Jump to content

Ce varsta au posesorii de BMW


MaQ

  

3148 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Lol.. cu 69kg mai usor decat ventoul. Apropo.. si golful pe care ti-l aduc m-a facut pe mine cu jumate de masina.. (botul meu la portiera lui fata)Deci.. sa presupunem ca dak te face la o dif mai mica.. m-ai fi facut si pe mine. Dar.. s-ar putea sa ai o surpriza mare.. cum a avut-o si cel cu care m-am dat atunci, si accentuez.. cutie steptronic nu manuala.

 

N-are sens sa ne "certam" aici ca oricum nu crezi. Iti aduc si un Polo VR6 berlina si Golf 3.. si o sa te convingi, asta dak masina ta e steptronic.

 

Precizez.. ca am facut si 525 de 192cp modelul 2001. A plecat in fata si apoi m-am dus pe sf a doua si toata a treia de langa el de ma banuia ca am resoftare :).

 

LE: Si pana la urma.. si statistic raportul kg/cal e mai bun la Vento VR6 :)

165013[/snapback]

Intrebarea e: golful asta e stock? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Modificarile tipice pe care le aveam si eu.. admisie directa, evacuare, suspensie sport... fara soft.

 

Dar dak va dau un film in care un TT 1.8T quattro (nitel modificat) varianta top face un M5 rau de tot.. ce mai ziceti? Treceti pe VAG? :blink:)

 

LE: Masinile sunt din Bucuresti.. nu vb de filme din afara..

Edited by BlshOp-VR6
Link to comment
Share on other sites

Pai al meu e stock....deci daca era nemodificat era interesant dar asa nu arata ca un Golf sau un Vento face un 535i ci ca unul modificat il face ceea ce e cu totul altceva. Asa majoritatea Daciilor nu au sanse in fata unui urs stock dar exista si SGM-ul de exemplu care face si unii ursi modificati....Daca vii cu unul stock e altceva.
Link to comment
Share on other sites

Pai dak il sti pe SGM-ul.. intreaba-l ca mi se pare ca a fost atunci cand m-am dat cu 5-arul :blink: si.. aceste modificari nu cred ca iti dau mai mult de 1cp :)) pe care le avem noi...

 

In fine.. sa o lasam asa :) si sa te fereasca al de sus sa te iei cu un VR6 ca s-ar putea sa ai surprize :):D

Edited by BlshOp-VR6
Link to comment
Share on other sites

Ca sa-ti mai faci asa o idee despre masina.. si dak te-ai dat cu modele de masini de care iti zic acum.. o sa iti faci o idee cam cum ai sta.

 

Golful a dat Type-R, Golf V GTI, Octavia 2 RS.. si nu mai stiu.. dar cam astea au fost ultimele. Intr-adevar si-a si luat-o de la unele GTI-uri dar in mare.. e pe-acolo cu ele.. sau le face.. conteaza si soferul.

Edited by BlshOp-VR6
Link to comment
Share on other sites

eu cum am mai spus la 27 am luat primul beemer 525 tds,e34,apoi am luat un 530d,e39.sa vedem cum o sa trec de socul provocat de plata care va trebui sa o fac la financiar pe aceste motoare.plus ca mai am in patrimoniu un gsxr de 750cmc si una buc dacia 1410.abia astept.
Link to comment
Share on other sites

Lasa ca toti am trecul prin mamaliga...mai mult sau mai putini cu BMW-ul...:)

110290[/snapback]

 

 

Din pacate eu am trecut fara mamaliga.... Luat permis la 18 ani, apoi luat prima masina la 25 ani... :blink: Nu am purtat mamaliga nici macar o zi, dar asta nu e motiv de bucurie, ci sunt 8 ani de tristete ca tzinem permisul degeaba in buzunar... Mergeam mult pe jos si oftam cand vedeam cate o masina trecand.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
dute frate si lasa-ne cu VR6 ale tale ca sunt praf,aberezi atat pe aici ca ai intrecut cu 535, m-am dat si io cu un golf III VR6 odata la semafor dar intamplator asta cu golfu tot o ambala si se agita acolo si am zis sa ii dau satisfactie omului,am scos DSC si mai incolo ma uitam dupa el in retrovizoare nu il mai vedeam...tu aberezi aicea cred ca esti si tu vreun minor fara permis si normal ca toti pustii de 14-18 ani care viseaza numai la GOLF ( cea mai tare masina si tunata ) ! Edited by lucian1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
:)

Lasa ca e bine asa; sunt unii care ar trebui sa tina mamaliga in geam toata viata.

:)

109419[/snapback]

sunt complet de acord! si nici macar nu vor sa fie de acord cu asta!

on topic: cred ca voi avea 24 cand o sa iau e46-le... nu de alta, dar astept sa scoata taxa... nu vreau sa arunc niste bani pe care pot sa ii bag in alte lucruri mai necesare (tot pentru masina). acum am 3 luni peste 23 :blink:

iar daca e vorba de microb... l-am contactat din intamplare. acum un an io inca visam la megane 2 sau o vectra b2... ce sa-i faci? asta era... conduceam dacie... care a plecat in noiembrie din "garajul" meu. (cea mai proasta afacere a mea... nu puteam sa o vand io cand am avut ocazia???)

Edited by bara_ac
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
de la 21 de ani conduc o pisicutza coupe..microbul il am de la 16 ani cand am pus prima oara mana pe volanul unui BMW era un E34 525i...nu va ganditi ca am condus pana la mare si inapoi..a fost o experienta scurta..cateva ture..apoi mi-am luat permisu si am mai condus ocazional 760iL, 120d, 330xd-E46 face-lift, M5-E60, 535d-E60, 525xi-E60, 325i-E30, 325i E36-cabrio si conduc permanent (de vreo 5ani) un E36 coupe (rulzz!!!..yeah right!)...varsta mea va las pe voi s-o calculati!! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.