Jump to content

Alimentare la PECO


WLF

Cand alimentati, lasati masina la pompa pana platiti?  

955 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nu o stiu ca nu prea dau prin satumare :blink: prin cluj stau mai mult :) oricum  stai linisit,oamenii de acolo sunt mai rai si unii nu gandesc inainte sa faca ceva :)

126052[/snapback]

 

Pai daca am zis ca am avut numar la masina VL 25 WLF, inseamna ca si eu sunt din Valcea, nu? :) Stau in Cluj doar de 10 ani. Dar sa stii ca ai dreptate, sunt chiar foarte rau. :D

Link to comment
Share on other sites

Masina nu o misc de la pompa pana ce nu platesc, iar daca o misc e degeaba pt. ca ”boul” din spatele meu nu poate alimenta pana ce nu deblocheaza pompa angajatul din peco in urma platii. In cazul in care e aglomerat ma grabesc si nu fac cumparaturi dar de obicei totul depinde de angajtii din peco care se misca foarte greu si lent, de multe ori si incetinesc tot procesul de alimentare-plata-parasit peco.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

zilele trecute m-am uitat pe pompa (OMV) si am vazut ca scrie clar pe ea sa nu muti masina pana nu platesti! Aveam memoria plina la telefon ca-i faceam o poza... :blink:

Deci e f clar: NU AI VOIE sa muti masina pana nu platesti. Mai departe, tine de bunul simt. Daca e aglomerat, fac plinul, platesc si-am plecat. Nu pierd vremea. Daca e liber, imi verific presiunea la roti, curat parbrizul...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Pai in Peco oricum esti filmat, mai ales la pompa. Uite ca mi-ar place sa ma duc sa le cer la aia filmarea cu idiotul ala, dar nu stiu daca tin asa ceva mult timp.

112611[/snapback]

La 5 minute dupa ce ""operatoarea"" de la pompa i-a bagat unui amic benzina in lok de motorina, la un ursuletz 2002, nu mai gaseau inregistrarea oamenii, (bonul nu a fost de ajuns)iar ""operatoarea"" ieshise din tura!! In Piteshti s-a intamplat :) ( in 5 minute a juns omul in peco, dupa ce shi a dat seama de ce i s-a oprit mashina) :blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

cea mai tare faza care am patit-o la benzinarie......acum cateva ore

bag de 50 ron benzina la pompa nr 1......... ma duc la casa zic pompa 1 si casiera imi zice ca e platit la pompa 1 :blink: .....cum sa fie doamna zic eu ......imi intoarce monitorul si imi arata intradevar era platit..........ies afara din benzinarie ma duc la masina, plec de la pompa si inainte sa ies in strada opresc si ii povestesc prietenei ce am patit ..........cand sa plec ma uit in oglinda stanga si il vad pe cel de la pompa 8 ca se cearta cu unu de la benzinarie si la un moment dat se uita amandoi inspre mine, dau calm semnal dreapta si plec usor .........eu cred ca tipu incurcase pompele adica credea ca unde a alimentat el era pompa 1 pentru ca eu am luat bonu si pe bon scrie 50 ron cat am bagat eu si omu tot de 50 ron a alimentat si de aceeia femeia de la casa nu a zis nimic pt ca daca el baga mai mult sau mai putin decat mine si zicea pompa 1 cea de la casa isi dadea seama ca a gresit numaru de la pompa alta explicatie nu am gasit .........acum parca imi pare rau ca am plecat dar asa mi-a venit atunci pe moment

Link to comment
Share on other sites

cea mai tare faza care am patit-o la benzinarie......acum cateva ore

bag de 50 ron benzina la pompa nr 1......... ma duc la casa zic pompa 1 si casiera imi zice ca e platit la pompa 1  :)  .....cum sa fie doamna zic eu ......imi intoarce monitorul si imi arata intradevar era platit..........ies afara din benzinarie ma duc la masina, plec de la pompa si inainte sa ies in strada opresc si ii povestesc prietenei ce am patit ..........cand sa plec ma uit in oglinda stanga si il vad pe cel de la pompa 8 ca se cearta cu unu de la benzinarie si la un moment dat se uita amandoi inspre mine, dau calm semnal dreapta si plec usor .........eu cred ca tipu incurcase pompele adica credea ca unde a alimentat el era pompa 1 pentru ca eu am luat bonu si pe bon scrie 50 ron cat am bagat eu si omu tot de 50 ron a alimentat si de aceeia femeia de la casa nu a zis nimic pt ca daca el baga mai mult sau mai putin decat mine si zicea pompa 1 cea de la casa isi dadea seama ca a gresit numaru de la pompa alta explicatie nu am gasit .........acum parca imi pare rau ca am plecat dar asa mi-a venit atunci pe moment

144601[/snapback]

 

tare asta..ca sa te revansezi, te duci la un peco, vezi cine baga de 500 k, fugi repede la casa si platesti inainte sa ajunga respectivu'...si uite asa, o sa ai constiinta impacata :blink:

Link to comment
Share on other sites

tare asta..ca sa te revansezi, te duci la un peco, vezi cine baga de 500 k, fugi repede la casa si platesti inainte sa ajunga respectivu'...si uite asa, o sa ai constiinta impacata :blink:

146259[/snapback]

aaa.... diseara pe la 8 asa ma duc sa alimentez.. iti dau un PM sa-ti zic locul, daca in felul asta te pot ajuta sa-ti eliberezi constiinta :)

Link to comment
Share on other sites

mai bine imi spui de acum unde te duci, sa am timp sa ajung in timisoara... :blink:

146290[/snapback]

 

eu am continuat ideea ta.. dar credeam ca Vinti e cel cu constiinta incarcata.

 

Daaaarrr.... daca si tu ai ceva pacate... benzina de 1 mil ar fi si mai bine. Va astept pe amandoi la OMV-ul de langa casa tineretului! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

deja s-a dat in off-topic.

ca sa revenim la caz masina se la sa la pompa pina se plateste deoarece casiera nu da drumul la pompa pina nu se plateste si mai exista pericolul sa vina unul in spatele tau sa continue alimentarea si tu sa platesti. daca nu-i convine sa stea la coada cuiva sa se duca la oricare statie de benzina ca si asa s-au inmultit ca ciupercile.

Link to comment
Share on other sites

Sunt si mai multi nesimtiti.

Am patit-o intr-o dimineata la benzinarie ... Trebuia sa plec la 5 spre Bucuresti. Ajung la benzinarie si surpriza ... cozi de cate trei masini la toate pompele, pentru ca la 3 din ele statea cate 1 taximetrist care dupa ce a terminat de alimentat si platit s-a incins cu colegii la o cafea. Nesimtire mai mare chiar ca nu am vazut.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.