Jump to content

bancheta cu cotiera si tetiere spate


Recommended Posts

Mas eu cred ca nu esti tu in postura de a vb. despre gramatica,te rog eu.....stai calm la capitolu' asta,faci tu pe Greuceanu' dar faci degeaba....,vrei sa pari tu ceva...dar mai bine te-ai duce la alte topicuri,pe bune acum.....,este adevarat ai si tu dreptate........,ca eu ce e de recunoscut recunosc....,am fost cam agasant referitor la anumite aspecte legate de masina care nu ma incanta,stiu si eu cand sa ma opresc stai fara grija.....,cat despre masinile vechi.....am si eu una ca nu mai imi plac ,asta este.......,cat despre e34 al tau nu ma intereseaza si nu mi-as dori asa ceva,mai observ pe strada cate un e34 troncane,bat......mai au un pic si se dezmembreaza,dar se tarasc cu ele asa...pana cand nu se stie...,am inteles ca al tau e intretinut,fa te rog bine si du-l la muzeu,e mai bine acolo decat peste cativa ani.......sti tu unde....acolo unde scrie 40 bani/kg......dar cum esti descuracaret in domeniul asta poate o sa fie masina''donator'',hai ca am inceput sa o dam si in umor combinat cu ironie si ceva ''sambure'' de adevar......,man eu zic sa iei bancheta cu spatar daca ai gasit si daca se schimba usor e ok,daca esti multumit de masina si-ti place merita,ai putea sa pui o poza ,doua cu ea?
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu ti-am spus sunt si alte topicuri,eu nu vreau sa se inchida si topicul asta si sa spuna unii si altii ca din cauza mea,eu am scris aici prima oara in legatura cu bancheta ca ma interesa si pe mine asa ceva,apropo daca ti-ai luat e34 trebuia sa iei si tu de 2.5 macar motor,2.0 la caroseria aia imensa consuma si mult si in al 2-lea rand mai vrei sa si fuga?Vrei un pont?vezi ca exista logan 16 valve,la un stop ceva ma gandesc ca poate iti trece prin minte...ceva..sti tu ce.......in fine tu cred ca ceri prea mult de la masina asta........<_<.
Link to comment
Share on other sites

Bogdane...MAS are dreptate...esti incoerent....dar probabil fiindca vrei sa scrii repede....Sau din cauza suspensiei rigide si a scaunelor joase se zdruncina tastatura.

Esti de-a dreptul comic atunci cand aberezi pe o tema si mai aberanta pe care o lansezi.

Ce nu inteleg eu si poate multi de pe aici este ca dai din tine o gramada de reprosuri la adresa masinii tale pe care tu ti-ai cumparat-o in loc sa o vinzi dracului si sa faci pe cineva fericit. Ai idee ce devine o masina cu dotarile pe care se pare ca le are a ta odata ce a incaput pe mana cuiva care o va aprecia? De ce n-o vinzi frate odata sa scapi de stress-ul de a o vedea in parcare sau de a te arata in intersectii cu ea. Tii cumva vreun scor la cate masini stationate langa tine sunt mai inalte, mai carnoase, mai bengoase sau mai albastre decat rosii? Ti-a reprosat cineva vazandu-te cu aceasta masina ca te faci de KKt in comunitatea din trivale? De ce ai cumparat-o? Ai vrut sa adaugi in portofoliu si BMW sau ce? De ce puii mei (nostrii) nu ti-ai luat mult visata calibra sau dacie sau moskvich...

Sincer nu pot sa imi inchipui de ce ai cumparat masina asta...tu, care erai discipolul maharajahului BMW-urilor, admiratorul purtatorului de ochelari RF care dadea a 3-a in momentul in care vedea o masina mai noua pe strada (sa se piarda in multime sa nu se faca de kkt probabil), nu ai cerut parerea sensei-ului la achizitia masinii...??? Ce-ai zis tu...BMW cu suspensie sport, accesorii M, scaune sport, rosu...moarte-n bibilici am sa dau...Parol...nu e de tine mon cher...

Acum stai si te autoflagelezi aiurea si injuri masina...

Pune-i un pret, si mergi si vinde-o.

Sunt curios..cat vrei pe ea?...Probabil nu vrei s-o vinzi...

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

Zeky depinde si ce fel de bancheta,ale lui da se schimba usor,Mass dute omule' la alte tipicuri,nu ma interesezi,te dai si tu cea ce nu esti......, tu mie imi spui de gramatica?faci si pe academicianu aici dar nu te uiti la tine....,tu vezi-ti de limuzina aia a ta care consuma de rupe si fuge de sta pe loc, pacat ca mai e si veche,hai pa,Dane esti un pic ironic dar fata de altii esti saritor in momentul cand cineva are o problema tehnica si apreciez asta,tu ti minte cand eu am inceput sa postez in legatura cu e36 acum 6 luni-8,la inceput eram entuziasmat,dar ura mea pt. aceasta masina a inceput cand din ce in ce mai mult ma confruntam cu ea ca este rigida si joasa,de aici a plecat toata ura,a continuat cu pozitia masinii care mie se pare aiurea,pozitie de motociclist pt. ca masina e ridicata de spate si alte aspecte care tin de interior si pozitia la volan,eu vroiam sa ma plimb relaxat cu masina asta,sa ma simt confortabil si sa ma duc la treburile mele si unde imi place mie,nu ma intereseaza de cartierangii aia cu masini joase care se deplaseaza 500 de metri cu muzica la maxima si se da in spectacol fata de unu cu un logan ca el are kit de m,deaia nu mai poate ala cu Loganu',eu sunt mai realist acum si poate deranjez......,de vandut Dane acum nu prea stau de asta ca mi-ar place sa nu o mai am si sa stiu ca nu voi mai face greseala asta never,m-am grabit,am fost presat si de timp si de un amic...si uite asa m-am ales cu ce am luat,smecherie mare Danutze'....... asta asa sa inchei cu zambet.........:)si te rog eu sa lasam trecutul de acum 4 ani,ce a fost a fost devine plictisitor.
Link to comment
Share on other sites

 Eu masina o schimb si maine daca vreau, dar tu nu te mai destepti

sa nu exageram totusi... <_< ...adica o schimbi si maine ,dar ti-e lene.... :)

 

p.s. nici eu nu cred ca mai am multe sanse sa ma destept,dar acu ce sa ii fac...merg inainte...

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

pentru toata lumea : nu mai imi pun bancheta, imi pun 2 fotolii mari de piele si un frigider cu sampanie, o teava de inox pana in plafon si platesc 2 gagicute sa faca proba la suspensii, apoi pun si poze. sper sa fiti multumiti!

 

P.S.: stiu si eu ca bancheta se schimba repede, dar tetierele ? pai tetierele de la e36-le care le are deja, sunt prinse pe placa unde sunt difuzoarele din spate. si ca sa schimb toata placa aia demontez dracu tot ce e in spate. si nu stiu daca se pune la loc la fel de frumos. ideea era ori sa fixez tetierele in bancheta ori sa gauresc placa aia de la mine si sa pun suportii de la tetiere acolo. vroiam sa evit desfacerea placii cu difuzoarele, sa gasesc o solutie de compromis. pentru cine nu a inteles nici acum , <_< :)

Link to comment
Share on other sites

Gandeste-te ca o am din 1997, si daca nu ma multumea, o schimbam de mult. Iar la cati bani am bagat in ea ca s-o intretin si cu banii obtinuti daca o vindeam, ma vedeai acum cu un 530i E39 sau un 525i E60.

 

in cazul asta...ti-ai cam luat teapa... <_<

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

@bogdyy..Citeste bine ce scriu ca nu glumesc ...Eu cand ajung acasa prin luna octombrie ,pe langa alte lucrari care le fac la masina ,am sa montez si o suspensie sport pe ea care deja am cumparato .Am o oferta pt tine dar NUMAI PT TINE (bogdyy) si anume ,iti fac cadou suspensia mea stock de pe masina ,care este in stare impecabila, (tu achiti doar curieratul). Tot ce ai de facut este sa repeti in toate topicurile deschise de tine urmatorul lucru .....

 

Si anume ...

 

Eu (adica tu @bogdyy) recunosc ca toti useri de pe forumul , bmwclub.ro care s-au certat cu mine au avut in cea mai mare parte dreptate ,si promit sa nu-l mai idolarizez pe ''tataurs '' care m-a mintit foarte mult de cand il cunosc , si o parte de vina o are el pentru educatia slaba pe care am primit-o....

Promit sa nu mai spun nici un cuvand urat la adresa oricarui model al marci BMW.....

 

Si nu in ultimul rand sa promiti ca nu vei mai manca niciodata,seminte (nici de floarea soarelui, nici de dovleac)intr-un auto marca BMW ...

 

Atata tot si vei primi o suspensie stock pentru masina ta ,ca sa o inlocuiesti pe cea sport care-ti face atatea probleme....Ce zici...

Link to comment
Share on other sites

Deci Caline hai sa nu mai stricam topicul omului,vi si te dai si tu Greuceanu'?deci termina cu ironia asta ca nu tine,sunt unii pe aici care ei tot cred ca au vreun e60,e90,e92,6-aruri cumva si vin cu un tupeu asa fantastic,eu nu am facut decat mi-am spus offul atat si adevarul pana la urma,asa si cel cu e34.......o antichitate de concept sf. anilor '80 unde nu faci altceva decat sa repari la ea mereu,deci Caline tu zici in octombrie, daca mai am masina atunci daca vrei trimiti alea eu vb. cu cineva incerc sa le montez desi e un chin,eu urasc ciocane,chei auto,ma crezi ca eu daca s-ar fi putut as fi schimbat masina cu totul pe alta cu suspensie normala,confortabila? Si eu iti dadeam panarama asta de suspensie.Chestia aia cu semintele hai sa trecem peste capitolul asta,nu a fost vorba de nici o samanta,intelegi cu totul gresit sau asa vrei tu.
Link to comment
Share on other sites

Mas eu cred ca nu esti tu in postura de a vb. despre gramatica,te rog eu.....stai calm la capitolu' asta,faci tu pe Greuceanu' dar faci degeaba....,vrei sa pari tu ceva...dar mai bine te-ai duce la alte topicuri,pe bune acum.....,este adevarat ai si tu dreptate........,ca eu ce e de recunoscut recunosc....,am fost cam agasant referitor la anumite aspecte legate de masina care nu ma incanta,stiu si eu cand sa ma opresc stai fara grija.....,cat despre masinile vechi.....am si eu una ca nu mai imi plac ,asta este.......,cat despre e34 al tau nu ma intereseaza si nu mi-as dori asa ceva,mai observ pe strada cate un e34 troncane,bat......mai au un pic si se dezmembreaza,dar se tarasc cu ele asa...pana cand nu se stie...,am inteles ca al tau e intretinut,fa te rog bine si du-l la muzeu,e mai bine acolo decat peste cativa ani.......sti tu unde....acolo unde scrie 40 bani/kg......dar cum esti descuracaret in domeniul asta poate o sa fie masina''donator'',hai ca am inceput sa o dam si in umor combinat cu ironie si ceva ''sambure'' de adevar......,man eu zic sa iei bancheta cu spatar daca ai gasit si daca se schimba usor e ok,daca esti multumit de masina si-ti place merita,ai putea sa pui o poza ,doua cu ea?

 

Salut! Nu vreau sa cant cuiva in coarda pe aici, dar cu parere de rau iti spun ca pe cartea ta de identitate(buletin, ca sa intelegi) la rubrica "cetatenie" in niciun caz nu trebuia sa scrie "roman". Colegule, inca nu este prea tarziu, pune "mana pe carte", macar in timpul tau liber si invata sa scrii corect romaneste. Tu nu te poti numi roman atata timp cat nu poti sa scrii corect in limba ta materna. Iti las ceva , poate ai timp sa citesti : http://www.webdex.ro/online/dictionar/punct .

Sincer, ma doare sufletul cand vad in ce hal au ajuns oamenii in aceasta tara, la nivelul mileniului III, un om care a trait la oras(in Pitesti), un om care a trecut printr-o scoala(probabil ca ai facut macar gimnaziu) sa nu fie in stare sa scrie corect... <_< .Nu are nicio legatura gradul de inteligenta cu masina pe care o conduci si nu spun ca este un forum plin de intelepti, doctoranzi sau mai stiu eu ce, dar tu nu vezi cat esti de ridicol,de penibil, tu nu vezi ca acolo pe unde postezi cate ceva te faci de bascalie, creezi hohote de ras pana la lacrimi?Crede-ma pe cuvant ca am citit topic-ul cu "tataurs" si mi-a tasnit cafeaua pe nas. Parafarazand o alta "minte sclipitoare" a tarii noastre iti spun ca esti "penibil pana la penibilitate".

 

P.S. Salutari lui "tataurs" si nu in ultimul rand lui "Marean betivul :) "

Edited by fantozzi007
Link to comment
Share on other sites

insa am pretentia sa "scrim si sa vorghim" corect in limba romana.

 

 

mie mi se pare ca trageti prea mult la raspundere , un fel de abuz...

 

in fine..pana la urma, nu ai ce sa ceri ,de unde chiar nu se poate oferii...

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Deci sa inteleg ca recunosti ca userul in discutie mai mult de atat nu poate? :)

 

 

recunosc ca acest user ,este prea entuziasmat in momentul in care, se exprima in scris pe acest forum si cred ca de aici i se trag mai multe... <_<

Link to comment
Share on other sites

Nu ma intelegeti gresit, chiar nu am nimic personal cu @bogdyy , nu cred ca-l abuzez sau ridiculizez in vreun fel, nici eu, nici @MAS si nici altii care s-au mai tavalit de ras. Nici eu nu sunt mare filosof sau vreun academician si nici altii, nu cred ca este o cerinta pe acest forum ca cei ce posteaza sa o faca in mod ACADEMIC, dar sa nu poti lega 2 cuvinte mi se pare o lipsa totala de bunsimt fata de sine, fata de limba romana si fata de ceilalti utilizatori ai acestui forum care mai citesc aceste ineptii. Nu cred ca pot sa ignor asemenea personaje...
Link to comment
Share on other sites

Salut man pai la tine daca spatarul nu e rabatabil e usor de dat jos,tetierele sunt frumoase dar o sa-ti ia din vizibilitatea in spate dar ca,confort estetic e ok,la mine e cam greu de inlocuit din cauza spatarului care al am cum al am.......si la mine spatarul e ca o usita si sus are un sistem de prindere mai complicat.

 

 

:blink: :blink: :wub: :wub: .....bai, fa-te frate cu Doru Octavian Dumitru si du-te la emisiuni...

 

...sa-mi stearga cineva lacrimile, va rog frumos! <_< :) :bashwall: :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Rog un moderator sa faca un topic undeva sa nu stric topicul asta ca sa ma cert cu greucenii astia undeva pt. ca observ ca mai apare cate unul care doreste sa para cea ce nu este,deci nu se poate,Greuncenilor atentie sa se inteleaga odata, eu tot ce am spus referitor la aceste cazane eu imi sustin in continuare ideia,pentru ca nici Poyutz sau eu stiu cum al cheama ,nici cel cu antichitatea aia de e34 sau ''profesorul universitar'' Fantozzi nu merge cu masina care o am eu,eu merg cu ea si conteaza cum ma simt eu in ea,poate sa fie m3 daca nu ma simt bine poate sa vina 100 de oameni si sa-mi spuna ce vrea eu tot ideia mea o sustin,e ceva tipic am observat cand cineva nu mai are argumente se leaga de scris,ca nu sti sa scri,ca nu ai scoala,etc,etc,este ceva tipic,am observat asta si pe alte forumuri indiferent ce forum este,si cand nu mai ai argumente si incepi sa te legi de scris,de text,etc devine plictisitor......,eu mi-am spus parerea acum sincer nu imi convine sa ma cert la nesfarsit ca 4-5 de aici pt. ca nu ajungem la nimic,apropo ai dat cafea pe tine?lasa man nu are nimik,dale naiba de haine presupun ca sunt obisnuite cu petele la cat repari la masina si tu........,dar nici nu am fost atent, ce model de bmw ai?ok,si fi atent nu mai exagera cu cafeaua ca ai palpitatii la inima si daca mai scriu ceva negativ despre bmw(vechi) posibil sa-ti vine rau naiba,te loveste durerosul adevar de nu o sa mai sti ce e aia tastatura dar gramatica......,hai drum bun cu masina,sa fi atent macar franele sa functioneze cat de cat,inca odata scuze pt. ceilalti care asteapta raspunsul la anumite probleme dar asta e viata....trebuie sa le raspund acestor indivizi.
Link to comment
Share on other sites

v-a zis-o bogdy :bashwall:

 

 

asa e... :unsure:

 

sa vina 100 de oameni si sa-mi spuna ce vrea eu tot ideia mea o sustin

 

este ceva tipic,am observat asta si pe alte forumuri indiferent ce forum este,si cand nu mai ai argumente si incepi sa te legi de scris,de text,etc devine plictisitor......,

 

 

adica tu plictisesti si alti useri dupa alte forumuri?! :)

 

Poyutz sau eu stiu cum al cheama

 

 

il cheama : POIUYT :blink:

 

Fantozzi nu merge cu masina care o am eu,eu merg cu ea si conteaza cum ma simt eu in ea,poate sa fie m3 daca nu ma simt bine

 

 

de ce nu o vinzi daca iti face viata un calvar?! <_<

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Fantozzi eu nu te inteleg....acum am observat ca ai un 3-ar din asta nou,foarte bine,de ce te mai bagi tu in asfel de dicutii?in loc sa-ti vezi de drum linistit,ai masina noua,ce vrei sa spui ca te doare pe tine de problemele altora?tu nu sti ce inseamna o masina veche,nu ai ideie de asa ceva dar te bagi in discutii asa pt. ca nu ai ce face......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.