Jump to content

urmatoarea masina tot BMW ?


alex sabin

urmatoarea masina tot BMW ?  

547 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

uite am mers si cu un golf 1.4 TSI, ala de 140 de cai cu compresor mecanic si turbo. Trage foarte bine si din orice unghi, dar nu m-a impresionat ca Saab ala..

Plus ca nu suna de nici un fel ...

Salutare

 

Nu cred ca poti sa compari nici sunetul nici puterea intre1,4 T si 2,0 T e mare diferenta.

 

In legatura cu Saab nu e scump deloc atat e in Germanica unde mai pui drum + TAXA+incaceva cheltueli. Pretul e foarte bun. Bafta.

Voie buna.

 

 

pretul e foarte bun, dar e problema cu imaginea ... ca SAAB o are acum cam sifonata, plus cu vanzarea asta ca a fost plimbat de la umbra la racoare...

in principiu un SAAB s-il ia un pasionat....cam la fel se intampla si cu alfa,volvo chiar si subaru ....sunt vazute diferit la noi....unde daca ai bani tre sa ai ceva din tripleta germana....

daca nu ai iti iei italiana sau frantuzeasca si daca esti esti un pic altfel iti iei japoneza...( nu comentam de SUV)

eu sunt fan bmw, mi-am luat bmw-ul printr-o imprejurare fericita/norocoasa... dar apreciez si porsche si range rover.....alfele sunt frumoase dar parca tot nu mi-as luao ca singura masina, poate daca as avea 2 sau 3......iar la ferrari sau alte OZN-uri eu nu visez.....cred ca porsche s-ar plia ok cu posibilitatile mele reale ( momentan...) sper...

 

ferrari deja ar trebui sa castig la loto sau sa dau vreo lovitura mare-mare si pare un pic cam utopic...

 

si mi-as dori mult un 635csi, un 850 csi , un 2002ti si un m3e30....( sunt foarte modest)

Link to comment
Share on other sites

uite am mers si cu un golf 1.4 TSI, ala de 140 de cai cu compresor mecanic si turbo. Trage foarte bine si din orice unghi, dar nu m-a impresionat ca Saab ala..

Plus ca nu suna de nici un fel ...

Salutare

 

Nu cred ca poti sa compari nici sunetul nici puterea intre1,4 T si 2,0 T e mare diferenta.

 

In legatura cu Saab nu e scump deloc atat e in Germanica unde mai pui drum + TAXA+incaceva cheltueli. Pretul e foarte bun. Bafta.

Voie buna.

 

 

pretul e foarte bun, dar e problema cu imaginea ... ca SAAB o are acum cam sifonata, plus cu vanzarea asta ca a fost plimbat de la umbra la racoare...

in principiu un SAAB s-il ia un pasionat....cam la fel se intampla si cu alfa,volvo chiar si subaru ....sunt vazute diferit la noi....unde daca ai bani tre sa ai ceva din tripleta germana....

daca nu ai iti iei italiana sau frantuzeasca si daca esti esti un pic altfel iti iei japoneza...( nu comentam de SUV)

eu sunt fan bmw, mi-am luat bmw-ul printr-o imprejurare fericita/norocoasa... dar apreciez si porsche si range rover.....alfele sunt frumoase dar parca tot nu mi-as luao ca singura masina, poate daca as avea 2 sau 3......iar la ferrari sau alte OZN-uri eu nu visez.....cred ca porsche s-ar plia ok cu posibilitatile mele reale ( momentan...) sper...

 

ferrari deja ar trebui sa castig la loto sau sa dau vreo lovitura mare-mare si pare un pic cam utopic...

 

si mi-as dori mult un 635csi, un 850 csi , un 2002ti si un m3e30....( sunt foarte modest)

Modest? :lol: Deloc. :)

Link to comment
Share on other sites

Tot Bmw...pentru placerea de a conduce.

 

Abia astept sa cunosc si eu acest sentiment.

Numai bine.

De ce zici asta? Nu ai inca BMW?

 

Nu man, abia astept, nu stiu cat dar deja clachez.

 

Hai si tu cu o parere poate ma ajuti.(te mai stresez si eu) :)

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...1334&st=200

 

Voie buna.

 

Eu m-as baga la un Audi A6. (nu aruncati cu pietre in mine :lol: )

 

Oradea, ti-ai dat foc la valiza. :)

 

Numai bine.

Link to comment
Share on other sites

Nu man, abia astept, nu stiu cat dar deja clachez.

 

Hai si tu cu o parere poate ma ajuti.(te mai stresez si eu) :D

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...1334&st=200

 

Voie buna.

 

OFFTOPIC:

Mai prietene, ce e pe topicu ala. Am reusit sa-l citesc tot. :)

O sa continui acolo. :lol:

 

Mda, sa vezi cum arata caiatelul de notite :) , sa nu mai vb de ce e in capul meu.(noapte visez numai 320, ba 325, 328)

Bine ca am inceput cu stangul sari peste :)

 

Voie buna.

Link to comment
Share on other sites

Eu cand voi avea posibilitatea sa schimb masina, vreau sa incerc Saab.

Grabeste-te, sa nu se inchida pana atunci... :) sau mai rau, sa nu-i cumpere chinezii

 

cu siguranta tot E92, dar cu xDrive, ca iarna asta am cam tarat-o cu X3-ul prin parcare...sper sa fie in continuare cel mai frumos desenat BMW... aaa, si un Landcruiser in locul x3-ului... am urcat cu unul prin Piatra Craiului, am mers cu altul in Dubai prin desert si m-am convins ca e cel mai bun offroad actual... dar feelingul tot la E92 ramane!

Link to comment
Share on other sites

Eu cand voi avea posibilitatea sa schimb masina, vreau sa incerc Saab.

Grabeste-te, sa nu se inchida pana atunci... :lol: sau mai rau, sa nu-i cumpere chinezii

 

cu siguranta tot E92, dar cu xDrive, ca iarna asta am cam tarat-o cu X3-ul prin parcare...sper sa fie in continuare cel mai frumos desenat BMW... aaa, si un Landcruiser in locul x3-ului... am urcat cu unul prin Piatra Craiului, am mers cu altul in Dubai prin desert si m-am convins ca e cel mai bun offroad actual... dar feelingul tot la E92 ramane!

 

+1

Chiar in seara asta m-am plimbat cu un E92 :)

Link to comment
Share on other sites

imi iau audi

 

http://www.youtube.com/watch?v=e16QgD5-aLc...player_embedded

 

:)

 

nush dc nu merge embedded player

 

am avut audi, eu am facut pasul invers decat vrei tu sa-l faci... daca vrei ceva mai multa eleganta, s-ar putea ca Audi sa te satisfaca, dar in rest, crede-ma, nu se compara cu BMW... daca vrei o masina pentru sufletul tau de sofer, ramai la Bayerische Motoren Werke :lol:

Link to comment
Share on other sites

Eu cand voi avea posibilitatea sa schimb masina, vreau sa incerc Saab.

Eu am avut un 9-5 sa stii ca e o masina foarte buna si rezistenta la drumurile din Romania.

Daca iti ei saab sa-ti ei ceva pe benzina si turbo sa fie,dieselurile la saab sunt pacatoase

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.