in Romania , trebuie sa-mi cumpar urgent un detector de radar. Trebuie sa ajung acasa la Braila , dupa ce ma opresc la Turnu-Severin, plus ceva drumuri prin tara, Brasov, Bucuresti.

Edited by DSF
Link to comment
Share on other sites

Banuiesc da, totul e inclus in RCA.

Cam la asta ma gandeam :

Ruta Viena- Drobeta Turnu-Severin - Prin Bulgaria

 

Alternativa :

 

Viena- Turnu Severin - prin Romania

 

Banuiesc ca dupa ce intru in Romania , trebuie sa-mi cumpar urgent un detector de radar. Trebuie sa ajung acasa la Braila , dupa ce ma opresc la Turnu-Severin, plus ceva drumuri prin tara, Brasov, Bucuresti.

clar! pt ca n-o sa poti merge severin-braila cu 50 in localitate tot drumul, asta ar insemna sa ajungi in 3 zile, plus pachet de nervi si oboseala

m-am uitat pe conditiile de asigurare RCA, care se vor a fi aliniate la cele din UE.....se specifica ceva de genul ”prin serbia se inteleg granitele teritoriului muntenegru”....n-am acum nici polita in fata, nici conditiile....uita-te ce scrie la tine

Link to comment
Share on other sites

Nu ai treaba cu bulgarii, de la unguri sari la sarbi si treci vama chiar pe la Drobeta, pe pod. Mergi vreo 100km de-a lungul Dunarii, pe partea sarbeasca. Drumul este ok insa poti prinde tiruri. Se circula pe o singura banda. Cred ca e cea mai buna varianta, ca sa nu rupi masina. Singura chestie e ca stiu ca-ti trebuie asigurare medicala si cartea verde sa acopere Serbia, nefiind membra UE. In rest nu sunt probleme, de anul trecut nu mai e nevoie de vize. Din Drobeta drumul e beton, prin Craiova-Pitesti-Bucuresti.
Link to comment
Share on other sites

Daca aveti treaba pe Ramnicu Valcea - Pitesti, drumul este praf la momentul actual.. gauri mici, gauri mari, daca e umezeala pe jos nici nu iti dai seama cat de adanci sunt, asta in conditiile in care mergi cu 10-20 km/h. Pentru mine e drum interzis pana il repara.
Link to comment
Share on other sites

In Afumati mai sunt cratere in asfalt ?? Vreau sa merg spre Buzau si ultimele dati am ales drumul prin Ploiesti din cauza craterelor din Afumati.

 

Si inca cum , mai ales acum dupa zapada . Eu am venit azi-noapte de la Buzau si a fost ok , era totu acoperit de zapada si nu am simtit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Oameni buni, in weekendul ce a trecut am mers pe drumul Pitesti - Valcea. Daca tineti la masinile voastre, ocoliti acel drum. Este aproape impracticabil, este plin de gropane, santuri. Eu mi-am blestemat zilele, bine ca nu am fost cu EMU.

 

 

stiu despre ce vorbesti... :) acelasi noroc l-am avut si eu, nu a fost bemveu la mijloc

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

pe A1 e jale pe banda 1 niste cratere de rupi masina.chiar si pe banda 2......rusine sa le fie nu e posibil pe o saracie de autostrada de 100 de km nici pe ea nu poti sa mergi klumea...nu exagerez dar am vazut cel putin 7 care erau pe margine si schimbau rotile..iar eu am luat una de am zis ca mi-a sarit roata....ca sa nu mai zic de dealul negru care era distrus nici nu aveai cum sa le ocolesti...intra roata toata de nu se mai vedea :) RUSINE SA LE FIE!!!!!!NISTE HOTI NENOROCITI CARE NU VOR FACE NICIODATA NIMIC!!!
Link to comment
Share on other sites

nu e chiar drum dar feriti-va de strada Cetatea de Balta... e incredibil ce se intampla acolo ..e strada de la un cap la altul special facuta de off road cred. bine ca nu eram cu bmw-ul ca ramaneam suspendat

e vorba de Bucuresti, nu ? ca este localitatea Cetatea de Balta in jud. Alba pe langa Blaj.

Link to comment
Share on other sites

Ma ingrozeste topicul asta... in acest weekend, trebuie sa ajung in Eforie Sud.

 

Asadar, stie cineva cum arata A2-ul, DN22C, Constanta, drumul spre Eforie (E87) ?

 

Merci,

Marius

 

Cum a fost? Trebuie sa ajung si eu in aprilie la Eforie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.