Jump to content

Imi place la masina mea ca...


CosminD

Recommended Posts

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa-l cunoasca si mecanicii?

multi mecanici nu se baga cand vad instalatiile gpl.. si ca idee am facut 200 000 cu un e 46 din 99 fara nici o problemala motor

 

Voua ce va mai place la bim-urile voastre???

 

eu sunt inebunit dupa interiorul de la e46... am ramas putin dezamagit la cum arata interiorul la modelul nou

Link to comment
Share on other sites

Cu toate ca are 13 ani, stie sa stea pe curbe foarte bine, stie sa traga pana la 6000+, stie sa dea din fund iarna si stie ce inseamna fiabilitate, drept rasplata, pana de ziua ei o sa primeasca cadou un motor 2.5 .... Si poate peste un an doi, un fratior! :))

E membru al familiei si o sa "moara" la mine!

Link to comment
Share on other sites

Nu m-a lasat niciodata, in nicio situatie, nu se strica nimic la ea, nu e o masina problematica, totusi am schimbat cam tot pe la ea, preventiv.

Imi place ca trage incredibil, imi place expresia de pe fata multora cu masini mult mai noi si mai scumpe in anumite situatii, imi place ca am minimele dotari de confort ce le cer de la o masina( scaune incalzite, climatronic) plus alte chestii.

Imi place ca nu e una din pisicile alea cazute, fac orice sa nu ajunga in starea aia, ba mai mult,trebuie sa se comporte mai bine ca o masina noua.

Imi place ca nu atrage priviri, ca de la prima vedere e ''doar un touring''.

Mai imi place ca sunt 2-3 pisici din 100 ce au un interior ca al meu, ca nu e cheala...

 

 

Sa zic ce nu-mi place?

 

Ok. (eu intreb, eu raspund, hahahha)

 

Nu-mi plac suspensiile actuale, nu fac fata motorului... sunt slabe rau.

Daca am 3 oameni in masina si plec de pe loc in forta, aproape imi atinge toba jos...

Un kit bilstein coilover pss9 e pe drum impreuna cu camber kits, sway bars, trebuie sa am rabdare pana in vara-toamna.

Nu-mi place ca nu am temporizator ca e46 la maneta de la sprituitoare, pentru mine e o dotare necesara.

Nu-mi place ca nu am scaune electrice, imi doresc o pereche ca cele ce le vinde Gabi_bmw_3, insa culoarea mea. Chiar daca sunt de e46, dupa opinia mea sunt superbe.

Nu-mi place ca nu am suport lombar la scaun, o sa vina cu scaunele de e46... sunt pe drum si astea.

Nu-mi plac franele actuale, sunt niste mizerii, vor veni in schimb frane de 330i e46.

Nu-mi place faptul ca nu am tot kitul m, o sa vina si randul lui.

Nu-mi place faptul ca un ambreiaj stock, nu mai poate tine motorul meu... sachs performance, sau vreun stage 2 ceva e pe vine.

 

Cele mai importante ''probleme'' le voi rezolva anul acesta, daca voi fi sanatos.

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.