Jump to content

Se merita un e36? ce motor recomandati cu un raport consum/putere bun


ebenize

Recommended Posts

mare grija cu pretul unei masini ca daca este ieftina sigur este PRAF .

Esti tu sigur ca in toate cazurile e asa?

99% din cazuri cred ca da

 

Tu daca ai avea o masina de vanzare si stii ca este intr-o stare foarte buna de functionare si nu esti stramtorat sa o vinzi atunci o dai cumva cu mult sub pretul pietei ?

Deci, am fost cu cineva sa-si cumpere masina.

A gasit un 316 semi-chel, cu 2200 euro. Dar arata nu bine masina, ci foarte bine.

O are de 1 an de zile, si nu am bagat un leu in ea.

Oare cat ar costa masina aia in germania? 1200-1400 euro?

Un 318is cat ar fi? 2000 euro? 2300 in stare cat de cat buna?

 

Acuma sa vad care sare primul ca daca nu are AC, sau geamuri electrice spate, sau obc, nu e masina buna.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mi-a placut gluma cu Calibra :lol:), care a fost un esec al lui Opel din orice unghi ai privi-o, tehnic vorbind. Estetic, acuma fiecare cu ce ii place, nu a fost o masina urata.

Si LET-ul a fost un esec , mare porcarie de masina :)

Link to comment
Share on other sites

salut!

pt interesat doar atat spun :lol: : am un 318is din 94 la vanzare pachet M din fabrica editie limitata Motorsport International :)

l-am inmatriculat astazi! daca sunteti interesati vedeti la topic la mn si pt poze astept PM. :) (eventual pe mes)

Edited by tiby
Link to comment
Share on other sites

mare grija cu pretul unei masini ca daca este ieftina sigur este PRAF .

Esti tu sigur ca in toate cazurile e asa?

99% din cazuri cred ca da

 

Tu daca ai avea o masina de vanzare si stii ca este intr-o stare foarte buna de functionare si nu esti stramtorat sa o vinzi atunci o dai cumva cu mult sub pretul pietei ?

Deci, am fost cu cineva sa-si cumpere masina.

A gasit un 316 semi-chel, cu 2200 euro. Dar arata nu bine masina, ci foarte bine.

O are de 1 an de zile, si nu am bagat un leu in ea.

Oare cat ar costa masina aia in germania? 1200-1400 euro?

Un 318is cat ar fi? 2000 euro? 2300 in stare cat de cat buna?

 

Acuma sa vad care sare primul ca daca nu are AC, sau geamuri electrice spate, sau obc, nu e masina buna.

eu am dat 3500 in germania pe is-ul meu...nu cred in chilipiruri!!! :)

Edited by clausthaler1
Link to comment
Share on other sites

Kruger pai ce ai enumerat tu acolo cred ca vb. despre e90,cu siguranta despre e90 in nici un caz e36,tare aia cu rampa si frana de mana pai la cat e de abrubta rampa de ce nu ai specificat sa nu stea nimeni in spatele masinii....pt ca se lasa cu victime:),iar testele pe care le-ai spus tu acum nici un e36 nu trece,nu stiu dar unii dintre voi au impresia ca daca achizitioneaza un e36,achitizioneaza vreun Jaguar ceva raritate,o s-o ia si dupa aceia incepe cu schimbatul pieselor,consumabilelor si pe parcurs ce o sa mai cada la ea,mai reconditioneaza ceva la interior,spune-ti si voi ca spune-ti de mine ca bat campii,el poate crede ca o ia si da la cheie si se duce la iarba verde la munte,ar fi trebuit sa iei in calcul si alte marci parerea mea si sa te hotarasti,eu mi-am luat coupe bmw 320i si e aiurea,nu-mi place nici estetic nici cum se conduce,nici ca pozitie la volan,usile alea mari,care cantaresc o tona cand le trantesti fac un zgomot de nu-ti spun,ce sa zic,tu sti,alege ce-ti doreste sufletul,dar nu te gandi ca e perfecta...,salut.
Link to comment
Share on other sites

Kruger pai ce ai enumerat tu acolo cred ca vb. despre e90,cu siguranta despre e90 in nici un caz e36,tare aia cu rampa si frana de mana pai la cat e de abrubta rampa de ce nu ai specificat sa nu stea nimeni in spatele masinii....pt ca se lasa cu victime:),iar testele pe care le-ai spus tu acum nici un e36 nu trece,nu stiu dar unii dintre voi au impresia ca daca achizitioneaza un e36,achitizioneaza vreun Jaguar ceva raritate,o s-o ia si dupa aceia incepe cu schimbatul pieselor,consumabilelor si pe parcurs ce o sa mai cada la ea,mai reconditioneaza ceva la interior,spune-ti si voi ca spune-ti de mine ca bat campii,el poate crede ca o ia si da la cheie si se duce la iarba verde la munte,ar fi trebuit sa iei in calcul si alte marci parerea mea si sa te hotarasti,eu mi-am luat coupe bmw 320i si e aiurea,nu-mi place nici estetic nici cum se conduce,nici ca pozitie la volan,usile alea mari,care cantaresc o tona cand le trantesti fac un zgomot de nu-ti spun,ce sa zic,tu sti,alege ce-ti doreste sufletul,dar nu te gandi ca e perfecta...,salut.

Fara nici un fel de misto te intreb .......spune-mi si mie macar un lucru care iti place la masina ta , .....poti ?

Edited by b-87-khl
Link to comment
Share on other sites

Sincer?cotiera ca forma si pozitie cum stai cu cotul si midul,fara nici un fel de misto.

Acuma sa tii o masina doar pentru cotiera si un mid mi se pare penibil (no offence) eu zic sa o vinzi,la modul cel mai serios si ai scapa si de un stres ............

Edited by b-87-khl
Link to comment
Share on other sites

De ce roco esti invidios pe avatar?:)Stai linistit tine de arhiva....,man,eu am mai explicat cu vandutul si mai sus,cu cel mai mare drag as vinde-o sa scap de o masina care nu ma incanta nici ca estetic,nici ca tinuta de drum,dar am si eu unele probleme nu mai am o diferenta cat de cat de bani sa iau una calumea,mai noua,atragatoare,sa-mi placa si ca tinuta de drum si al mai multe,ce sa fac regret ca am luat asa ceva,mai fac una alta asa la ea ca acum ca sa topit zapada, mai ma folosesc de ea,asa cu sila,apropo dar faza cu usile la coupe,cand iesi din ea si inchizi usa nu o inchizi asa discret cum inchid cei la astea noi,adica coboara din masina si ai da un impuls asa cu degetele de la mana dreapta in timp ce se indeparteaza de masina,si ai vazut la alea ce frumos se inchid usile fara zgomot asa,parca sunt vidate,a la coupe e de coma,daca faci cum fac cei cu astea noi in momentul cand se tranteste usa trebuie sa te pregatesti de un zgomot din ala urat,bine ca sunt unii pe iaci care ai doare in fund de treaba asta,ei talpa,plumbul in talpa si nu mai conteaza nimik,dar treaba asta tine de finete asa,eleganta,stil,eh...visez,auzi al mine stil si eleganta:) cu e36.
Link to comment
Share on other sites

De ce roco esti invidios pe avatar?:)Stai linistit tine de arhiva....,man,eu am mai explicat cu vandutul si mai sus,cu cel mai mare drag as vinde-o sa scap de o masina care nu ma incanta nici ca estetic,nici ca tinuta de drum,dar am si eu unele probleme nu mai am o diferenta cat de cat de bani sa iau una calumea,mai noua,atragatoare,sa-mi placa si ca tinuta de drum si al mai multe,ce sa fac regret ca am luat asa ceva,mai fac una alta asa la ea ca acum ca sa topit zapada, mai ma folosesc de ea,asa cu sila,apropo dar faza cu usile la coupe,cand iesi din ea si inchizi usa nu o inchizi asa discret cum inchid cei la astea noi,adica coboara din masina si ai da un impuls asa cu degetele de la mana dreapta in timp ce se indeparteaza de masina,si ai vazut la alea ce frumos se inchid usile fara zgomot asa,parca sunt vidate,a la coupe e de coma,daca faci cum fac cei cu astea noi in momentul cand se tranteste usa trebuie sa te pregatesti de un zgomot din ala urat,bine ca sunt unii pe iaci care ai doare in fund de treaba asta,ei talpa,plumbul in talpa si nu mai conteaza nimik,dar treaba asta tine de finete asa,eleganta,stil,eh...visez,auzi al mine stil si eleganta:) cu e36.

Sunt curios inainte de E36 ce masina ai avut pentru ca eu din cate posturi de ale tale am citit nu am vazut nimic in afara de cum ''blestemi '' masina asta ........asa ai facut si cu cea precedenta ?

Link to comment
Share on other sites

In 2005 am luat e30 coupe 318i,l-am tinut pana in 2008 toamna l-am dat si am luat....,am luat......,am luat....un mare rahat,cu putin noroc si cu putina sansa in domeniul auto as fi putut avea o masina super,dar poate asta e ultima lectie a mea cu masinile,ultimul ghinion,te rog nu-mi mai adu aminte de 2008,vreau sa dau uitarii,iar cu e30 gata e un subiect inchis,e de domeniul arhivei,timpul trece,te schimba,pai de mai Roco,ai observat si tu ce frumos inchide un tip usa la o masina din aia.........cu stil,ce finut,ce placut,cu stil frumos,select,eee..alta viata,apropo,baiatul care vrea sa-si ia masina,am inteles ca si-a luat 318is sau ma insel,pai nu ca daca si-a luat sa-l felicit,sa-i urez sa o poarte sanatos,etc,etc,sa de-a un semn sau cineva care este informat bine,salut:).
Link to comment
Share on other sites

Kruger pai ce ai enumerat tu acolo cred ca vb. despre e90,cu siguranta despre e90 in nici un caz e36,tare aia cu rampa si frana de mana pai la cat e de abrubta rampa de ce nu ai specificat sa nu stea nimeni in spatele masinii....pt ca se lasa cu victime:),iar testele pe care le-ai spus tu acum nici un e36 nu trece,nu stiu dar unii dintre voi au impresia ca daca achizitioneaza un e36,achitizioneaza vreun Jaguar ceva raritate,o s-o ia si dupa aceia incepe cu schimbatul pieselor,consumabilelor si pe parcurs ce o sa mai cada la ea,mai reconditioneaza ceva la interior,spune-ti si voi ca spune-ti de mine ca bat campii,el poate crede ca o ia si da la cheie si se duce la iarba verde la munte,ar fi trebuit sa iei in calcul si alte marci parerea mea si sa te hotarasti,eu mi-am luat coupe bmw 320i si e aiurea,nu-mi place nici estetic nici cum se conduce,nici ca pozitie la volan,usile alea mari,care cantaresc o tona cand le trantesti fac un zgomot de nu-ti spun,ce sa zic,tu sti,alege ce-ti doreste sufletul,dar nu te gandi ca e perfecta...,salut.

Visez la e90 cand tu nu ai bani sa schimbi niste garnituri, si niste filtre? :)

Link to comment
Share on other sites

Garniturile,filtrele sunt schimbate,in afara de cea de _chiulasa_,Pyule mai schimba textul asta ca dai impresia ca vb. in reluare,problemele sunt altele,as spune..masina in sine.....of Pyule,Pyule....in loc sa-ti vezi de.....,de......,in fine de nimic..sa nu mai spun ceva....,hai sa vedem ce-si ia baiatul,o fi 318is,320i coupe,facem echipa mare.......nu-i asa Asgard?:)
Link to comment
Share on other sites

De ce roco esti invidios pe avatar?:)Stai linistit tine de arhiva....,man,eu am mai explicat cu vandutul si mai sus,cu cel mai mare drag as vinde-o sa scap de o masina care nu ma incanta nici ca estetic,nici ca tinuta de drum,dar am si eu unele probleme nu mai am o diferenta cat de cat de bani sa iau una calumea,mai noua,atragatoare,sa-mi placa si ca tinuta de drum si al mai multe,ce sa fac regret ca am luat asa ceva,mai fac una alta asa la ea ca acum ca sa topit zapada, mai ma folosesc de ea,asa cu sila,apropo dar faza cu usile la coupe,cand iesi din ea si inchizi usa nu o inchizi asa discret cum inchid cei la astea noi,adica coboara din masina si ai da un impuls asa cu degetele de la mana dreapta in timp ce se indeparteaza de masina,si ai vazut la alea ce frumos se inchid usile fara zgomot asa,parca sunt vidate,a la coupe e de coma,daca faci cum fac cei cu astea noi in momentul cand se tranteste usa trebuie sa te pregatesti de un zgomot din ala urat,bine ca sunt unii pe iaci care ai doare in fund de treaba asta,ei talpa,plumbul in talpa si nu mai conteaza nimik,dar treaba asta tine de finete asa,eleganta,stil,eh...visez,auzi al mine stil si eleganta:) cu e36.

Sunt bulversat. :)

Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit Billy cu picioarele pe pamant,esti socat nu-i asa?:)sigur,te inteleg....ai trait intr-o alta lume,trebuie sa intelegi si pe altii omule,Dest cu ce sa fac schimb?cu aia neagra de la avatar?mai prietene pai tu vrei sa am cosmaruri cu masini?fi serios man,inseamna ca daca as face un asfel de schimb am inebunit la cap,poti sa ai la ea jante brock,borbet noi noute,poti sa ai super polish la ele,poti sa ai bara de m3 e36 gt,poti sa ai tot kitul mtech pt. mine nu valoreaza absolut nimic daca nu e si o masina sa te poti deplasa cu ea,pai ce fac batrane cu masina aia,fac un dosar de cereri la primarie sa asfalteze gropile ca nu pot sa merg un km,deci pica din start orice afacere,auzi...aia imi mai trebuia pe cap,masina lui Dest,ma ia cu fiori deja,sanatate.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.