Jump to content

bancheta cu cotiera si tetiere spate


Recommended Posts

fi atent nu mai exagera cu cafeaua ca ai palpitatii la inima si daca mai scriu ceva negativ despre bmw(vechi) posibil sa-ti vine rau naiba,te loveste durerosul adevar de nu o sa mai sti ce e aia tastatura dar gramatica......

 

mersi de sfat am sa tin cont de el mai ales ca vine de la tine acum ca stiu cu cine am dea face promit solemn pe cravata mea ca nu o sa mai beau cafea atunci cand mai citesc topicurile tale pentru ca cafeaua nu face bine la inima si la ten am sa ma tin de promisiune doar daca si tu imi promiti ca o sa inveti sa scri romaneste pentru ca altfel nici io no sa ma tin de promisune si de incheiere iti spun asa cum am mai citit si pe forum pe la cineva ca ai multumesc lui dumnezau ca sunt sanatos si ca ma ajutat in viata sa am si io o educatie si ca nu mia dat prieteni ca tata urs si ca marean betivu si nu in ultimu rand ca tine multumesc dumnezaule inc o data

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@bogdy, iti promit ca de acum inainte am sa ma fac "luntre si punte" si am sa incerc sa-ti citesc toate post-urile; sunt pline de invataminte si de idei geniale.

 

P.S. incercati si voi noua terapie(de ras intensiv) cu @bogdyy, nu aveti ce pierde mai ales ca "Rasul sanatos tine medicul departe" !

Link to comment
Share on other sites

Bai omule dute ma cu cazanul ala la plimbare,eu nu am ce discuta cu oameni ca tine,la inceputul topicului te bagi asa in seama si vi cu un tupeu din ala ca vezi domne eu spun niste neadevaruri,tu vezi-ti de antichitatea aia tine-o din scurt ca daca nu stai toata ziua cu mana in motor dezmembrari scrie pe ea,imi amintesc acum vreo 6 saptamani asa,a venit la o cunostinta un tip cu un e34 diesel si eu al intreb asa de forma....din ce an este si eu stiam ca e o vechitura si el zambeste si imi spune ca mai bine nu mai spune,mi-a spus ca e batrana,eu am insistat sa spuna ce an e pana la urma a spus zambind ca e '93 si ca se mai taraste cu ea,bun am apreciat gestu' omu a recunoscut,nu a inceput sa spuna ca si ce daca este veche ca tot masina e,cum obisnuiesc unii sa spuna,adevarul ca e un cazan....deci ti-am dat ex. sa intelegi razi cum vrei tu prosteste dar fara sens mai bine ai reflecta un pic asa in sinea ta si cu tine am incheiat discutiile si inca ceva la motorizarea care o ai oricand as face o linie cu tine un un logan 16 valve sau incearca al tine acolo experimentul asta,hai pa visatorule.
Link to comment
Share on other sites

oricand as face o linie cu tine un un logan 16 valve sau incearca al tine acolo experimentul asta,hai pa visatorule.

 

 

MAS ..ce sa mai ...ti-a zis-o..

 

"al" are omu pe "vino-ncoa" <_<

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Fantozzi,nu stiu cat de cerebral esti tu dar daca vrei sa ne ironizam si sa ne luam la misto eu nu cred ca este o ideie buna,tu vrei sa spui ca te amuzi.....poate nu-ti vine sa crezi ce probleme poate sa faca o masina veche sau sa cumperi una si dupa scurt timp sa-ti dai seama ca nu te simti deloc bine in ea,sa nu poti sa te duci cu ea unde doresti,pai tu sti cat ma oftic eu ca nu pot sa ma folosesc de ea?sti cum ma simti eu?mai vi si ironic si spui ca posturile mele sunt o distractie,sti ceva....eu zic sa ne oprim aici.
Link to comment
Share on other sites

Hai sa iti zic un plan genial....

 

Pasul 1. Te informezi pe ce vrei sa dai banii

Pasul 2. Cumperi

Pasul 3. Te simti bine in ce ai cumparat si te folosesti de ea.

 

E un pic cam complicat planul asta... dar sigur ca data viitoare vei putea sa il aplici cu brio.

Daca mai ai nevoie de ceva sfaturi cu vreunul dintre pasi nu ezita sa intrebi... dar cu blandete <_<

Edited by Mihai Viteazul
Link to comment
Share on other sites

oricand as face o linie cu tine un un logan 16 valve sau incearca al tine acolo experimentul asta,hai pa visatorule.

 

 

MAS ..ce sa mai ...ti-a zis-o..

 

"al" are omu pe "vino-ncoa" :)

 

Feriti-va cei cu bmw-uri din fata bolidului de 79kW. <_<

 

P.S. Mare grija topicurile in care scrie bogdyy ajung in timp relativ scurt votate cu o stea si inchise.

 

 

P.S. Cu votul de o stea mi s-a implinit profetia, sa vedem mai departe...

Link to comment
Share on other sites

Poyutz sau Pui de ce vrei tu,mai dute naiba......sa nu zic ceva mai deocheat,te-am lasat,nu am vrut sa te bag in seama dar oameni ca astia care atata pe altii nu sport,pai bai omule cu antichitatea ta de e34 normal ca e un soc pt. tine cand auzi pe cineva pe un forum de specialitate ca spune asa ceva,ba dar uite nu am mai vrut sa mint ma,am vrut sa spun adevarul,care e problema ta de spui ca razi ca un un copil mic nu stiu,ce gasesti in mintea ta de ras nu stiu,daca tu vb. cu unii si cu altii in domeniul masinilor si va aprobati ca niste masini de aproape 20 de ani sunt bune si vin eu care sunt si posesor si spun ce am spus e normal sa fie un soc,deci asta e parerea mea,eu stiu ce am si ce patesc si cum nu pot sa ma folosesc de masina si vi tu cu un cazan de masina antica la 500 de euro in Germania ca nu stiu ce sau te crezi vreun mare smecher sa spun in termeni romanesti ca ai tu o vechitura,sa ma scuze moderatorii m-am abtinut sa folosesc niste cuvinte mai dure pt. ca ma provoaca unii dar nu o sa fac asa ceva pt. ca mai vreau sa raman pe forum pt. ca imi e de folos atata timp cat mai am masina asta,mai Mihai tu ai dreptate asa trebuia sa fac acum 8 luni de zile-9 dar nu mai pot sa dau timpul inapoi si te rog sa ma crezi si acum imi pare rau si dupa atata timp ca am luat asa ceva.
Link to comment
Share on other sites

Hai fa pasi Pui,Puiutt de balta sau ce esti....ca deja incepi sa ma enervezi si ma scoti din sarite,ti-am zis cu frumosul sa te duci pe alte topicuri,nu te-am bagat in seama la inceput am crezut ca te simti si tu,imi pare rau dar devi plictisitor,deci stiu ca topicul asta se va inchide, imi cer scuze ca am fost off topic in mare parte pe acest topic,sper ca cel care a deschis acest topic a primit in mare parte un raspuns convingator,consider ca mi-am spus off-ul destul despre asa zisa masina bmw care trebuia sa ajunga la un cartierist care as face veacul in spatele blocului,sta cu baietii de cartier,bea bere,asculta muzica tare in masina,mancanca seminte mai da un cerculet si e super masina in viziunea lui, cam la un asfel de om trebuia sa ajunga masina care am luat-o,eu vroiam altceva de la o masina,poate sa fie 100-200-300 de oameni sa ma contrazica eu imi sustin parerea,repet poate sa fie m3 daca nu ma simt bine in masina respectiva pt. mine nu mai este masina.
Link to comment
Share on other sites

Greuncenilor atentie sa se inteleaga odata, eu tot ce am spus referitor la aceste cazane eu imi sustin in continuare ideia,pentru ca eu merg cu ea si conteaza cum ma simt eu in ea,ma simt bine poate sa vina 100 de oameni, ca 4-5 de aici pt. ca nu ajungem la nimic,apropo ai dat pe tine?lasa man nu are nimik,dale naiba petel........,dar nici nu am fost atent, ce model negativ despre bmw(vechi) vine rau naiba,te loveste gramatica......,hai macar ranele sa functioneze cat de cat,inca odata

 

scuze pt. ceilalti care asteapta raspunsul la anumite probleme dar asta e viata....trebuie sa le raspund acestor indivizi.

 

Bogdane, imi pare rau dar am editat putin postul tau si iata ce a iesit (vezi mai sus) <_< . Nu e frumos si nici educativ sa vorbesti in felul asta. Greuceanu era un personaj de care auzeam la materia numita limba romana...de ce folosesti numele asta cand tu ai dat cu pasul?

Indiferent cum te simti, noi ne simtim bine si ne distram.

 

Cineva din mod team poate ajuta sa facem un "troubleshooter" cu Bogdan...sa fie numai al lui, sa posteze el insusi acolo si noi sa raspundem pe masura...

Imi pare rau ca am rapit din timpul alocat raspunsurilor ce erau asteptate de altii...la naiba....

Apropo Bogdane...un test:

"Venea o moara pe Siret"

Care e subiectul si care e predicatul?....

 

Iti raspund eu:

Cine omoara (predicat) pe Siret?

raspuns: Venea (Subiect)

 

mai dute naiba......i deocheat, dar oameni ca astia care atata pe altii nu sport,pai bai omule cu antichitatea ta de e34 normal ca e un soc pt. tine cand auzi pe cineva pe un forum de specialitate ca spune asa ceva,ba dar uite nu am mai vrut sa mint ma,am vrut sa spun adevarul,care e problema ta de spui ca razi ca un un copil mic nu stiu,ce gasesti in mintea ta de ras nu stiu,daca tu vb. cu unii si cu altii in domeniul masinilor si va aprobati ca niste masini de aproape 20 de ani sunt bune si vin eu care sunt si posesor si spun ce am spus e normal sa fie un soc,deci asta e parerea mea,eu stiu ce am si ce patesc si cum nu pot sa ma folosesc de masina si vi tu cu un cazan de masina antica la 500 de euro in Germania ca nu stiu ce sau te crezi vreun mare smecher sa spun in termeni romanesti ca ai tu o vechitura,sa ma scuze moderatorii m-am abtinut sa folosesc niste cuvinte mai dure pt. ca ma provoaca unii dar nu o sa fac asa ceva pt. ca mai vreau sa raman pe forum pt. ca imi e de folos atata timp cat mai am masina asta,mai Mihai tu ai dreptate asa trebuia sa fac acum 8 luni de zile-9 dar nu mai pot sa dau timpul inapoi si te rog sa ma crezi si acum imi pare rau si dupa atata timp ca am luat asa ceva.

 

Rusine mai draga....la naiba....

POIUYT nu are un e34....are 5

 

Hai fa pasi Pui,Puiutt de balta sau ce esti....ca deja incepi sa ma enervezi si ma scoti din sarite,ti-am zis cu frumosul sa te duci pe alte topicuri,nu te-am bagat in seama la inceput am crezut ca te simti si tu,imi pare rau dar devi plictisitor,deci stiu ca topicul asta se va inchide, imi cer scuze ca am fost off topic in mare parte pe acest topic,sper ca cel care a deschis acest topic a primit in mare parte un raspuns convingator,consider ca mi-am spus off-ul destul despre asa zisa masina bmw care trebuia sa ajunga la un cartierist care as face veacul in spatele blocului,sta cu baietii de cartier,bea bere,asculta muzica tare in masina,mancanca seminte mai da un cerculet si e super masina in viziunea lui, cam la un asfel de om trebuia sa ajunga masina care am luat-o,eu vroiam altceva de la o masina,poate sa fie 100-200-300 de oameni sa ma contrazica eu imi sustin parerea,repet poate sa fie m3 daca nu ma simt bine in masina respectiva pt. mine nu mai este masina.

 

Puiutt...nu mai e Bogdan prietenul tau...si-a spus off-ul...

Link to comment
Share on other sites

Dane serios acum nu vreau sa stric o prietenie virtuala si cu tine,chiar mi-ar parea rau sa sti,deci ai glumit,glumesti,esti si usor ironic ok am inteles,dar ai si partea ta buna care o apreciez, adica esti un tip care ajuta cu multe informatii pe forumul asta,si pe mine mai ajutat dar te rog eu nu te duce in extrema cu ironiile si glumele,stiu esti fan la aceasta marca si eu sunt fan dar asta nu inseamna sa nu spun ceva ce ma deranjeaza,nu sunt obligat sa mint,stiu ca te deranjeaza si pe tine dar am zis ca o sa ma opresc sa imi mai spun ofurile,asa am simtit nevoia sa le spun pt. ca cum sti si tu sunt deranjat de masina care o am din mai multe motive,asta este nu ma convinge nimeni ca este o masina buna,nimeni,deci inca odata te apreciez,esti ok dar mai cu limita cu......,salut.
Link to comment
Share on other sites

 sunt deranjat de masina care o am din mai multe motive

 

eu zic sa mai iti cumperi una la fel...sunt convins ca o apreciezi la maxim,dar o dai aici in diverse...cum sa ti o masina care nu iti place...o pui : "de vanzare" si termini balciu....dar asa e, e greu ...

 

 

 

 

p.s. sa vezi ca am si eu umor negru...cu dedicatie..

 

- Ce-i dai unei femei cu ochii negri?

- ???

- Nimic, i-ai dat deja vreo doua!

 

 

 

 

 

Puiutt...nu mai e Bogdan prietenul tau...si-a spus off-ul...

 

sunt devastat de aceasta situatie... <_<

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Mas pai tu esti prea.........ma sa mai vb. cu tine,ce sa vb. cu tine?ti-am zis pa cu vechitura ta cu tot si cu asta basta ce sa mai vorbesc cu tine,doar ca tu ai insistat aici,ce gasesti de ras in treaba asta?cumva acum de la mine ai aflat ca ai o vechitura?adica tu nu ai stiut treaba asta si acum ai aflat si te-ai suparat pe mine?eu ti-am vorbit frumos,mi-am spus parerea civilizat dar tu nu te-ai oprit,eu sunt un tip educat,politicos dar nu ma scoate din sarite ca iti spun vreo cateva cartierist de bloc conf.3 ce esti cu rabla ta cu tot de 500 de euro,de o sa imi para rau ca o sa fiu sanctionat de un moderator din cauza unuia ca tine dar sper sa imi mentin calmul,adica tu pe alta parte vrei sa spui ca tu te amuzi ca eu nu apreciez masina care o am,pai ma repet,esti tu cu mine sa sti ce simt ca nu pot sa ma duc unde doresc ,ca imi face mereu probleme pe soselele astea,ca nu pot sa intru pe o portiune de drum,merg mereu cu grija cu ea de prefer sa nu o mai iau,sti tu asta ma cartieristule?Daca tu te simti bine in antichitatea aia a ta si ai incredere in asa ceva fi sanatos si bucuros dar nu mai face tu pe interesantul si ''smecherul',dute cu cazanul tau la plimbare daca esti multumit si lasa-i pe altii cu parerile lor,bine ca sa triplat taxa asta sa stopeze pe nemernicii aia de infractori bisnitari care aduceau toate gunoaile alora de afara si le vindea aici ca super masini cu tot felul de defectiuni ascunse si majoritatea repeta o singura fraza''uite ce bine arata la vopsea nici nu iti vine sa crezi ca e din '93'' imi e sila sa imi aduc aminte de acea perioada si de ziua cand m-am hotarat sa mai iau asa ceva.
Link to comment
Share on other sites

Vad ca v-ati facut din @bogdyy un fel de idol :) ceva in genul lui Jay Lenno <_<)

eu cred ca ar trebui sa deschideti un topic la sectiunea "Pe margine..." cu numele Bogdyy show si sa vedeti acolo ce audienta o sa fie... mai ales cei care au E36 si E34 o sa poata sa faca schimb de pareri cu Bogdyy!

 

Pe de-o parte il inteleg ca este dezamagit pt ca are o masina proasta din punct de vedere tehnic + suspensia sport care ii cauzeaza multe probleme si nervi. Cred ca tocmai de asta nu isi repara masina... greseala lui ca nu schimba suspensia... ca degeaba pune piese noi... un mar rau le strica si pe celelalte!!!

 

Am fost sa inscriu o masina in Bulgaria si mai venise unul care mi-a lasat un VW vento... dupa ce ca masina era vai de ea mai avea si suspensie sport si scaune sport... vorba lui Bogdyy (si aici ii dau dreptate) "parca stateam cu fundul pe pamant"... pe lanaga asta era si diesel si avea si ambreiajul cam nasol (sau poate ca sunt eu invatat cu ambreiajul de la a mea). Cand am bagat masina pe canal ca sa-i citeasca seriile pt autentificare a inceput sa atinga pe acolo pe dedesupt... si doar 4-5cm inaltine au marginile alea metalice de la canal... la fel si cand am coborat masina de pe platforma a trebuit sa ridicam 4oameni de caroserie pt ca atingea tare pe dedesupt...

ajung sa imi pun intrebarea "Ce o fi in capul unora cand isi pun suspensie sport?"

daca am avea conditii cum au cei din afara as mai zice dar in cazul nostru mai mult iti distrugi masina!... parerea mea!

Edited by mc_crbl
Link to comment
Share on other sites

eu ti-am vorbit frumos,mi-am spus parerea civilizat dar tu nu te-ai oprit,eu sunt un tip educat,politicos dar nu ma scoate din sarite ca iti spun vreo cateva cartierist de bloc conf.3 ce esti cu rabla ta cu tot de 500 euro...

 

Te rog frumos Bogdyy sa nu-ti vinzi masina niciodata, iti garantez ca ai una dintre cele mai bune masini de pe forum dar tu nu ai descoperit inca acest lucru. Mai pastreaz-o vreo cativa ani si ai sa te convingi de ceea ce iti spun. Eu cred ca totul ti se trage de la suspensie, cred ca te zgaltie binisor; presupun ca atunci cand mergi pe strada in masina saluti pe toata lumea din cap, nu? Las-o asa, buna, rea, cum o fi ea dar tu pastreaz-o...BMW, placerea de a conduce! Nu ezita sa ne scrii despre orice problema pe care o ai, chiar daca unii dintre noi mai sunt "cartieristi de bloc" tu sa nu le iei in seama rautatile, sunt invidiosi pe tine, asta este realitatea !

 

P.S. salutari lui "tataurs" si poate reusesti sa-l convingi sa ni se alature si el, doar este un mare pasionat de BMW; mai ales ca vasta lui experienta ne poate fi de folos.

Link to comment
Share on other sites

Eu chiar nu va inteleg pe unii.

 

Nu v-a obligat nimeni sa cumparati masini cu suspensie sport, daca stati cu banii in mana si nu stiti sa alegeti o masina exact pt nevoile voastre aveti o problema cu neuronul fetelor. Cum naiba poti sa-l acuzi pe cel care ti-a vandut masina ca ti-a "vandut o masina cu suspensie sport" ... daca era o masina cu suspensia sport defecta aveai toata dreaptatea ... dar banul a fost la tine in mana ... tu faci legea cand ai banii in mana ... nu cel care-ti vinde masina. Daca nu esti in stare sa alegi ce ti se potriveste te-ai pacalit singur prietene. Masinile se aduc din germania din mai multe motive, au sosele bune si masinile se pastreaza f bine, e aproape, plus ca majoritatea oamenilor cauta masinile cu jante, suspensie sport ... pt ca daca ar fi sa le cumperi separat costa cat inca o masina. Inainte sa cumperi o masina pe care nu o cunosti faci macar un test drive cu una imprumutata de la prieteni sau alti cunoscuti, de studiu de piata nici nu mai zic ca habar ai ce-i ala.

 

Nici femeile nu le-am auzit sa se planga ca "Dumnezeule am schimbat un bec si ce greu a fost" sau "mama lor de nemtii idioti cu filtrul lor de benzina".

Eu unul m-am cam plictisit sa stau sa-ti citesc "caietul tau de service" afisat pe forum. Din partea mea ai un vot pt BAN <_<

 

Daca vrei sa scapi de suspensia aia sport toata lumea ti-a spus sa o dai la schimb, dar din punctul meu de vedere esti prea fitzos ca sa faci munca asta.

 

Cand ai spus ca vrei bara normala in locul celei de M3 de plastic (care era si putin crapata) ti-am facut oferta ... bara normala cu tot cu proiectoare, vopsita in culoarea masinii tale cu tot cu montaj + dif de 1 mil ... am venit si pana la pitesti doar asa sa-ti arat ca sunt serios si sa vezi bara cum arata si o luna de zile te-ai tot gandit si ma intrebai daca sunt in stare sa-ti desfac 2 surubri si daca se rupe ceva ... ca pana la urma nici nu mai zic. Neserios.

 

In schimb am cumparat de la altcineva de pe forum o mocheta care a costat 30 sau 40 ron, nu mai stiu exact si omul mi-a trimis-o spalata de nota 10. Cand m-am apucat de spalat nici n-am mai avut ce sa scot din ea pt ca era impecabila. Jos palaria pt astfel de oameni.

Edited by ziemenz
Link to comment
Share on other sites

Din partea mea ai un vot pt BAN :bashwall:
...nu <_< vrem BAN pt prietenul nostru

 

 

... am venit si pana la pitesti doar asa sa-ti arat ca sunt serios si sa vezi bara cum arata si o luna de zile te-ai tot gandit si ma intrebai daca sunt in stare sa-ti desfac 2 surubri si daca se rupe ceva ... ca pana la urma nici nu mai zic. Neserios.

 

...il cunosti personal pe @bogdyy ? :)

Link to comment
Share on other sites

Abia acum am citit si restul ... am ras cu lacrimi de nu mai pot ma doare si stomacul la naiba. Am dat-o si la pretenarii mei sa raza si ei.

Retrag bucata aia cu banul ... esti idolul meu, bineinteles dupa Romeo Fantastik ... "PALALILA Fetele ma vrea ambarla harla ha girlatahau. Haidi Carolainaaaa!!!"

Mai aprind un joint in cinstea tea mosule <_<)

Link to comment
Share on other sites

Mai omule cand am vb. anul trecut de bara,eu te-am intrebat de multe ori daca sti sa desfaci barile,daca prinderile sunt la fel,pt. ca mie imi plac complicatiile mai ales ca era si iarna si totul trebuia sa mearga rapid,tu nu ai inteles asta observ,si cum am banuit sa schimbat destul de greu si a fost schimbata de un baiat destul de priceput si a mers destul de greu,eu nu te-am incurcat cu nimic,stiu a fost o oferta tentanta dar am preferat sa fac un schimb cu cineva de aici sa nu stam pe graba si daca ar fi aparut complicatii nu ar fi fost nici o problema insa tu veneai de la distanta,cam asta e, faptul este trecut,nu stiu de ce mai imi aduci aminte de o bara,pai bai cartierist nemernic Mas cum sa nu protestez ma cand am o masina care nu sa ma folosesc de ea decat 10 %,faci pe desteptu' pe aici ca vezi domne eu nu apreciez faimoasa masina,pai apreciaza tu ma desteptule vechitura aia a ta si cotetul ala care zici ca e tzipla ca iai dat tu un polish,care e problema ta pana la urma?ba eu nu suport cartieristii si bisnitarii,care daca se ocupa cu niste vechituri si stau in spatele blocuului si pacaleste niste vecini naivi cu niste cazane cum ca ar fi super masini ei se cred mari smecheri,nu ma judeca tu pe mine ca de ce nu apreciez eu pt. ca nu tu mergi cu masina care o am,tu daca ai fi avut un e34 m5 nu mai conteaza nimik doar ca este m5 indiferent ca are 20 de ani,Crbl ai perfecta dreptate nu mai vreau sa imi amintesc si de rar cand m-am dus cu ea la frane era sa sparga ala de la rar bara pe fata ca atingea cred ca al strangeam de gat pe ala care a pus suspensia sport,cred ca rupeam cricul pe el,a trosnit un pic bara din incheieturi dar ce as fi putut sa ai spun celui de la rar....sti ce nervi ai cand din cauza unui dobitoc ai probleme nu numai pe sosele si pe traseu ci si pe la rar,itp,service,doamne cine ma pus sa mai iau decizia acum 9 luni sa mai iau o masina de la un bisnitar,in loc sa fi stat in banca mea.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.