Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

cum e faza cu masina daca o iau pe firma ca sa nu platesc TVA-ul ?

Cand o dau mai departe trebuie sa pun si suma aia ?

 

Exemplu: Masina de 24800 cu TVA o iau cu 20.000EUR si cand o vand daca vreau sa imi intre in buzunar 10000 trebuie sa o dau cu 14800E ?

 

e mai scump cu mult CASCO/RCA pe firma ?

Edited by flo_sb
Link to comment
Share on other sites

o lasa si in 7500, dar cand i-am cerut VIN nu a vrut sa mi-l spuna :pirate:

 

Pai daca va uitati bine, bara aia fata nu e de GTI, e bara de Jetta. Barile seamana, insa nu sunt la fel in realitate, bara de Jetta are acel bandou cromat care are sant special in bara ca sa il fixezi, pe o bara de GTI nu ai cum sa il montezi. Si la fel ornamentul negru din jurul proiectorului, la GTI e fagure ca si grila centrala, asta e cu dungi paralele.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

chiar asa de rau e SMG-ul ? cat de repede pica si cat costa sa-l schimbi ? mie imi place mult ideea de manuala automata si dupa ce am citit threadu ala de 25 pagini de pe 4tuning SMG-ul imi place cel mai mult.

 

Nu stiu cat de repede pica, dar am inteles ca nu se baga nimeni in tara la reparatie. Iar in Germania costa vreo 3000e doar reparatia..Merita sa iei o astfel de masina daca o cumperi noua. 530i-ul ala a avut pret 16.000 acum 2-3luni. A scazut ceva la pret.

Intrebare: Se poate monta cutie manuala pe o masina dotata stock cu SMG? :rolleyes:

Edited by B-490-RZV
Link to comment
Share on other sites

da, normal ca se poate, chiar am vazut manuala montata pe un E46 M3 care a avut SMG..nu-i o cutie chiar potrivita pentru mersul zilnic prin oras, nu e nici atat de stricacioasa pe cat se spune, depinde in primul rand de cum a fost exploatata, in general problemele apar de la prea multe LC, altfel sunt destul de bune intretintue corect!
Link to comment
Share on other sites

eu zic ca km sunt reali, totusi scaunul soferului e prea uzat in partea stanga.pretul e unul corect, avand in vedere dotariile si vechimea.mie personal nu-mi place eleronul de pe portbagaj si mahonul, dar in rest pare ok masina la 14 ani.in rest trebuie vazuta si testata!

Link to comment
Share on other sites

Ar fi interesant..banuiesc ca o cutie automata in stare buna nu sare de 1000e pt un 530i.

 

problema la automate e mechatronic-ul care trebuie adaptat pentru noua masina, din cate stiu, el, nou,

vine gol, si se poate scrie soft-ul pe el cand se codeaza masina, dar unul deja scris nu se mai poate rescrie,

standard, desigur, cu modificari de chip, samd probabil se poate.

Link to comment
Share on other sites

Si in cazul adaptarii la o cutie de viteze manuala?

Am gasit un topic pe net, cam asta ar fi concluzia: "I just did this for a customer. going down from smg to man. easy, change pedals, remove smg equ, install shifter. going the otherway is a lot harder. should be able to do it for around 1k in parts and 6hr's labor. not at the dealer." :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

eu zic ca km sunt reali, totusi scaunul soferului e prea uzat in partea stanga.pretul e unul corect, avand in vedere dotariile si vechimea.mie personal nu-mi place eleronul de pe portbagaj si mahonul, dar in rest pare ok masina la 14 ani.in rest trebuie vazuta si testata!

 

Nici mie nu-mi place eleronul dar nu ar fi asta problema...alte pareri ? taxa atat e 700 de euro ?Mi se pare putin

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C22731509.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.