Jump to content

Noul lider la series 3 ? e90 Compact !


bmwe46k

Recommended Posts

Eu nu am vazut inca la noi pe viu.

 

Compactul fata de sedan sau berlina , cu aceasi motorizare intotdeauna a avut un avantaj fata de ele din cauza greutatiii mai mici, mult mai bune in viraje , ii drept ca majoritatea compacturilor au suspensii sport, o spun din experienta mea si a altora facand comparatie . Nu din experienta acelora care au limuzine si se uita la poze cu un compact.

 

Sunt curios la ce pret ajunge un e 90 compact 335i ?

post-19400-1248422643_thumb.jpg

Edited by bmwe46k
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ce ciudat arata...

 

Nu prea ma atrag compacturile, desi cica ar fi mai performante...

 

 

PS : Stopurile sunt identice ca la E92, sau mi se pare ?

Toata masina e aproape identica cu E92 (are fundul taiat) ca doar deaia e COMPACT

 

Principalul ei rival este audi S3 apoi Golf R32 spun eu ...

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

compactul e36 in comparatie cu sedanul ... era uratzel. dar asta in comparatie cu sedanul, parca nu e chiar asa hidos.

 

asta e doar parerea mea. poate ca sunt putin subiectiv.

 

posesorii de compacturi, nu va suparati, fiecare masina are atu-urile ei

Link to comment
Share on other sites

Bine ca sunt urate toate compacturile. Urate sunt sedanurile TOATE iar compacturile sunt cele mai reusite masini din lume! :) :bashwall:

 

mi-am spus parerea....daca intamplator marea majoritate considera ca sunt urate ...asta e <_<

 

te cred ca ai vrut coupe...

 

tu te simti vizat de afirmatia mea si nu e bine, parerile sunt subiective.

 

respect masina ta pentru motor si optionale, dar...atat

 

de ce ai luat sedan inainte daca sunt urate? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

fund de seria 1 coupe

 

http://masini.ro/images/masini/masini_noi/BMW/Seria_1,_Coupe-Coupe/bmw-seria-1,-coupe-coupe-2009_mare3.jpeg

 

 

si jumate din fata de la e90

 

 

 

 

 

 

 

http://autoworld.files.wordpress.com/2008/03/bmw_e90_3series_spy_2.jpg

 

 

 

 

 

concluzia , urat cu spume... <_<

 

p.s. speram sa nu se mai faca seria 3 compact...ce dracu , nu ajungea seria 1...pe vremuri nu exista seria 1 , era de inteles compactu ,ca sa le faca concurenta la golfuri, dar acum cu seria 1 pe piata , nu vad nici un rost ...compactu stink...

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Nu te supara dar aberezi cu gratie, nu are nici-o treaba cu E90 sedan si nici cu seria 1 daca intradevar asa va fii , asa cum nici E92 nu are nici-o treaba cu E90

 

E 90 ESTE URAT CU SPUME asa cum spui tu si E92 e o masina superba

 

Compactul dupa cum nu observi in poza este un E92 cu fundul TAIAT desi eu nu cred ca asa va fii ....

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

Ceea ce nu inteleg multi (din cei care se intreaba care e rostul la 3 compact cand e seria 1) este ca seria 1 este o chichineata inghesuita. 3 compact ofera confortul unei limuzine si spatiu, combinat cu un hatch. Chiar era un segment neacoperit.
Link to comment
Share on other sites

Doamne, si asta tot neterminata e... Incep sa cred ca oamenii de la design au imbatranit si au uitat sa mai schimbe "lupele" de la ochi.

 

Doamneeee, e mai urat ca Zăvoranca!

 

1 coupe, dupa parerea mea e chiar placut ochiului!

 

edit: m-am uitat mai bine la el. Mi se pare ca e si disproportionat.

Edited by alex mihalciuc
Link to comment
Share on other sites

Mai bine ramanea neacoperit :) .

Parerile romanilor (care mai au mult pana sa-si educe gusturile in materie de auto) este insignifianta. De ce in DE touring-urile sunt la mare pret? De ce acolo hatch-urile (3'er) deasemenea sunt ft apreciate, tinand mult la pret in comparatie fata de limuzine (a se verifica pe mobile.de)? <_<

Link to comment
Share on other sites

@Alexxx : nemtii vor touring-uri ? Foarte bine . Vor si hatch-uri ? Si mai bine . Asta inseamna ca ar trebui sa reprezinte vreun exemplu pentru societatea romaneasca-necunoscatoare-in-materia-design-ului-auto sau cum ? Ei le gasesc practice . Bravo lor . Nu trebuie intotdeauna sa ii iei numai pe altii ca exemplu , foarte probabil vei esua <_< . Din partea mea sa scoata cate compact-uri isi doresc , personal nu mi-as achizitiona asa ceva . Sunt 100% subiectiv aici . Nu imi doresc o masina touring (fie ea si m5 , nu conteaza) si nici hartchback . Tine doar de gusturile fiecaruia , pentru mine altceva in afara de sedan si suv (sac included :) ) exista doar pentru a fi privite , nu si cumparate din $$$-iii propriii.
Link to comment
Share on other sites

@Alexxx : nemtii vor touring-uri ? Foarte bine . Vor si hatch-uri ? Si mai bine . Asta inseamna ca ar trebui sa reprezinte vreun exemplu pentru societatea romaneasca-necunoscatoare-in-materia-design-ului-auto sau cum ? Ei le gasesc practice . Bravo lor . Nu trebuie intotdeauna sa ii iei numai pe altii ca exemplu , foarte probabil vei esua <_< . Din partea mea sa scoata cate compact-uri isi doresc , personal nu mi-as achizitiona asa ceva . Sunt 100% subiectiv aici . Nu imi doresc o masina touring (fie ea si m5 , nu conteaza) si nici hartchback . Tine doar de gusturile fiecaruia , pentru mine altceva in afara de sedan si suv (sac included :bashwall: ) exista doar pentru a fi privite , nu si cumparate din $$$-iii propriii.

 

Sa-nteleg ca niciodata nu ti-ai lua un RS6, varianta principala, adica Avant? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.