Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

lovita pe stanga ,refacuta pe casco.cam jerpelita per total si oricum omul visa 17000 euro.

probabil ca va lua in jur de 17 de la cineva care cumpara masina pt uz personal , nu pt revanzare ...

 

Pai a vandut-o deja, probabil a mai lasat 1k.

 

17000e masina cu ac ma indoiesc

 

Pai daca era baiat destept lua un control panel de climatronic cu 100 euro, si e plug and play, m-am uitat eu pe e90fanatics. Merge un pic mai aiurea ca n-are acelasi numar de servomotoare masina, cam cum se intampla si la E46, dar functioneaza.

 

Eu caut una ieftina si cheala, si ii pun eu totul, am deja un bord cu cocoasa pentru navigatie, ii fac lejer upgrade. :twoup:

 

E diferenta prea mare intre una fara navi si una cu navi, de vreo 3-4k.

Link to comment
Share on other sites

Pai a vandut-o deja, probabil a mai lasat 1k.

 

posibil , ideea e ca si pe mine ma sunau multi samsari sau diversi combinatori in dorinta de a castiga ...nu-mi imaginez ce . La un benzinar nu prea ai ce castiga , motor mare , taxe mai ridicate , piata limitata .Am preferat sa astept si sa nu negociez sub pragul minim. In schimb ma deranja sunatul aiurea in tramvai in care te tin 30 min la telefon sa afle detalii despre masina ,interes la maxim pt ca in final totul sa se rezume la pret si el sa se cramponeze ca nu las 100 sub pretul minim pe care i l-am dat . Ca la unii costa prea mult taxiul pana la mine am mai zis pe aici ...

Link to comment
Share on other sites

Pai a vandut-o deja, probabil a mai lasat 1k.

 

posibil , ideea e ca si pe mine ma sunau multi samsari sau diversi combinatori in dorinta de a castiga ...nu-mi imaginez ce . La un benzinar nu prea ai ce castiga , motor mare , taxe mai ridicate , piata limitata .Am preferat sa astept si sa nu negociez sub pragul minim. In schimb ma deranja sunatul aiurea in tramvai in care te tin 30 min la telefon sa afle detalii despre masina ,interes la maxim pt ca in final totul sa se rezume la pret si el sa se cramponeze ca nu las 100 sub pretul minim pe care i l-am dat . Ca la unii costa prea mult taxiul pana la mine am mai zis pe aici ...

 

Ai PERFECTA dreptate! Vezi de ce nu am dat un milion de explicatii tuturor: pentru ca nu erau CUMPARATORI! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

ai sunat tu,eu am vazut masina in targ sambata cu alt nr de tel la 19999 euro.

 

A da? Ce tare, cel cu anuntul de pe autovit mi-a zis ca a dat-o. Probabil actualul proprietar nu a pus pe autovit ca celalalt nu si-a sters anuntul inca. :twoup:

 

Mai e una la Valcea aurie care tot asa, a fost de vanzare cu numere de Germania acum ceva vreme la vreo 19k, la Bucuresti, acum se vinde la 21.500 la Valcea.

 

Si la fel una de la Arges neagra care avea jante albe initial, se vinde acum la Iasi cu 2k peste.

Link to comment
Share on other sites

Am vandut fosta masina si acum ma tot uit dupa alta ,va cer si voua parerea:

 

http://autovit.ro/bmw-525-C16001520.html

Asta e la unu din Alexandria ,si are procura ca ar fi la un prieten masina dar el merge cu ea cu procura....dar zice k nu e nici o problema cu actele ,in schimb el la telefon nu imi inspira incredere.....

 

http://autovit.ro/bmw-525-C15874007.html

 

 

http://autovit.ro/bmw-530-C15886371.html

Din pacate s-a vandut :twoup:(((,12000,zice prop ca nu avea nici un fel de probleme.

 

http://autovit.ro/bmw-x5-C15835176.html

Edited by kathalin
Link to comment
Share on other sites

sarbu daniel

-cea alba era 2008 170cp,baietii au cerut 19000e cash pe ea in targ .

 

-pe cea neagra am oferit 14000euro,a venit omul sa vad masina.

 

exorcistu

ce putin a mers 42000km in 6 ani.

 

http://autovit.ro/bmw-320-C15772308.html de masina asta zici tu ca ai oferit 14.000 ? :)

 

 

Clima manuala , :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Am vandut fosta masina si acum ma tot uit dupa alta ,va cer si voua parerea:

 

http://autovit.ro/bmw-525-C16001520.html

Asta e la unu din Alexandria ,si are procura ca ar fi la un prieten masina dar el merge cu ea cu procura....dar zice k nu e nici o problema cu actele ,in schimb el la telefon nu imi inspira incredere.....

 

http://autovit.ro/bmw-525-C15874007.html

 

 

http://autovit.ro/bmw-530-C15886371.html

Din pacate s-a vandut :twoup:(((,12000,zice prop ca nu avea nici un fel de probleme.

 

http://autovit.ro/bmw-x5-C15835176.html

 

 

Singura care este mai dotata si pare mai intretinuta este cea care s`a vandut de la galati...si am impresia ca a fost si aici pe forum la vanzare!

In rest...E60`uri cu jante de M6 replica,cu tuburi de bas in portbagaj,care app "nu se mai poarta"...nu`mi inspira pic de incredere!

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Imi explica si mie un samsar/cunoscator/pasionat/etc., ce pielea mea inseamna parbriz incalzit la BMW-urile astea ? Ca mai nou, absolut toate masinile au parbriz incalzit...

 

Eu spre exemplu, la Cayenne, am aceasta optiune, in sensul ca se incinge banda aia neagra metalica din jurul parbrizului si ajuta iarna la dezghetare... E aceeasi treaba si la BMW ? Adica, nu e parbrizul incalzit cu totul, ci se petrece asa cum am zis mai sus.

Link to comment
Share on other sites

sarbu daniel

-cea alba era 2008 170cp,baietii au cerut 19000e cash pe ea in targ .

 

-pe cea neagra am oferit 14000euro,a venit omul sa vad masina.

 

exorcistu

ce putin a mers 42000km in 6 ani.

 

http://autovit.ro/bmw-320-C15772308.html de masina asta zici tu ca ai oferit 14.000 ? :)

 

 

Clima manuala , :twoup:

 

da si la banii astia e92..pana la urma..

Link to comment
Share on other sites

Imi explica si mie un samsar/cunoscator/pasionat/etc., ce pielea mea inseamna parbriz incalzit la BMW-urile astea ? Ca mai nou, absolut toate masinile au parbriz incalzit...

 

Eu spre exemplu, la Cayenne, am aceasta optiune, in sensul ca se incinge banda aia neagra metalica din jurul parbrizului si ajuta iarna la dezghetare... E aceeasi treaba si la BMW ? Adica, nu e parbrizul incalzit cu totul, ci se petrece asa cum am zis mai sus.

 

E de la autovit ma, pur si simplu toti bifeaza casuta de la parbriz incalzit, crezi ca ei stiu ce inseamna? Sa fie acolo dotari cat mai multe. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Imi explica si mie un samsar/cunoscator/pasionat/etc., ce pielea mea inseamna parbriz incalzit la BMW-urile astea ? Ca mai nou, absolut toate masinile au parbriz incalzit...

 

Eu spre exemplu, la Cayenne, am aceasta optiune, in sensul ca se incinge banda aia neagra metalica din jurul parbrizului si ajuta iarna la dezghetare... E aceeasi treaba si la BMW ? Adica, nu e parbrizul incalzit cu totul, ci se petrece asa cum am zis mai sus.

Cred ca parbriz incalzit este atunci cand directionezi aerul pe la parbriz ca sa se dezabureasca. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

 

X5-ul asta el unei rude de a mea. E plecat din tara, masina sta de ceva vreme, o vinde ca sta mai mult in UK si tine banii blocati in masina. Am facut cateva drumuri lungi cu ea, ramasesem pieton acum ceva vreme si mi-a lasat-o cateva zile. Masina e chiar ok, ii schimbase directia prin vara din cate imi amintesc, si iarna trecuta se plangea de cauciucuri ca sunt cam duse, nu stiu daca le-a schimbat. O are de un an si jumate, daca nu mai mult. Din cate stiu a avut zgariata rau cu cheia si a revopsit cateva elemente la ea, dar nu a avut accident. A mai avut probleme cu electroventilatorul din fata, nu prea ii baga clima in vara, dar l-a schimbat. Din punctul meu de vedere, masina e buna.

Link to comment
Share on other sites

Imi explica si mie un samsar/cunoscator/pasionat/etc., ce pielea mea inseamna parbriz incalzit la BMW-urile astea ? Ca mai nou, absolut toate masinile au parbriz incalzit...

 

Eu spre exemplu, la Cayenne, am aceasta optiune, in sensul ca se incinge banda aia neagra metalica din jurul parbrizului si ajuta iarna la dezghetare... E aceeasi treaba si la BMW ? Adica, nu e parbrizul incalzit cu totul, ci se petrece asa cum am zis mai sus.

 

asta chiar vreau sa aflu si eu...la ce naiba se gandesc cand scriu parbriz incalzit!

Oricum ma distreaza cand fac ei in PhotoShop jantele de 16 sa para de 18...gen

 

 

Asta chiar as vrea sa aflu si eu...cred ca da bine si de aceea baga si optiunea asta in context!

Pe mine ma distreaza teribil ala de la Cluj...la el toate au maximum de optiuni,iar la el jantele pe 16 arata de 18...gen 255.35.R18! :twoup: :) :twoup:

Acum sincer trb sa fi prea prost sa cumperi de la ala si daca totusi cumpara cineva...se poate autointitula "Cunascator si pasionat"! :twoup: :twoup: :twoup:

 

Imi explica si mie un samsar/cunoscator/pasionat/etc., ce pielea mea inseamna parbriz incalzit la BMW-urile astea ? Ca mai nou, absolut toate masinile au parbriz incalzit...

 

Eu spre exemplu, la Cayenne, am aceasta optiune, in sensul ca se incinge banda aia neagra metalica din jurul parbrizului si ajuta iarna la dezghetare... E aceeasi treaba si la BMW ? Adica, nu e parbrizul incalzit cu totul, ci se petrece asa cum am zis mai sus.

 

asta chiar vreau sa aflu si eu...la ce naiba se gandesc cand scriu parbriz incalzit!

Oricum ma distreaza cand fac ei in PhotoShop jantele de 16 sa para de 18...gen

 

 

Asta chiar as vrea sa aflu si eu...cred ca da bine si de aceea baga si optiunea asta in context!

Pe mine ma distreaza teribil ala de la Cluj...la el toate au maximum de optiuni,iar la el jantele pe 16 arata de 18...gen 255.35.R18! :twoup:

Acum sincer trb sa fi prea prost sa cumperi de la ala si daca totusi cumpara cineva...se poate autointitula "Cunascator si pasionat"! :)

Link to comment
Share on other sites

Imi explica si mie un samsar/cunoscator/pasionat/etc., ce pielea mea inseamna parbriz incalzit la BMW-urile astea ? Ca mai nou, absolut toate masinile au parbriz incalzit...

 

Eu spre exemplu, la Cayenne, am aceasta optiune, in sensul ca se incinge banda aia neagra metalica din jurul parbrizului si ajuta iarna la dezghetare... E aceeasi treaba si la BMW ? Adica, nu e parbrizul incalzit cu totul, ci se petrece asa cum am zis mai sus.

 

Eu am avut numai la Ford parbriz incalzit, in rest la nici o alta marca. Sunt niste firicele (trebuie sa te chinui sa le vezi) prin tot parbrizul exact cam cum este la luneta, si dezaburesc (incalzesc) parbrizul exact ca la luneta.

Am vazut pe o Puma si pe un Focus.

Link to comment
Share on other sites

Imi explica si mie un samsar/cunoscator/pasionat/etc., ce pielea mea inseamna parbriz incalzit la BMW-urile astea ? Ca mai nou, absolut toate masinile au parbriz incalzit...

 

Eu spre exemplu, la Cayenne, am aceasta optiune, in sensul ca se incinge banda aia neagra metalica din jurul parbrizului si ajuta iarna la dezghetare... E aceeasi treaba si la BMW ? Adica, nu e parbrizul incalzit cu totul, ci se petrece asa cum am zis mai sus.

Cred ca este o optiune....."AUTOVIT"!!! Nu am vazut la BMW (si stau pe acolo de cateva zile!), niciun optional de genul asta. Doar VOLAN INCALZIT!!

Singurl parbriz incalzit l-am vazut la ...Ford Focus! Are prin el niste fire fff subtiri si "cretze" care fac acelasi lucru ca si incalzirea lunetei.

 

Imi explica si mie un samsar/cunoscator/pasionat/etc., ce pielea mea inseamna parbriz incalzit la BMW-urile astea ? Ca mai nou, absolut toate masinile au parbriz incalzit...

 

Eu spre exemplu, la Cayenne, am aceasta optiune, in sensul ca se incinge banda aia neagra metalica din jurul parbrizului si ajuta iarna la dezghetare... E aceeasi treaba si la BMW ? Adica, nu e parbrizul incalzit cu totul, ci se petrece asa cum am zis mai sus.

Cred ca este o optiune....."AUTOVIT"!!! Nu am vazut la BMW (si stau pe acolo de cateva zile!), niciun optional de genul asta. Doar VOLAN INCALZIT!!

Singurl parbriz incalzit l-am vazut la ...Ford Focus! Are prin el niste fire fff subtiri si "cretze" care fac acelasi lucru ca si incalzirea lunetei.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
da bro', am un programel, Photomatix si am dat generate HDR :twoup: e foarte tare. Faci 3 poze, una brightness maxim, una normala si una brightness minim, apoi le combina el nu stiu cum si rezulta asta.
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Da serifule, barosane, patroane :)

 

Cand aud d-astea la telefon, inchid direct, desi e magulitor desigur :twoup:

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.