Jump to content

Ce varsta au posesorii de BMW


MaQ

  

3148 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

37 impliniti, primul BMW a fost un 324/'88 apoi 318 /'92 si deocamdata ma dau cu septaru'din semnatura , dar pe viitor nu cred ca voi mai lua decit seria 7 ( in cel mai rau caz A8 sau ceva la fel de mare si nesimtit :twoup:)

 

Cea mai enervanta intrebare care mi-a fost adresata - cat consuma la suta??

raspuns - cine isi cumpara avion nu intreaba cat consuma!!!

Daca vroiam un consum mic luam un golf2/3 diesel sau un scooter, dar pt mine acest criteriu se afla printre ultimele.

 

QUOTE (Ciupanezu @ 12/Aug/2008, 23:39)

Exista insa sunt mult mai rari decat media de varsta a posesorilor de BMW din Romania.

 

chrisatotputerni...

Ai dat cu mucii-n fasole cu exprimarea asta

 

 

 

A uitat omu' o virgula, nu fi rau ;P

 

Exista (virgula )insa sunt mult mai rari decat media de varsta a posesorilor de BMW din Romania.

Link to comment
Share on other sites

Virgula e cea mai mica dintre probleme. :twoup: Este exprimarea imbarligata. Si, eu nu prea vad cum vine asta: (oamenii) sunt mult mai rari decat media de varsta. Oamenii sunt mai rari decat media (sau mediile)? :twoup:) In fine, nu despre asta este vorba. Eu am facut o remarca si atat. Hai sa mergem mai departe cu topicul, pana nu vede si ciupanu` si ne intindem aici la vorbe vorbite aiurea :D)
Link to comment
Share on other sites

Dar nici nu prea vezi multi posesori de BMW de peste 40 de ani.

 

Exista insa sunt mult mai rari decat media de varsta a posesorilor de BMW din Romania.

 

SIGUR??? :twoup: . Bravos prietene! Si ce, sper ca nu gandesti ca neamtu' care dupa 40 ani isi ia Mertzan ca, vezi Doamne, ,,e masina care te conduce". Uite, eu la 41 si...un pic, numai BMW as lua daca as schimba masina. De Mertzan , nici sa n-aud :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Eu am aproape 28 de ani (fara o luna). Pana acum am avut dacie, de regula o luam de noua si dupa vreo 2 ani vanzare si alta noua... Acu... am de aproape o luna un BMW 520i din 1991 E34, 150 CP si personal... n-as mai urca la volanul altei masini... Am mai condus de-a lungul timpului Tico, Opel Astra, Matiz, Fiat, etc. Cand m-am urcat prima data in BMW (chiar in asta care il am) am amutit... :) Am apasat pedala de acceleratie cum eram obisnuit pe Dacie si instantaneu am ajuns la vreo 40km/h intr-a intaia fara sa-mi dau seama... Din momentul ala imi tremura piciorul cand apas acceleratia... si acum cand pot spune ca m-am obisnuit cu ea ... inca mai am senzatia de ... GOL IN STOMAC si ma gandesc... "usor... apasa usor pedala..." :)

De altfel... a doua zi dupa ce-am luat-o.. am si tamponat-o usor un pic... :) Din cate am inteles cand faci astfel de trecere de la o masina la alta (gen de la Dacie la BMW in cazul meu...) in prima saptamana este imposibil sa nu faci un mic accident cat de cat datorat neadaptarii la masina... :)

 

 

sa mai intamplat si la altii ... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

La anu` fac 30 de ani. Am avut multi ani o Dacie mai "rasarita".. Apoi am dat in flagelul BMW, conducandu-l pe al unui prieten. Era un model vechi, 520, e12, din 1976. Da! Are peste 30 de ani. Imediat dupa, am renunta la Dacie si am luat primul meu BMW, un e12 525 automata, masina care 2 ani de zile m-a dus peste tot in tara, fara nici cea mai mica problema. Singurul lucru care mi-a displacut era cutia automata. In schimb, jos palaria...

 

Acuma am "sarit" la e39. Dorinta de confort, siguranta, tehnologie, toate astea si-au spus pana la urma cuvantul. Mi-a parut rau dupa e12, dar mi-ar fi parut rau sa o tin nefolosita. Asa stiu ca am dat-o unui pasionat (tipul mai are un 732 e23) caruia ii plac "oldies, but goldies"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

26 de ani...primul bmw a venit acum vreo doua luni cand inca eram tanar si aveam 25 de ani...intr-adevar zicea bine cine zicea ca bmw e unic...eu am un 318d E90 122 CP si imi place la nebunie...cred ca inca vreun an doi nu ma voi gandi la alt model dar nu se stie niciodata ca stim toti cum e...

Si ca sa repet si eu ce au mentionat mai multi pana acum 10x pt forum si tuturor celor care ne mai sfatuiesc si pe noi cei proaspat intrati in bransa...

2000000 de km fara probleme pt toata lumea!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.