Jump to content

O veche problema auto,suspensia...sport


Recommended Posts

  • Replies 333
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu personal trebuie sa citesc de 3 ori pentru a intelege ce scrie bogdy!!!! Voi intelegeti ceva??

 

Vinde mai masina si gata cu problemele, daca tot o urasti asa mult. Mie daca nu imi place ceva il vand repede sau scap de acel lucru, nu stau sa ma "chinui" ca tine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Gigolo, ASA am auzit si eu, hahahaha. Baga mare Bogdane!!!

 

Referitor la pisicile prea lĂŁsate pentru drumurile noastre de 2 lei, oarecum ii dau dreptate.

ªtiu multe maºini toate indoite pe dedesupt, cu suspensii prea tari pentru România, care numai maºini de toatã Ziua nu sunt...

 

 

Insa el generalizeaza, toate BMW-urile cu jante sunt gunoaie pentru el....

Link to comment
Share on other sites

Da Roco poate asa este,nu ma incalzesc masinile cu jante,admir sa sti un 318is cu jantele alea pe 15 ''fagure'',originale adica,si suspensia lui din fabrica,te rog sa ma crezi ca pt. mine era suficient si daca as fi avut asa ceva nu le schimbam atata timp cat eu aveam masina,dar nu intodeauna ce-ti doresti se poate indeplini,nu ma atrage jantele brok,nu gasesc nimik interesant la ele,nici borbet,chiar nu-mi place asa ceva,mie imi place masina utila,simpla,imi spunea un amic acum cateva zile,el are o alta marca ,ai da la cheie si pleaca dar se ivise o problema de mecanica,mi-a zis ca ia fost o sila sa se duca sa o schimbe piesa respectiva,mecanicul nu era atent,era brutal,ia facut un car de nervi,asa si eu....pt mine este un cosmar sa caut niste arcuri pe fata mai inalte,ma duc la mecanic,imi bate cu ciocanul,cu ranga,desfa pivotii,capetele de bara,vai de mine,imi e atat de necaz ca nu am nimerit o masina simpla cum mi-am dorit si acum poate mergeam relaxat,cu o muzica si imi faceam treburile mele,e frustrant,imi e necaz ca din cauza naivitatii platesc cu nervii acum,o tin in parcare cate o saptamana,de nervii ce mi provoaca la parcari si la drum,rar o mai scot din parcare.
Link to comment
Share on other sites

Bogdi, ia zii, ti-a afectat criza clientela?

Ce tarif practici?

Ai un standard sau nu ierti nimic?

 

Roco, pune si tu un link, ceva dc stii.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

De ce Zeky,o fi si greu sa ai o asfel de masina,o sa pun si poze,astazi am mai scos-o dupa 8 zile,a trebuit sa ma duc sa platesc o factura,nu aveam cealalta masina cu care ma deplasez mai tot timpul si a trebuit sa ma folosesc de ea,cand m-am urcat in ea,am dat cu parul de pavilion si ma uit la celalalt scaun din dreapta ca era mult mai jos,si dupa aceia mi-am amintit ca eu al reglasem sa stea sus ca sa pot privi pe asfalt in jos,stiti la ce,nu mai ma repet....:),in legatura cu pozele o sa pun si poze,ma intelege-ti si voi,pt. mine....nu este o...fala,am si aripa dreapta cutata de la o groapa cand am dat in ea anul trecut,si masca indoita intr-un colt,masca trebuie sa ma duc sa mi-o monteze cineva(alta),daca apuc sa o mai inalt de fata,trag de ea pana o sa ajunga o epava,avea un tip acum un an un 318is galben,daca nu o folosea omu la maxim,erau tigarile in scrumiera aproape jumate, nu-i pasa,eu nu pot face mai mult cu asta ca nu ma lasa...arcurile deocamdata,ca daca nu o bagam eu pe toate hartoapele,vedea ea Romania si cu ce se ''mananca'' tara asta,asa ca,cu pozele am observat pe aici...se poliseaza,se sterge si poza,adica se pregateste pt. poza....:).
Link to comment
Share on other sites

din descrierile tale se intelege ca ai avea garda de 0,1 mm, cum se urca soferul in ea cum incepe masina sa se taraie ca un sarpe :) , am impresia ca si pe o autostrada ar da pe jos. Poze = raspunsuri = solutii.
Link to comment
Share on other sites

sunt convins ca bogdy nu are nicio pisica (e36) :) .....ii place sa lozeasca aiurea....ti-am mai spus si iti repet....sa nu te schimbi niciodata...noi te iubim asa cum esti :twoup:

 

 

:( bogdyy esti un fals in acte :)

Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pai atunci, dc tu ai o garda la sol cat de cat normala si nu te descurci ....

Ar trebui sa nu mai frecventezi, drumurile forestiere, de munte, neasfaltate, araturile etc

Link to comment
Share on other sites

Asa ceva nu exista,aia de sus nu este masina,nu exista asa ceva si punct,normal ca a mea are garda mai sus decat la..specimenul ala de sus,dar nu este suficient de inalta cum este un e36 stok si apropo cele mai periculoase sunt denivelarile in asfalt,daca iei niste denivelari(cocoase) pe jumate,ai spart sigur baia,binenteles daca ai garda joasa,dar nu inteleg proiectantii,era asa greu sa conceapa un scut de metal sub baia de ulei,un scut de metal dur si perforat ca sa-si faca si racirea,un amic si-a pus scut pe e36,desi este inalta dar scut de plastic,este frectie la piciorul de lemn,in fine el si-a pus mai mult ca sa nu mai se stropeasca motorul dar si sa protejeze baia......
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.