Jump to content

Tinichigerie si Vopsitorie


cyborg

Recommended Posts

Zici tu ca nu exista?Exista iti spun eu.Chestia asta cu calitatea costa,daca vrei ceva de calitate atunci trebuie sa scoti multi bani este legenda.Preturile sunt umflate de cum te vede omu.Si sunt umflate si de cei ca tine care platesc sume mari cu convingerea ca numai asa se face ca lumea.Ce ai vrea sa iti vopseasca M5 cu 500 de euro?Normal ca la asa masina iti face un pret mare.Dar iti garantez eu ca la fel de bine o facea si daca iti lua doar 500 de euro.Asta e un lucru care pe mine ma dispera.E ca si cum ai avea de vopsit 20mp de gard metalic.Numai ca la o lucrare iti ia 500 sa zicem ca e gard normal si la alta iti 2 mii ca e gard M-Power.Nu tot acelasi lucru face?Nu tot tabla vopseste?Si o masina care nu e lovita si doar vrei sa ii schimbi culoarea e de 100 de ori mai simplu de facut decat una care e lovita si indreptata si chituita.

Cel mai important la o vopsire este mana vopsitorului.Apoi urmeaza masina,conditiile de vopsire iar abia apoi vin vopseua si lacul.

16512[/snapback]

 

 

Hai sa nu vorbim asa sa ne aflam in treaba...daca tu crezi ca ala mi-a cerut mie mai multi bani ca m-am dus cu M5 ...ce sa zic....ai o logica de fier.....unde m-am duic eu preturile sunt la fel pt toata lumea..si daca ma duceam cu un 525 din 1998 tot atat imi cerea ..da in fine....Tu stii mai bine....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hai sa nu vorbim asa sa ne aflam in treaba...daca tu crezi ca ala mi-a cerut mie mai multi bani ca m-am dus cu M5 ...ce sa zic....ai o logica de fier.....unde m-am duic eu preturile sunt la fel pt toata lumea..si daca ma duceam cu un 525 din 1998 tot atat imi cerea ..da in fine....Tu stii mai bine....

16639[/snapback]

 

In general asa se intampla,nu neaparat in cazul tau,se uita la tine si face pretul.Daca nici eu nu stiu chestiile astea,atunci cine.Si aici in Ardeal unde totusi oameni nu sunt asa de hulpavi,ce sa mai zic de Bucuresti.

Si exista si o logica totusi,este mai mare responsabilitate sa faci un M5 decat un 525,pentru ca masina valoreaza dublu.In principiu mai mare responsabilitatea,mai mare pretul,zic eu.

Link to comment
Share on other sites

Sambata am luat masina de la vopsit-a iesit destul de prost mai ales pe partea dreapta :blink: in concluzie peste o saptamana va trebui sa mai faca o tura la vopsitor :) .Partea buna e ca s-a descoperit unul din motivele pt care masina nu merge la capacitatea ei maxima;clapeta de acceleratie se pare ca este prost reglata.
Link to comment
Share on other sites

Sambata am luat masina de la vopsit-a iesit destul de prost mai ales pe partea dreapta :blink:  in concluzie peste o saptamana va trebui sa mai faca  o tura la vopsitor :) .Partea buna e ca s-a descoperit unul din motivele pt care masina nu merge la capacitatea ei maxima;clapeta de acceleratie se pare ca este prost reglata.

17199[/snapback]

 

Pai ce a patit?

 

In legatura cu clapeta - si acum trage? :)

Link to comment
Share on other sites

Sambata am luat masina de la vopsit-a iesit destul de prost mai ales pe partea dreapta :blink:  in concluzie peste o saptamana va trebui sa mai faca  o tura la vopsitor :) .Partea buna e ca s-a descoperit unul din motivele pt care masina nu merge la capacitatea ei maxima;clapeta de acceleratie se pare ca este prost reglata.

17199[/snapback]

 

adica nu deschide de tot cind esti cu pedala la podea ?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.