Jump to content

Cat de des va schimbati BMW-ul?


cristimm

Cat de des va schimbati BMW-ul?  

268 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Eu le shimb ca si ciorapi, defapt eu schimb si femeile si casele foarte des, dar masinile!! :) , asta poate ar vrea sa fie un topic " cat de des am vrea sa le schimbam", nu cad de des le scimbam, ptr-ca fiecare si-ar schimba masina si de doua ori pe zi, daca ar putea, dar de la a vrea la a putea, este o diferenta foarte mare si de la a blafa aici pe post pana la a fi adevarat, inca este o prapastie uriasa. Eu zic ca fiecare isi schimba masina, neplanificat, ci in momentul cand are banii necesari ceea ce nu poti sa vii sa sustii ca o schimb la un anumit interval de timp, bine stabilit, ptr-ca in viata mai intervin nenumarate cheltuieli, mai mult sau mai putin neprevazute. Si aici vorbesc de acel schimb de masina care nu o cumperi cu 1000-2000euro, ala nu se cheama schimbat de masina, sau cand treci de la una mai noua la una mai veche.

Asa ca dupa mine "bad topic"

Link to comment
Share on other sites

Eu le shimb ca si ciorapi, defapt eu schimb si femeile si casele foarte des, dar masinile!! :) , asta poate ar vrea sa fie un topic " cat de des am vrea sa le schimbam", nu cad de des le scimbam, ptr-ca fiecare si-ar schimba masina si de doua ori pe zi, daca ar putea, dar de la a vrea la a putea, este o diferenta foarte mare si de la a blafa aici pe post pana la a fi adevarat, inca este o prapastie uriasa. Eu zic ca fiecare isi schimba masina, neplanificat, ci in momentul cand are banii necesari ceea ce nu poti sa vii sa sustii ca o schimb la un anumit interval de timp, bine stabilit, ptr-ca in viata mai intervin nenumarate cheltuieli, mai mult sau mai putin neprevazute. Si aici vorbesc de acel schimb de masina care nu o cumperi cu 1000-2000euro, ala nu se cheama schimbat de masina, sau cand treci de la una mai noua la una mai veche.

Asa ca dupa mine "bad topic"

 

cam ai dreptate!

Link to comment
Share on other sites

Eu le shimb ca si ciorapi, defapt eu schimb si femeile si casele foarte des, dar masinile!!

 

Esti cel mai tare, idolulul forumului. La prima optiune ar fi trebuit sa adaug pe langa samsar si "macho man". :)

 

asta poate ar vrea sa fie un topic " cat de des am vrea sa le schimbam", nu cad de des le scimbam,

 

Asta vrea sa fie exact ce este adica cat de des ne schimbam masina. Esti liber sa faci un topic cu "cat de des am vrea sa ne schimbam masina".

 

Si aici vorbesc de acel schimb de masina care nu o cumperi cu 1000-2000euro, ala nu se cheama schimbat de masina, sau cand treci de la una mai noua la una mai veche.

 

Irelevant pentru acest topic, fiecare isi ia masina de cat isi permite.

 

Asa ca dupa mine "bad topic"

 

E doar parerea ta.

Edited by cristimm
Link to comment
Share on other sites

o data la 4 ani cred, mi se pare o perioada buna raportat la plictiseala si la nevoia fiecaruia de a vrea o masina mai noua.

 

 

dar nu exclud posibilitatea de a tine masina mai mult, daca e chiar buna, sau din lipsa de bani, sau pentru ca unii considera ca nu merita investitia o alta masina, sau schimbarea masinii mai des datorita unor sume de bani in surplus.

Link to comment
Share on other sites

am votat 6-7 ani...momentan am un E90 cumpĂŁrat de pĂŁrinți și eu cum produc 0$, o s-o schimb când o sĂŁ am banii mei pentru așa ceva.

O ĂŽntrețin cât de bine pot și dacĂŁ o sĂŁ mĂŁ conducĂŁ mulți km fĂŁrĂŁ mari probleme chiar nu vĂŁd de ce aș schimba-o.O s-o țin pentru copii, o sĂŁ le arĂŁt cĂŁ ĂŁsta a fost primul meu BMW :)

asta dacĂŁ nu dispare motorina pânĂŁ atunci și apucĂŁm 2013 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.