Jump to content

Drumuri interzise.... :(


iulian518i

Recommended Posts

Salut!

 

Ma ingrozeste topicul asta... in acest weekend, trebuie sa ajung in Eforie Sud.

 

Asadar, stie cineva cum arata A2-ul, DN22C, Constanta, drumul spre Eforie (E87) ?

 

Merci,

Marius

 

Cum a fost? Trebuie sa ajung si eu in aprilie la Eforie.

 

A2-ul a fost fara probleme... chiar nu a fost nici o groapa pe sensul catre Constanta. La intoarcere, pe banda dreapta, am dat de vreo 3 gropi mici care nu ti-ar putea creea probleme.

 

DN22C, excelent. Nici o groapa.

 

Nu stiu pe unde o iei prin Constanta spre Eforie, eu fac dreapta la primul semafor si dupa aia stanga pe la un turn (Petrom parca)... este o anumita sectiune parca dupa bombardament (dar se poate evita mergand cu grija pe linia de tramvai).

 

In rest, spre Eforie, drumul este OK... l-au decopertat pentru asfaltare... dar gropi nu sunt, se merge bine.

 

Asadar, in concluzie, pot sa iti spun ca poti merge fara probleme. Drumul este chiar bun.

 

Apropos, si eu in aprilie o sa mai am un drum in Eforie :)

 

Marius

 

Chriss,

 

Pe A2 am fost eu la sfarsitul lui ianuarie. E ok, n-am sesizat ceva gropi/santuri noi; doar cele vechi de la poduri. Constanta mi s-a parut ok dupa zapezile astea (nu se compara cu ce a ramas in Bucuresti)

 

Multumesc pentru raspuns. Ai dreptate, A2-ul este chiar OK. Ma speriasem pentru ca vazusem niste poze cu A1 care efectiv m-au ingrozit. Ziceai ca este o straduta de prin cine stie ce sat... incredibil.

 

Marius

Edited by MariusVE
Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

Ma ingrozeste topicul asta... in acest weekend, trebuie sa ajung in Eforie Sud.

 

Asadar, stie cineva cum arata A2-ul, DN22C, Constanta, drumul spre Eforie (E87) ?

 

Merci,

Marius

 

Cum a fost? Trebuie sa ajung si eu in aprilie la Eforie.

 

A2-ul a fost fara probleme... chiar nu a fost nici o groapa pe sensul catre Constanta. La intoarcere, pe banda dreapta, am dat de vreo 3 gropi mici care nu ti-ar putea creea probleme.

 

DN22C, excelent. Nici o groapa.

 

Nu stiu pe unde o iei prin Constanta spre Eforie, eu fac dreapta la primul semafor si dupa aia stanga pe la un turn (Petrom parca)... este o anumita sectiune parca dupa bombardament (dar se poate evita mergand cu grija pe linia de tramvai).

 

In rest, spre Eforie, drumul este OK... l-au decopertat pentru asfaltare... dar gropi nu sunt, se merge bine.

 

Asadar, in concluzie, pot sa iti spun ca poti merge fara probleme. Drumul este chiar bun.

 

Apropos, si eu in aprilie o sa mai am un drum in Eforie :)

 

Marius

 

 

 

Multumesc pentru raspuns, eu am sa fiu in Eforie in weekendul 9/11 aprilie.

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa ajung sambata pana la Brasov (din Craiova).

Stie careva cat de prost mai e drumul intre Pitesti si Brasov? (adica daca e mai prost ca inainte de iarna...)

Sa ma duc via Bucuresti nu e o optiune, am vazut vineri ce jale e pe Pitesti-Bucuresti + Bucuresti (plus ca-mi dubleaza distanta).

noi am fost pana la moeciu, tot din craiova....drumul era relativ ok, dar sa nu te astepti sa-o calci pe acolo, ca mai apere din senin o groapa fata de ce stiai tu....noi am facut cam 3 ore-3 ore jumate din craiova pana-n moeciu

Link to comment
Share on other sites

A1 e bine, ceva gropi inspre bucuresti. Iesirea din bucuresti pe A1 e criminala, santuri de alea pe mijlocul drumului, incredibil. Rm Valcea in serpentine, cel mai prost drum vazut in viata mea, cu a 1 a si ambreiaj imi era mila de masina la ce era acolo, la intoarcere am vazut ca se carpea, o fi bun acum. Drumul inspre targu jiu este decent, sunt cateva cratere dar cu atentie se merge bine. Edited by muv
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Salutare

 

Plec de la Oradea spre Bucuresti, care este varianta cea mai buna? Ma rog nu ca ar fi prea multe :twoup: dar totusi...este Cluj-Sibiu-Piteste-Bucuresti ok ca drum?

 

Cam cate ore (estimativ) se fac de la Oradea-Constanta?

 

Inca ceva, presupun ca vinerea este foarte aglomerat in toata tara pe drumuri nu?

 

Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Salutare

 

Plec de la Oradea spre Bucuresti, care este varianta cea mai buna? Ma rog nu ca ar fi prea multe :twoup: dar totusi...este Cluj-Sibiu-Piteste-Bucuresti ok ca drum?

 

Cam cate ore (estimativ) se fac de la Oradea-Constanta?

 

Inca ceva, presupun ca vinerea este foarte aglomerat in toata tara pe drumuri nu?

 

Multumesc anticipat!

E bine, s-a cam reparat Dealu' Negru. Greu de zis cat faci, sa tot fie vreo 10 ore... depinde de cum mergi. Bafta si drum bun!

Link to comment
Share on other sites

Salutare

 

Plec de la Oradea spre Bucuresti, care este varianta cea mai buna? Ma rog nu ca ar fi prea multe :twoup: dar totusi...este Cluj-Sibiu-Piteste-Bucuresti ok ca drum?

 

Cam cate ore (estimativ) se fac de la Oradea-Constanta?

 

Inca ceva, presupun ca vinerea este foarte aglomerat in toata tara pe drumuri nu?

 

Multumesc anticipat!

E bine, s-a cam reparat Dealu' Negru. Greu de zis cat faci, sa tot fie vreo 10 ore... depinde de cum mergi. Bafta si drum bun!

 

Mersi frumos pentru informatie! 10 ore pana la Constanta da?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

evitati zona Campulung Muscel, pe intrarea dinspre Targoviste (cam 15 km) si iesirea spre Curtea de Arges (cam 10 km).

nu poti evita gropile si denivelarile care sunt pe toata latimea drumului.

am mers pe drumuri forestiere mult mai bune decat acest drum judetean.

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Apelez la ajutorul vostru pentru o informatie: vineri trebuie sa ajung din Brasov in Targu Neamt si, intrucat nu am mai fost de cel putin 2 ani in zona, nu stiu care traseu ar fi recomandat de urmat:

 

1) Brasov - Mircurea Ciuc - Gheorgheni - Targu Neamt sau

2) Brasov - Onesti - Bacau - Targu Neamt

 

Daca ati facut recent ruta asta, va rog spuneti-mi pe care varianta este drumul mai bun.

 

Multam fain!

Edited by idx
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca sa scris dar scriu si eu ca trebuie!

Drumul intre Dambovicioara si Targoviste nu il abordati decat daca aveti tanc! Am fost eu sambata si e imposibil de mers in conditii normale.

care este mai exact drumul intre dambovicioara si targoviste?

de fapt targoviste stiu sigur care este,dar la care dambovicioara te referi?

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Apelez la ajutorul vostru pentru o informatie: vineri trebuie sa ajung din Brasov in Targu Neamt si, intrucat nu am mai fost de cel putin 2 ani in zona, nu stiu care traseu ar fi recomandat de urmat:

 

1) Brasov - Mircurea Ciuc - Gheorgheni - Targu Neamt sau

2) Brasov - Onesti - Bacau - Targu Neamt

 

Daca ati facut recent ruta asta, va rog spuneti-mi pe care varianta este drumul mai bun.

 

Multam fain!

 

poti sa mergi linistit pe oricare varianta.

pe Gheorgheni e mai scurt, dar in oras in Gheorgheni sunt ceva gropi. In schimb Cheile Bicazului au fost reparate chiar cu covor asfaltic.

E mai frumos pe acolo si nu ai trafic mare.

Pe Onesti e ceva mai bun drumul.

Link to comment
Share on other sites

evitati cat puteti severin-orsova.....nici 30 km de dezastru....semafaore, drum in lucru, stress maxim

de asemenea, nici timisoara-buzias-lugoj nu e un drum cu care sa ne laudam!

 

oare va fi gata vreodata Timisoara-Craiova (varianta pe caransebes, severin)????

:twoup: :) :)

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Apelez la ajutorul vostru pentru o informatie: vineri trebuie sa ajung din Brasov in Targu Neamt si, intrucat nu am mai fost de cel putin 2 ani in zona, nu stiu care traseu ar fi recomandat de urmat:

 

1) Brasov - Mircurea Ciuc - Gheorgheni - Targu Neamt sau

2) Brasov - Onesti - Bacau - Targu Neamt

 

Daca ati facut recent ruta asta, va rog spuneti-mi pe care varianta este drumul mai bun.

 

Multam fain!

 

poti sa mergi linistit pe oricare varianta.

pe Gheorgheni e mai scurt, dar in oras in Gheorgheni sunt ceva gropi. In schimb Cheile Bicazului au fost reparate chiar cu covor asfaltic.

E mai frumos pe acolo si nu ai trafic mare.

Pe Onesti e ceva mai bun drumul.

 

Multam fain de info! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Care stiti cam cat as putea face de la Bucuresti la Constanta, intr-o vineri dupa-amiaza ?!?! :twoup: As vrea sa stiu la ce sa ma astept?

cumpara elicopter.

e greu de spus. probabil foarte mult pentru ca mai sunt si romanii veniti acasa din Spania, Italia care merg la mare cu rudele.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
A fost cineva recent pe ruta Alba-Blaj-Copsa Mica-Tg.Mures? Cum e drumul? Acum un an si ceva era rau de tot, sa mai lucrat ceva sau a ramas la fel?

e ok. putina topaiala dar mergi cu 80-100km/h

ar mai fi varianta scurta din Blaj-Tarnaveni-Tg.Mures dar e cam denivelat Blaj-Tarnaveni.

dar daca vrei sa unesti relaxat Alba de Tg.Mures du-te prin Teius-Aiud-Unirea si e drumul bun.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.