Jump to content

pareri despre 325i


alexandru81

Recommended Posts

si eu am mers cu una...si e beton......dar uite ce zice Bavaria... ca e lesinat 325...  :)  :)

102146[/snapback]

 

 

Am avut cateva BMW-uri cu motor de 2500 ,E46,X3,deci vorbesc in cunostinta de cauza.

Repet ,este parerea mea,nu inseamna ca asa este.Poate pentru tine este racheta,cea mai tare masina...etc.

 

E46,cu motor de 2500 este ok pentru mers de zi cu zi,nu este o masina sport.

BMW cu ceva putere incepe de la 330i,repet ,dupa parerea mea.

Si E90-ul de 2500 este la fel de lesinat.Eu am un 323i si un 318i,ambele lesinate :D

 

Daca mergi toata ziua cu 325-ul ,normal ca este cea mai tare,intreci toate Daciile :)

 

Condu un 330i HP,un M3 si o sa ai vezi de ce este lesinata :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Am avut cateva BMW-uri cu motor de 2500 ,E46,X3,deci vorbesc in cunostinta de cauza.

Repet ,este parerea mea,nu inseamna ca asa este.Poate pentru tine este racheta,cea mai tare masina...etc.

 

E46,cu motor de 2500 este ok pentru mers de zi cu zi,nu este o masina sport.

BMW cu ceva putere incepe de la 330i,repet ,dupa parerea mea.

Si E90-ul de 2500 este la fel de lesinat.Eu am un 323i si un 318i,ambele lesinate :)

 

Daca mergi toata ziua cu 325-ul ,normal ca este cea mai tare,intreci toate Daciile :)

 

Condu un 330i HP,un M3 si o sa ai vezi de ce este lesinata :)

102194[/snapback]

daca e asa toate masinile sunt lesinate si m3 ,m5 etc daca le conduci zilnic te plictisesti de ele si u ti se par ca mai trag si atunci obligatoriu zici ca e lesinata :blink:

Link to comment
Share on other sites

daca e asa toate masinile sunt lesinate si m3 ,m5 etc daca le conduci zilnic te plictisesti de ele si u ti se par ca mai trag si atunci obligatoriu zici ca e lesinata :)

102250[/snapback]

 

 

Nu,M3-ul nu este lesinat,chiar daca il conduci un an ,zi de zi :blink:

Link to comment
Share on other sites

sa fim seriosi, 325i e o masina puternica, in nici un caz lesinata pentru 99% din soferi ci dimpotriva, dar nu este o masina sport. un motor de 2.5 e deja mare pentru europa unde cele mai dese intalnite motoare sunt de 1.4 si 1.6 si unde un 1.8 deja incepe sa fie considerat un motor maricel. depinde de standardele fiecaruia dar sa afirmi ca 325i e o masina 'lesinata' mi se pare putin dus la extrem chiar si daca e spus de cineva care conduce zilnic un E60 M5. atunci un 316i cum s-ar mai numi?
Link to comment
Share on other sites

un motor de 2.5 e deja mare pentru europa  dar sa afirmi ca 325i e o masina 'lesinata' mi se pare putin dus la extrem. atunci un 316i cum s-ar mai numi?

102287[/snapback]

 

Pai chestia e ca unde sta Bavaria motorul de 2.5 e cel mai mic si ma slab motor existent pe BMW, un fel de 316i la noi in tara. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Cica la cimitire (profanatorul...)au ca masini de serviciu astra 1.4 dti :blink:

Adevarat consum :)

101565[/snapback]

ba tytus ce la motorasu meu scot 7% in afara la 120 km/h si sta acu la consum la 9%la 150.ce vrei mai mult,in oras am 8-9%.fata de 2.5i care consuma 16 in oras eu zic ca consuma mult.asa ca nu mai carcotiti.eu zic ca diferenta e aproape dubla.am mers in proba cu un 525i si a zis omu ca la plimbarea asta i-am consumat de 500 mii.,asa ca fratilor dupa mine sa va luati voi motoare si de 5000 cmc ca va fi mai bine,pt ca veti sta pe dreapta mai mult si o sa am asfalt mai liber sio o sa scot consum si mai putin.bafta .nu va suparati pe mine,dar asta e parerea mea.si inca o intamplare,am fost la bv cu un amic cu un 320,am trecut serpentinele,si in fine toata excursia a fost de 500km.a mea 316 aconsumat 35 l iar 320 a consumat55l si nu am facut intrecere.oricum bafta

Link to comment
Share on other sites

da este abonamentul nou acu in oferte pt morti.sa te inscrii si sa nu ratezi oferta ca nu mai tine mult.bafta :blink:

102448[/snapback]

si inca o chestie.ca pentru unii dintre romani.cum ar fi si cazul meu,mi-am luat bmw pt ca imi plac ca forma si altele,si mi-am luat motor mic pt ca sa-mi pot face treaba cu ea in oras zi de zi.pana acu 2 luni am avut audi A4 din 2002,dar l-am vandut pt ca mai aveam nev de niste bani pt un apartament.fac zilni cam100-150km in oras,si am consum de 9 %.asa ca imi permit sa mai pap si eu o pizza si o cafea in oras.dar daca aveam 325 si 16% in oras ce faceam?e diferenta de 250000 mii.ezact pizza 1 cafea si un suculet.cum am zis parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei benzina e un motor ff misto, parerea mea e ca e perfect pentru Romania. Rafinat, putere absolut suficienta (inteleg opinia lui Bavaria, dar termenul de "masina sport" e destul de vag si de la continent la continent si de la om la om) si consum OK (daca vrei sa mamanci o piza si sa bei un suc din ce ramane dupa alimentare :blink: ia-ti 318i sau 320d). Mostra de consum: nevasta-mea (picior usor, deh :)) poate sa mearga si cu 7% cu aer conditionat. In afara bineinteles, si fii linistit ca nu cu 70 la ora :) Eu in general scot cam 9.5% medie la drum lung, mers in reprize tare/rezon. In oras - depinde de oras si de ore, poti si 12% da poti si 16%. In rest, intelegand ca e second, totul depinde de starea in care e cand o iei si de grija pe care i-o acorzi la intretinere. Bafta! Edited by mchis
Link to comment
Share on other sites

profanatorul fara suparare dar daca tu nu ai bani sa bagi benzina la 325 ai luat 316.. dar asta nu inseamna ca toti suntem in aceeasi situatie cu tine ca sa "stam pe dreapta ca consuma 16%".. pt unii dintre noi (nu neaparat cazul meu sa nu se inteleaga gresit) nu este un impediment atat de mare acest consum incat sa nu ne mai permitem si o pizza si un suc si o cafea dupa ce punem benzina.. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Probabil ca m-am exprimat un pic cam plastic :blink: cu "ia-ti 318i sau 320d", sincer nu am vrut sa jignesc pe nimeni :)

103989[/snapback]

 

Hhihi eu tocmai l-am dat. Oricum, sa stiti ca 318i nu consuma chiar asa de putin, cu tot Valvetronicu' lui. Adica 13 in oras nu mi se pare tocmai putin...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.