Jump to content

Bmw E30 Coupe


Ali_ump

Recommended Posts

E30 Coupe recent achizitionat,an 1985, motor 2,0 Jtronic , 125 cp, 6 cil in linie.

Pana acum am schimbat interiorul cu unul de pe un alt E30, este din piele neagra, am schimbat tot ce s-a putut la interior, tot ce a fost deteriorat, cu elemente de pe un alt E30.

Acum arata bine la interior, urmeaza sa ma ocup de garda la sol, anvelope, motor si restul pe parcurs! Pe viitor vor urma interventii si la exterior pentru ca are unele defecte, poate chiar si o vopsea noua ...

Pentru moment cateva poze!

post-32238-1263067824_thumb.jpg

post-32238-1263067832_thumb.jpg

post-32238-1263067846_thumb.jpg

post-32238-1263067865_thumb.jpg

post-32238-1263067886_thumb.jpg

post-32238-1263067933_thumb.jpg

post-32238-1263067949_thumb.jpg

post-32238-1263067976_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Frumos ursulica, sa te duca mult si bine de acum inainte, sa ai si tu grija de el si sa nu il tiganesti.

Multumesc:) ! De tiganisme nu se pune problema :) nu va avea soarta asta . Va primi tot ce e mai bun in materie de piese, uleiuri etc...

Deja a primit interior piele neagra, covorase originale (panza),toate plasticele deteriorate la interior schimbate...Urmeaza folie, vopsit bandouri, faruri, stopuri , etc

voi reveni cu poze pe parcursul modificarilor!

 

Va delectez cu o mica joaca in zapada :lol:

post-32238-1263069892_thumb.jpg

post-32238-1263069951_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Frumos, sa-l stapanesti sanatos!

Vopseste grila fata neagra, eventual da jos pleoapele. O sa arate mult mai bine :)

aaa.. si logo-ul M de pe grila sa dispara :lol:

 

 

Multumesc!

Grila este deja neagra , inscriptia "320 i" de pe portbagaj e jos , pleoapele cred ca tot negre vor fi iar logoul acela o sa fie dat jos...desi kitul e Mtechnik si as fi tentat sa il pastrez.

Blocant nu este inca dar sunt in cautari ! Daca nu aparatu de sudura este solutia:)

Edited by Ali_ump
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

N-am mai postat de mult aici asa ca o sa iau in ordine...a primit folie neagra , a scapat de semnele cu M si alte dracii ce mai erau pe la exterior:))

Evacuare facuta cap coada cu galerii de 2,5 si traseu marit plus finala sport dubla rotunda!

Intre timp am schimbat farurile, grila (nasul) , am reusit sa leg si proeictoarele smoked sa fie functionale! Semnalizari din bara smoked Depo!

Am completat kitul cu eleronul Mtech 1 ce lipsea...si la interior a mai primit un set de ceasuri plasma si un Head-unit Alpine si niste boxe ovale JL Audio.

Mai pun cateva poze...

 

Inca cateva poze

post-32238-1277589825_thumb.jpg

post-32238-1277589835_thumb.jpg

post-32238-1277589845_thumb.jpg

post-32238-1277589910_thumb.jpg

post-32238-1277589920_thumb.jpg

post-32238-1277590020_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa masina pt varsta ei, un sfat insa pune-i angel in loc de pozitia cu led albastra :twoup:

 

Pozitia e alba , camera a scos albastru!

O sa vina si randu angel-urilor dar mai astept intai sa iau farurile HELLA smoked;)

Link to comment
Share on other sites

felicitãri În primul rând pentru cã ursul e viu ! miºto folia stil carbon de la bord.

 

Mersi! Intentionez sa il pastrez asa:) am avut ceva batai de cap cu motorasul dar acum e ok! Am schimbat tot ce tinea de bucse iar acum este ok si din punct de vedere tehnic!

La bordul acele a fost ceva munca de chinez...mi-a luat 3 zile sa termin dar imi place cum a iesit!

Voi mai reveni cu poze si detalii pe masura ce va mai primii noi accesorii!

Acum astept de la vopsit portbagajul cu eleronu Mtech!

Link to comment
Share on other sites

felicitãri În primul rând pentru cã ursul e viu ! miºto folia stil carbon de la bord.

 

Mersi! Intentionez sa il pastrez asa:) am avut ceva batai de cap cu motorasul dar acum e ok! Am schimbat tot ce tinea de bucse iar acum este ok si din punct de vedere tehnic!

La bordul acele a fost ceva munca de chinez...mi-a luat 3 zile sa termin dar imi place cum a iesit!

Voi mai reveni cu poze si detalii pe masura ce va mai primii noi accesorii!

Acum astept de la vopsit portbagajul cu eleronu Mtech!

 

Man, de cand tot astepti portbagajul acela de la vopsitor. ma mir cum de mai ai rabdare :twoup:

 

P.S am banii pregatiti pentru semnalizari, ti-am spus si 'dincolo'. Succes cu masina.

Link to comment
Share on other sites

felicitãri În primul rând pentru cã ursul e viu ! miºto folia stil carbon de la bord.

 

Mersi! Intentionez sa il pastrez asa:) am avut ceva batai de cap cu motorasul dar acum e ok! Am schimbat tot ce tinea de bucse iar acum este ok si din punct de vedere tehnic!

La bordul acele a fost ceva munca de chinez...mi-a luat 3 zile sa termin dar imi place cum a iesit!

Voi mai reveni cu poze si detalii pe masura ce va mai primii noi accesorii!

Acum astept de la vopsit portbagajul cu eleronu Mtech!

 

Man, de cand tot astepti portbagajul acela de la vopsitor. ma mir cum de mai ai rabdare :twoup:

 

P.S am banii pregatiti pentru semnalizari, ti-am spus si 'dincolo'. Succes cu masina.

 

 

O da in nesimtire, zilnic il sun si tot maine e gata numa nu a mai ajuns la mine!

Maine (luni) daca nu l-a vopsit il iau si il duc in alta parte!

Te anunt cum ajung semnalele;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
N-am mai postat de mult pe aici dar intre timp ursanu nu a stat:) a umblat toata vara pe unde cum ...a mai primit cate ceva !

Va pun cateva poze!

frumos ursuletul,s-o stapanesti sanatos,

Multumesc! O sa fie si mai frumos...creste asta micu alb, creste si n ochii mei si in ochii celorlalti!

post-32238-1287745097_thumb.jpg

post-32238-1287745252_thumb.jpg

post-32238-1287745305_thumb.jpg

Edited by Ali_ump
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.