Jump to content

Alimentare la PECO


WLF

Cand alimentati, lasati masina la pompa pana platiti?  

955 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Si ma miram zilele trecute cand scria in ziar ca (in buc) s-au furat vreo 60-70 de bmw-uri de la inceputul anului. Si majoritatea cazurilor s-au intamplat pentru ca soferul a iesit din masina pentru cateva minute/secunde si a lasat cheile in contact.

 

Un loc bun de tinut portofelul la e46 este in cotiera. Al meu intra la fix acolo. Si e bine ca nu se vede. Telefonul il tin in compartimentul ala de langa frana de mana, dar il iau cu mine cand cobor, daca nu mai ramane nimeni in masina.

Link to comment
Share on other sites

bine este sa nu lasi nici pachetul de tigari...si ala tenteaza.. :twoup:

 

 

Pana acuma cum am zis mai sus in topic am facut ba chiar mai mult, alimentez las gteamu la masina deschis cu telefon inauntru si tot ce am, ma duc sa platesc si revin. Nu mi s-a intamplat niciodata nimic :D

Sa nu se mai repete...ca nu-i bine :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Si eu obisnuiam sa trag masina de la pompa dupa ce alimentam cand aveam de gand sa mai iau ceva din magazin, pana intr-o zi cand mi s-a atras atentia sa nu mai fac asta, ca ii trec toate transpiratiile.Am intrebat-o pe vanzatoare "de ce?" , si nu ma asteptam la raspunsul pe care mi l-a dat.Cica daca cineva pleaca din pompa fara sa plateasca, suma respectiva se retine din salarul angajatilor! Este vorba despre un OMV , nu stiu in cazul altor pompe. Oricum, cam aiurea faza ...
Link to comment
Share on other sites

Si eu obisnuiam sa trag masina de la pompa dupa ce alimentam cand aveam de gand sa mai iau ceva din magazin, pana intr-o zi cand mi s-a atras atentia sa nu mai fac asta, ca ii trec toate transpiratiile.Am intrebat-o pe vanzatoare "de ce?" , si nu ma asteptam la raspunsul pe care mi l-a dat.Cica daca cineva pleaca din pompa fara sa plateasca, suma respectiva se retine din salarul angajatilor! Este vorba despre un OMV , nu stiu in cazul altor pompe. Oricum, cam aiurea faza ...

 

Lol! Nu te asteptai la raspunsul asta? Asa e pe la toti! Chiar si la banci (colegele mele stiu mai bine :twoup:). Cred ca si pe la magazine/supermarket-uri e asa.. Ce credeai? Ca suporta firma? :twoup:

Edited by chrisatotputernicu
Link to comment
Share on other sites

bine este sa nu lasi nici pachetul de tigari...si ala tenteaza.. :D

 

 

Pana acuma cum am zis mai sus in topic am facut ba chiar mai mult, alimentez las gteamu la masina deschis cu telefon inauntru si tot ce am, ma duc sa platesc si revin. Nu mi s-a intamplat niciodata nimic :D

Sa nu se mai repete...ca nu-i bine :twoup:

Stiu ca nu-i bine....da lenea e mare :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Si eu obisnuiam sa trag masina de la pompa dupa ce alimentam cand aveam de gand sa mai iau ceva din magazin, pana intr-o zi cand mi s-a atras atentia sa nu mai fac asta, ca ii trec toate transpiratiile.Am intrebat-o pe vanzatoare "de ce?" , si nu ma asteptam la raspunsul pe care mi l-a dat.Cica daca cineva pleaca din pompa fara sa plateasca, suma respectiva se retine din salarul angajatilor! Este vorba despre un OMV , nu stiu in cazul altor pompe. Oricum, cam aiurea faza ...

 

Lol! Nu te asteptai la raspunsul asta? Asa e pe la toti! Chiar si la banci (colegele mele stiu mai bine :twoup:). Cred ca si pe la magazine/supermarket-uri e asa.. Ce credeai? Ca suporta firma? :D

 

Nu, nu ma asteptam :D Am inteles ca asa e, dar nu mi se pare normal ..... ce sa faca aia de la pompa, sa iasa sa fuga dupa masini ? Aia au camere video, inregistrari, sa-si faca asigurari daca trebuie , dar nu, nu mi se pare normal :twoup:

Link to comment
Share on other sites

oricum pana nu achiti tu ala din spate nu poate sa alimenteze asa ca tot una e, poate o diferenta de 1 minut cel mult, cat faci tu de la casa la masina. bine, ca sunt si bulangii care lasa masina la pompa si se duc sa bea si cafeaua, asta e alta discutie.
Link to comment
Share on other sites

daca lasi masina la pompa face crize ala din spate , daca nu lasi masina la pompa face crize casiera

 

 

cel mai indicat este sa lasi masina la pompa, oricum nu se da drumul la pompa pana nu platesti

ori o muti inainte de a plati, ori dupa ce platesti, este acelasi timp pierdut

mai mult, daca o muti inainte de a plati, risti sa te trezesti cu scandal din partea reprezentantilor respectivei benzinarii...(multi au mutat masina prea departe... adica de tot...).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
agitati poate dar cand faci 2 ore ca sa te deplasezi din punctul A in punctul B si la benzinarie stai 10 minute sa bage unu benzina , mai stai 10 sa isi cumpere si el ceva si mai stai inca 10 ca sa isi spele geamurile parca ai claxona un pic ...
Link to comment
Share on other sites

agitati poate dar cand faci 2 ore ca sa te deplasezi din punctul A in punctul B si la benzinarie stai 10 minute sa bage unu benzina , mai stai 10 sa isi cumpere si el ceva si mai stai inca 10 ca sa isi spele geamurile parca ai claxona un pic ...

 

E , sa nu exageram . Dar sunt destui care alimenteaza si pe urma mai stau 5-10min in benzinarie sa faca niste cumparaturi.

 

Daca stii ca mai stai 10-15min in benzinarie , macar ai bunul simt sa muti masina 5m mai incolo , incui , intrii , platesti benzina si poti sa iti faci in voie toate cumparaturile dorite !

Link to comment
Share on other sites

Pai asta e ideea ... Din pacate doar 25% fac asta ... ca sa nu zic mai putin

 

Sau macar daca ai intentia sa faci cumparaturi/bei o cafea , te duci inauntru repede , platesti , iesi muti masina si o parchezi ok si pe urma poti sa cumperi toata benzinaria si sa le bei toate cafelele . Tine de bun simt . Iti ia 1-2 minute maxim in plus si toata lumea e multumita :)

Link to comment
Share on other sites

Un loc bun de tinut portofelul la e46 este in cotiera. Al meu intra la fix acolo. Si e bine ca nu se vede. Telefonul il tin in compartimentul ala de langa frana de mana, dar il iau cu mine cand cobor, daca nu mai ramane nimeni in masina.

e bine ca spui pe un forum public unde iti lasi tu portofelul, asta ca sa nu ne miram cand or sa inceapa astia (hotii) sa sparga BMWuri si sa cotrobaie in cotiera, poate ca multi (hoti) nici nu stiu ca se deschide

sau crezi ca ei (hotii) nu poa'sa citeasca pe internet?

Link to comment
Share on other sites

Mda, nu stiu daca am inteles bine, era un forum in alta limba....se pare ca oglinzile la E39 sunt prinse printr-o tehnologie muuuuult mai avansata. Se pot fura doar daca se desface robinetul instalatiei de caldura din subsolul blocului :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.