Jump to content

Tinichigerie si Vopsitorie


cyborg

Recommended Posts

ma eu pe la noi prin Bucuresti, nu am gasit pe nicaieri pe cineva care sa zica, ma eu iti fac cu 5 milioane toata masina si iese impecabil.... :) , daca tu ai prieteni si o rezolvi ieftin, te invidiez, dar crede-ma la noi e conceptul ala: ai BMW, atunci te costa dublu, triplu si incep sa abereze cu sumele... :blink:

8395[/snapback]

 

Clar ca nu iese impecabila dupa vopsire.Da fii sigur ca nu iese din cabina pana nu e perfecta.Se retuseaza,se curata pe unde a gazat.Chestia cu ieftinu stii cum e,nu poti sa negociezi cu ei ca sunt prieteni si nu prea le convine sa lucreze gratis pentru tine,in loc sa faca scump la altii.Daca ii lasi in pace,iti fac ei o oferta convenabila,care e mai mica oricum fata de alte persoane.Am facut greseala o data sa zic,ma uite pentru treaba asta iti dau atata ca atata merita.Mama ce s-a atacat tipu,abia l-am convins sa mi-o faca,desi imi era prieten.

Pai la noi numai BMW se repara in primul rand,si daca mai pica si altceva cu atat mai bine.Nu exista ba e BMW,deci e mai scump.Iar oricum nu putem compara ardelenii cu bucurestenii(miticii no offense).Sunt altfel de oameni.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Iar oricum nu putem compara ardelenii cu bucurestenii(miticii no offense).Sunt altfel de oameni.

8420[/snapback]

 

asta asa e...parca aici in Bucuresti nu am fi romani cu totii. Toata lumea uraste pe toata lumea si incearca sa jecmaneasca pe oricine...

Link to comment
Share on other sites

Tocmai am aflat cat ma costa reparatia-3.500.000 Se va vopsi usa dreapta si aripa spate dreapta partea de sub ornament(adica cam jumatate)

8464[/snapback]

 

pai daca facem socoteala ca ambele portiere, ambele aripi si capota de la motor au fost 20.000.000, insemna ca service-ul unde am fost eu este ok la preturi. caliattiv oricum este foarte bun.

 

p.s. nu primesc comision de la ei :blink:

Link to comment
Share on other sites

Da este ok cred;a sa nu uit in pretul asta intra si vopseaua si restul materialelor

8469[/snapback]

 

 

normal. plus, asta a fost pretul pe care ei il cer de la firma de asigurari, ceea ce ma face sa cred ca este usor umflat (nu foarte mult, dar totusi). ce nu am spus este ca masina nu era avariata - lovita, ci doar zgariata cu cheia in parcare, de la un capat la altul

Link to comment
Share on other sites

normal. plus, asta a fost pretul pe care ei il cer de la firma de asigurari, ceea ce ma face sa cred ca este usor umflat (nu foarte mult, dar totusi). ce nu am spus este ca masina nu era avariata - lovita, ci doar zgariata cu cheia in parcare, de la un capat la altul

8470[/snapback]

 

 

a, si din cate mi s-a explicat, vopseaua asta a mea este mai scumpa, fiind o ciudatenie (negru diamantat). cica. nu bag mana in foc ca este asa.

Link to comment
Share on other sites

a, si din cate mi s-a explicat, vopseaua asta a mea este mai scumpa, fiind o ciudatenie (negru diamantat). cica. nu bag mana in foc ca este asa.

8471[/snapback]

 

Pai negru diamant e si masina mea.Si cea mai scumpa era 3 milioane litru cu tot cu lac.Se pune 200 de grame pe parte componenta.20 de milioane jaf la drumu mare.Eu dau 700 de euro ca sa vopsesc complet,interior exterior E39-le.

Link to comment
Share on other sites

Pai negru diamant e si masina mea.Si cea mai scumpa era 3 milioane litru cu tot cu lac.Se pune 200 de grame pe parte componenta.20 de milioane jaf la drumu mare.Eu dau 700 de euro ca sa vopsesc complet,interior exterior E39-le.

8474[/snapback]

 

 

ok, ok...atata timp cat service-ul jefuieste firma de asigurari, putin imi pasa!

Link to comment
Share on other sites

aaa nu stiu daca ati vazut in galeria mea cum arata masina .deocamdata am dat 25 de mil aproximativ numai pe schimbat praguri fete de usi facut o aripa pus petice in spate la oala amortizor schimbat tot pedalierul la sofer :PPP gauri astupate eu zic ca e ok 25 cu tot .acuma urmeaza vopseaua STANDOX cele aferente chit .......blaa si manopera.cred ca o sa bata iar in 25:(( vedem la vara daca a meritat
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
cat te costa vopsitul?

 

ah, si inca ceva, eu sunt contra vopsit iarna, sunt de parere ca dupa ce scoti masina de la vopsit i-ar prinde bine niste soare :) nu zapada si -xx grade  :blink:

10482[/snapback]

Pai initial era de vopsit jumatate de usa si jumatate aripa spate pe dreapta asta costa 3.500.000 apoi m-am gandit ca vopsesc si spoilerul si mai fac niste retusuri la aripile sparte+panoul de la nr de inmatriculare+schimbat bara(daca gasesc) deci cred ca o sa sara pe la 6 mil :) .Iti spun dupa ce o termin cat ma costa clar tot

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Nu exista ieftin si calitativ.....

 

O vopsitorie buna din ce am auzit ,pe Iuliu Maniu la 50 m de Apaca...

 

Mai e una in Timisoara unde am dus eu masina da' asta pt cei din zona..cine e interesat da mesaj privat.

16468[/snapback]

 

Zici tu ca nu exista?Exista iti spun eu.Chestia asta cu calitatea costa,daca vrei ceva de calitate atunci trebuie sa scoti multi bani este legenda.Preturile sunt umflate de cum te vede omu.Si sunt umflate si de cei ca tine care platesc sume mari cu convingerea ca numai asa se face ca lumea.Ce ai vrea sa iti vopseasca M5 cu 500 de euro?Normal ca la asa masina iti face un pret mare.Dar iti garantez eu ca la fel de bine o facea si daca iti lua doar 500 de euro.Asta e un lucru care pe mine ma dispera.E ca si cum ai avea de vopsit 20mp de gard metalic.Numai ca la o lucrare iti ia 500 sa zicem ca e gard normal si la alta iti 2 mii ca e gard M-Power.Nu tot acelasi lucru face?Nu tot tabla vopseste?Si o masina care nu e lovita si doar vrei sa ii schimbi culoarea e de 100 de ori mai simplu de facut decat una care e lovita si indreptata si chituita.

Cel mai important la o vopsire este mana vopsitorului.Apoi urmeaza masina,conditiile de vopsire iar abia apoi vin vopseua si lacul.

Link to comment
Share on other sites

Cum vi se pare ca arata un BMW cromat? Nu sunt sigur daca locul post-ului este la "tinichigerie si vopsitorie" sau la "taranisme". Mie totusi mi se pare o idee interesanta.

post-44-1110454626_thumb.jpg post-44-1110454638_thumb.jpg

16526[/snapback]

Arata bine :) sunt curios ce zic ceilanti participanti la trafic :).In alta ordine de idei masina e la vopsit iar sambata sper sa o iau :blink: daca am timp pun si niste poze sa vedeti cum a iesit.

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Cum vi se pare ca arata un BMW cromat? Nu sunt sigur daca locul post-ului este la "tinichigerie si vopsitorie" sau la "taranisme". Mie totusi mi se pare o idee interesanta.

post-44-1110454626_thumb.jpg post-44-1110454638_thumb.jpg

16526[/snapback]

 

Nu stiu ce sa zic.Nu arata rau.Poate vazut pe viu e frumos.Oricum cred ca a costat cromarea cat jumate din valoare lui.

Link to comment
Share on other sites

Cum vi se pare ca arata un BMW cromat? Nu sunt sigur daca locul post-ului este la "tinichigerie si vopsitorie" sau la "taranisme". Mie totusi mi se pare o idee interesanta.

16526[/snapback]

 

Interesant. Problema apare cand o sa se reflecte lumina pe cromul ala si ala care vine din fata o sa inchida ochii. Probabil asta e si motivul din care a ajuns asa..

Link to comment
Share on other sites

Cum vi se pare ca arata un BMW cromat? Nu sunt sigur daca locul post-ului este la "tinichigerie si vopsitorie" sau la "taranisme". Mie totusi mi se pare o idee interesanta.

post-44-1110454626_thumb.jpg post-44-1110454638_thumb.jpg

16526[/snapback]

 

fumusel...dar o sa trebuieasca sa-l spele cu cif sau cilit... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Interesant. Problema apare cand o sa se reflecte lumina pe cromul ala si ala care vine din fata o sa inchida ochii. Probabil asta e si motivul din care a ajuns asa..

16561[/snapback]

 

Pai eu cred ca era iesit de la cromat atunci.Ca nu e stramb ca sa zici ca a fost lovit.

 

Chiar,dupa ce ca te dispera noaptea aia cu faza lunga,sa te trezesti in soare puternic cu asta pe strada,cred ca ramai orb pe viata.

Link to comment
Share on other sites

Pai eu cred ca era iesit de la cromat atunci.Ca nu e stramb ca sa zici ca a fost lovit.

 

Chiar,dupa ce ca te dispera noaptea aia cu faza lunga,sa te trezesti in soare puternic cu asta pe strada,cred ca ramai orb pe viata.

16584[/snapback]

 

Da, nu e lovit. Oricum, nenea ala isi poate face lejer freza in portiera, deci o sa fie o masina foarte sclipitoare :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.