Jump to content

Ce varsta au posesorii de BMW


MaQ

  

3148 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Prima masina a fost un Fiat 124, fabricatie 1968, celelalte vreo 14 au fost Lada - toate tipurile-, vreo 3 Dacii din care una Supernova, 1 buc. BMW ursulet 318i, 1 buc Cielo, 1buc OIltcit, 1buc Alfa Romeo 75, 1 buc BMW E39 si acum am un E34 si un Tico.

Este drept ca unele nu au mai prins schimbarea de proprietar, dar asta e!

 

Din 1995 am permis de conducere si toate auto mentionate mai sus s-au perindat intre 1995 si 2007. Am doar 35 de ani. Mai am timp sa experimentez si alte marci auto, dar cu siguranta BMW-ul ramane unul dintre cele mai atragatoare autoturisme. :blink:

Link to comment
Share on other sites

He he he..eu am bmw de anu asta de 4 luni ...m-am dat jos de pe masina aia cu bec deasupra pe care scrie SCOALA si pe spate DACIA SOLENTZA si am urcat in BMW... de atunci am zis sa mai incerc si alte masini ale prietenilor ...gen LAGUNA, RENAULT MEGANE hatchback... TICO... si DACIA 1310... senzatia .... parca m-as fi urcat la bordul unui CARUT DE BUTELIE ...incomoditate.... volanu scaunu ..schimbatoru ....pedala pozitionate aiurea.... si puturoase cat cuprinde..

deci .... cam am ramas blocat :blink: ...pe BMW...

the ultimate driving machine

 

URCATE INTR-UN SUBARU IMPREZZA(CARE DUPA MINE E O ALTFEL DE SOLENTZA) MOTOR DE 2.0(BENZINAR) WRX SI VEI SIMTI CEI 265 DE CAI FATA DE E46 MOTOR DE 2.0(BENZINAR) CARE ARE DOAR 170 DE CALUTZI..

 

DECI NU DESCRIMINAM TOATE MASINUTELE...

 

BMW RULES FOR ME ....

Link to comment
Share on other sites

18 ani , prima masina cea actuala de 5 luni :blink:

 

Am mai condus si un TT 1.8T , si un A4 1.8T quatro si mai multe masinute , o vectra 2.0 benzina , un boxter ( :) ) nu prea mi-a placut , prea mic pentru mine :)

 

Am mai condus un 330xd al unui prieten bun , e90 330xd , 270cp are acu :) Senzatie :) :D

 

Dar dupa ce conduc de 5 luni BMW , cam tot ce am incercat (cu unele mici exceptii,dar care nu se pun la socoteala din cauza pretului , pot spune ca nu as da bimmerul pe nimic :)

Edited by Stefann
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
am 32 de ani jumate,permis de conducere din 1992,un palmares de circa 30 de masini,majoritatea bmw incepind de la ursulet,pisica si actualul e 46,printre altele am mai detinut cateva vw-uri de ultima generatie(passat,golf,tdi-uri),opeluri(vectra c),am condus chiar si chevrolet corvette zr1 de 460 cp,dar niciuna nu se compara cu bmw-ul,din gama bmw am condus aprox cam tot ce se poate conduce,au un mers al lor specific ,e ceva mai aparte,te simti in siguranta tot timpul,nu tie frica sa intrii in depasiri niciodata,toate au acel mers sportiv si n-are rost sa mai discutam de BREND,am foarte multi km efectuati de-a lungul anilor cu acest tip de masina si sunt multumit,nu m-au lasat niciodata,le-am si intretinut,e adevarat, dar meritau,ce mai....bmw si restul...
Link to comment
Share on other sites

trebuie sa spun si eu ,prima oara am condus un 525 la 15 ani :blink: ,m-am indragostit ..dupa ce am luat permisul am condus mai multe masini incepand de la mazda ,ford etc,adevarat ce se spune o data ce ai condus un bmw nu il mai schimbi,de 8 ani tot cu bmw si nu se compara cu nici o alta masina... :) :) :)
Link to comment
Share on other sites

nici nu a inceput bine anul ca l-am luat pe asta (8 ian 2007) abia acum la 26 de ani, pana acum am condus un audi 80 GLS de 80 CP din 1973, rea tare si asta, aproape cat bmw-ul.... indiferent de marca masinii pe mine ma intereseaza ce simti in ea... si tind spre ceva care sa-mi poata stinge setea de acea forta "G"...
Link to comment
Share on other sites

Testez daca sunt cel mai varsnic de pe acest forum.

Am 48 de ani,am descoperit bmw-ul in urma cu 2 ani, trecand pe la multe alte marci in cei aproape 30 de ani de soferie.

Pasiunea de baza este vw broscuta aircooled( am una de 1200 cc-35 cp din 1966).

Imaginati-va ce inseamna sa te sui de la 35 cp la 150(acum alternez intre cele doua masini)

Cred ca am schimbat (probabil, intr-o zi am sa fac un recensamant exact) vreo 20 de masini diferite in cei 30 de ani.(am inceput cu Dacia 1100)

Concluzia: BMW-ul modifica comportamentul persoanei si ii trasforma personalitatea.

Cred ca fiecare sofer ar trebui sa aiba macar un BMW in viata lui. Si sa nu fie prima masina ,caci va ramane pentru totdeauna robul acestui tip, necunoscand altele.(aproape ca atunci cand te casatoresti virgin,si nu-ti inseli nevasta).

Finalul:exista doua tipuri de masini:BMW si alte autoturisme(credeti, caci o spune cineva care a cam avut masini si a condus suficient pana acuma)

103224[/snapback]

 

 

Subscriu la tot ce ati zis. La mine (28 ani ) e prima masina proprietate personala :). Sunt irecuperabil :) Si imi place :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Fratilor e interesant poll-ul asta. Cred ca era reprezentativ 25 - 35 ani. Am 31 de ani si de la 5 ani ma dau in BMW 1500 din 63, nu erau ai mei bogatasi dar auavut ocazia sa-l cumpere si au dat 120.000 de lei vechi vechi, strinsi de pe la tot familionu ca tata nu suferea Dacia ca n-avea loc, si de atunci am ramas cu mocrobu BMW. Am facut scoala pe o dacie care nu intra in a 2-a, dupa care am luat un rechin e21 de o seama cu mine, plin de gauri, care dupa o toamna de reparatii functioneaza si azi la un prieten, am avut o perioada de tranzitie cu Cielo 1 an, apoi cu un Clio tot un an si a urmat un E39 care il conduc cu aceeasi placere ca in prima zi, cu toate ca intorc capul dupa E60, dar inca e prea scump si il las deoparte vreo 5 ani. VECHI SAU NOU E ACEEASI PLACERE DE A CONDUCE!
Link to comment
Share on other sites

Pe la varsta de 8 ani faceam karting la Casa Pioneriilor, pe poligonul de Examene Auto, ce distractie era...

Dacia, doar de volan imvarteam, ca la pedale nu ajungeam...nu avea volanul reglabil si nici scaunul reglabil pe inaltime...:blink:

 

Mi-as dori sa mai existe astfel de cluburi pt copii, sa invete nu numai sa conduca ci sa le si repare...

Link to comment
Share on other sites

28 Âşi 6 luni...mi-am luat BMW 318 i (primul Bmw , vine la sf lui august) din mai multe motive :

 

1.Vechea Nubira Daewoo si-a trait traiul si mancat malaiul

2.Am admirat intotdeauna tehnologia germana

3.M-a batut nevasta la cap

 

DupĂŁ ce o voi Âşi conduce, voi Âşti Âşi dacĂŁ a meritat :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.