Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

In X3 am scaune sport iar in E90 aveam scaune standard. Mie si prietenei mele ne-au placut mai mult cele din E90 :rolleyes: Ca si paranteza intru tare in curbe frecvent.

 

Cat despre masina, la dotarile pe care le are + pretul + caroseria vei pierde la revanzare cam 1500-2000eur pe an in urmatorii 5 ani. Dar daca tie iti place si e ce iti doresti nimic nu mai conteaza :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Trebuia sa fac un grafic ca sa fiu mai bine inteles :) Cred ca tu exagerezi: 14900 minus 5x2000 nu da 3000, dar e foarte aproape de pretul de 5500-6000 cat va valora. :rolleyes:

 

Am zis 1500-2000eur/an. Asta depinde cand o vinzi, in primii ani vei pierde cel mai mult, apoi tot mai putin. In 2020 cand masina va avea 9 ani ea va valora aprox. 5500-6000eur. Cam la pretul acesta se vinde acum un coupe e46 2005-2006 cu dotari medii. DAR daca stai sa cauti in piata din Romania coupe-uri E46 final de generatie nu se gasesc decat f.f. putine si f. bine dotate. Asta e piata din Romania, n-ai ce-i face :download:

 

Iar asta cu intretinerea e din nou ceva tipic pentru tara aceasta minunata, toata lumea vrea sa cumpere o masina intretinuta dar nimeni nu vrea sa o si intretina.

Orice masina trebuie sa fie intretinuta iar piesele schimbate nu trebuie sa se reflecte in pretul masinii.

Edited by Gizmo.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Stie cineva masina si/sau vanzatorul:

http://olx.ro/oferta/bmw-318d-ID3OHmU.html

Ce parare aveti?

Pai in afara de faptul ca e ieftina ce sa zici? Si cheala si "km reali" 100k :))

Mai pune 3500 si o iei pe a mea http://olx.ro/i2/oferta/bmw-318da-2011-import-germania-ID3OpFq.html?ref%5B0%5D%5Bpath%5D%5B0%5D=56344076&ref%5B0%5D%5Bajax%5D=1&ref%5B0%5D%5Baction%5D=myaccount&ref%5B0%5D%5Bmethod%5D=details :thumbsup:

  • Like 1
  • Downvote 18
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Am nevoie de o parere de la voi.

De mult am urmarit masina asta, A431468. Este exact masina pe care as fi configurat-o eu pentru mine doar ca as fi ales 320. Problema e ca proprietarul cere foare mult pe ea.

 

Voi cat credeti ca ar valora? Mentionez ca nu caut chilipiruri, doar ca as vrea un pret fair atat pentru mine cat si pentru vanzator.

 

Ps: ce nu se vede din poze:

 

- masina are 90k km

- mai are 4 jante tot din pachetul M pentru iarna

- el zicea ca nu are zgarieturi+lovituri.

Link to comment
Share on other sites

Am pus VIn-Ul pentru decodat. Pe autovit este expirat linkul, eu il am salvat in aplicatia de pe telefon..nu stiu daca mai e postata pe altundeva.

 

Este un 318i, 02.2010, 95k km

 

Dotari de mentionat: - M Sports package

- Glass roof, electrical

- Sports seat, piele neagra

- Navigation system Business

- Xenon, senzori de parcare.etc etc

 

 

Practic lipseste doar Navi-Profesional + automat restu are cam tot pentru un seria 3

Edited by pku82
Link to comment
Share on other sites

Practic lipseste doar Navi-Profesional + automat restu are cam tot pentru un seria 3

 

Practic nu. La o privire scurta nu are Logic7 (nu are nici macar Hi Fi), nu are sunblind-urile (tu ai zis ca are cam tot :rolleyes: ) nu are high beam asist si nu cred ca are senzori pe fata. Probabil mai sunt si altele.

 

Dar da, e o masina dotata bine.

Link to comment
Share on other sites

Stie cineva ceva despre vreuna din urmatoarele 2 ?

1.325xi- pare senzational de curata , bine dotata , tipul nu pare samsar . Am o usoara retinere fata de N52 . Eventual cineva, care are motorul asta, imi poate da ceva detalii legate de problema chiulasei ? Nu la modu' link la e90post ci daca s-au lovit de ea si care au fost consecintele .

 

2.330xd.In 2009 e92 nu avea cic ?

Edited by VNB
Link to comment
Share on other sites

Ce usor ar fi sa aflam toti asa :)

Du-te la un dealer bmw si poate te ajuta. Asa procedez si eu cand am nevoie.

Deoarece user-ii sunt așa sĂŁritori, am fĂŁcut, de supĂŁrare, un lucru mai deștept.

Am scris ĂŽn francezĂŁ service-urilor ale cĂŁror ștampile erau aplicate pe cartea service și am atașat și poze, ĂŽntrebându-i dacĂŁ sunt reale intrĂŁrile, totdatĂŁ, cerând sĂŁ mi se ofere și alte detalii.

Ieri noapte am scris, azi la ora 16,00, am avut primul rĂŁspuns afirmativ.

Oricum, eram hotĂŁrât pe ea, dĂŁdusem și arvunĂŁ.

Joi, facem actele. Ăn curând va apĂŁrea la ”Mașina mea”.

 

Cei de la Bmw România nu oferĂŁ informații telefonic decât proprietarilor. Am ĂŽncercat o datĂŁ și nu am mai insistat.

ĂnsĂŁ am gĂŁsit și alte variante. :thumbsup:

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Deoarece user-ii sunt așa sĂŁritori, am fĂŁcut, de supĂŁrare, un lucru mai deștept.

Am scris ĂŽn francezĂŁ service-urilor ale cĂŁror ștampile erau aplicate pe cartea service și am atașat și poze, ĂŽntrebându-i dacĂŁ sunt reale intrĂŁrile, totdatĂŁ, cerând sĂŁ mi se ofere și alte detalii.

Ieri noapte am scris, azi la ora 16,00, am avut primul rĂŁspuns afirmativ.

Oricum, eram hotĂŁrât pe ea, dĂŁdusem și arvunĂŁ.

Joi, facem actele. Ăn curând va apĂŁrea la ”Mașina mea”.

 

Cei de la Bmw România nu oferĂŁ informații telefonic decât proprietarilor. Am ĂŽncercat o datĂŁ și nu am mai insistat.

ĂnsĂŁ am gĂŁsit și alte variante. :thumbsup:

 

Cat ai dat pe ea, cati km are?

Link to comment
Share on other sites

Stie cineva ceva despre vreuna din urmatoarele 2 ?

1.325xi- pare senzational de curata , bine dotata , tipul nu pare samsar . Am o usoara retinere fata de N52 . Eventual cineva, care are motorul asta, imi poate da ceva detalii legate de problema chiulasei ? Nu la modu' link la e90post ci daca s-au lovit de ea si care au fost consecintele .

 

2.330xd.In 2009 e92 nu avea cic ?

 

330 are numere de CT?

Barile sunt revopsite extraordinar de prost...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Practic nu. La o privire scurta nu are Logic7 (nu are nici macar Hi Fi), nu are sunblind-urile (tu ai zis ca are cam tot :rolleyes: ) nu are high beam asist si nu cred ca are senzori pe fata. Probabil mai sunt si altele.

 

Dar da, e o masina dotata bine.

 

Mie imi place mult dar proprietarul cere enorm pe ea, 15k. Nu am cum sa ii dau atat....tu la cat ai evalua-o? Poate sunt eu mai prost si nu stiu sa fac aprecieri de pret.

Link to comment
Share on other sites

Daca are numere de Constanta inseamna ca e masina pe care o stiu si iti recomand sa o eviti. 330xd automat, alb cu MPack si aceleasi roti, interior rosu sport cu trimuri identice. Avea numere de Constanta, dar atat tin minte.

E "reparata" pentru vanzare : toata directia si bucsaraia e varza, cutia smucea foarte rau.

 

Poate e doar o coincidenta...

Link to comment
Share on other sites

De doua ori am fost la Constanta dupa o masina si nici ca mai calc vreodata pe acolo, poate doar in vacanta.

 

Cat despre o intrebare pusa mai devreme ce parere aveti despre aceasta masina? "be am ve 5 2 0"

 

Este execrabil modul in care si-a atarnat "saculetii cu bani" de aerisiri dar ce sa faci..

Edited by pss
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.