Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salut!

Am gasit un e39 525d din 2001 si vroiam sa stiu daca merita banii pe care proprietarul ii cere si poate stie cineva masina. Poate a fost cineva de pe forum care a vizionat-o si imi poate spune daca este ok.

O alta problema ..am calculat taxa pe 2 site-uri si pe unul imi zicea ca taxa este undeva la 1000 eur iar celalalt aprox 1500 eur. Are cineva idee care este corect ? Masina euro 3 , emisii 179 parca si cutie manuala. Multumesc anticipat !

Va atasez aici link=ul cu masina. http://olx.ro/oferta/bmw-525d-facelift-ID2J8lf.html#40541166f5

 

Este 1500euro taxa. Am avut aceeasi motorizare din acelasi an.

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Am gasit un e39 525d din 2001 si vroiam sa stiu daca merita banii pe care proprietarul ii cere si poate stie cineva masina. Poate a fost cineva de pe forum care a vizionat-o si imi poate spune daca este ok.

O alta problema ..am calculat taxa pe 2 site-uri si pe unul imi zicea ca taxa este undeva la 1000 eur iar celalalt aprox 1500 eur. Are cineva idee care este corect ? Masina euro 3 , emisii 179 parca si cutie manuala. Multumesc anticipat !

Va atasez aici link=ul cu masina. http://olx.ro/oferta/bmw-525d-facelift-ID2J8lf.html#40541166f5

 

 

Calculator oficial pentru taxa: Taxa de timbru

Link to comment
Share on other sites

Recomand calculatorul autovit. Ma uimeste ca geniile de la ANAF nu s-au gandit sa puna data primei inscrieri, ci cat a trecut de atunci. In apararea dobitocilor, asa e in lege, de ce sa-i intereseze pe niste bugetari cum ar fi mai usor de folosit rahatul lor.

 

www.autovit.ro/calculator-taxa-poluare

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/volkswagen-golf-C36749861.html

 

Chiar daca nu-i bmw, omul care o vinde ii un TZEPAR de cea mai joasa speta..

Si pun anuntul aici sa nu ia teapa si alti colegi.. Am facut un drum de 1000 km dus intors degeaba.. Am primit alta serie de sasiu, care corespunde cu nr de km pusi de el, si dotari,ultima intrare in service in decembrie in Germania la 140.000.. Dar la fata locului cand m-am uitat la serie , era alta serie, clar alti km, fara Navigatie, cum scrie in anunt, la telefon cauciucuri noi de iarna, la fata locului cauciucuri praf de vara, explicatia, ca el a crezut ca-s de iarna..

Minciuni ca a incurcat seria de sasiu, masina 2010 nu 2011 cum scrie in anunt..

 

Nr de telefon: 0740941376

poate apare pe google cand o sa dea omu cautare dupa nr de telefon, sa vada ce fel de om vinde masina/masini..

 

Ps.. Acuma a schimbat anuntul, inainte avea 145000km, acuma vad ca are 158000 cat are in bord masina.Si pretul era 8199 acuma vad ca-i 8499..

Edited by mdln
Link to comment
Share on other sites

Salut,nimeni nici o parere despre masina care as dori sa o cumpar,spre exemplu am citit ca N47 ar avea multe probleme,mai exact modelele produse in 20007-2009,nu are nimeni nici o parere?Sau ceva suspect in anunt,nu am avut e90 asa ca nu stiu prea multe despre ele,ms!
Link to comment
Share on other sites

cu acelasi om si fix aceeasi masina a mai luat "teapa" un alt coleg de pe alt forum.

http://vwforum.ro/topic/118746-sa-nu-trimiteti-niciodata-avans-pentru-o-masina/

 

Acelasi gunoi de om da.......

Deci omu cu asta se ocupa, eu nu am dat nici un avans, dar am mers din Oradea pana la Pitesti degeaba, cand l-am luat la intrebari de ce mi-a dat seria de la alta masina s-a pierdut,nu mai stia ce sa minta,nu avea mai mult de 25 ani, zicea ca-i pe maica-sa masina etc.. daca nu eram in benzinarie sigur il luam la niste palme, ..

Oameni de nimic..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ai formulat plângere penalĂŁ? DacĂŁ nu, mare greșealĂŁ ai fĂŁcut!

 

Justiția chiar ĂŽși face datoria! Numai cĂŁ trebuie sĂŁ ne aducem și noi contribuția!

Și dintre țeparii cu schema ”accidentul” mai intrĂŁ ĂŽn ĂŽnchisoare!

Infracțiunile de genul acesta lasĂŁ urme, conturile, tranzacțiile, persoanele care ridicĂŁ banii.

Nu fiți victime resemnate!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu sunt initiatorul topicului de pe Vwforum in legatura cu Catalin Gutza (Guta), teparul din Pitesti. @mdln vorbim mai multe prin pm.

Am citit topicul tau de pe VW si imi pun o singura intrebare : cum ai putut sa trimiti avans unuia pe care nu il cunosti personal ?

Eu am cumparat 2 masini pe schema asta de pe mobile.de prin avans dar nu cum ai incercat tu sa faci, ci cunoscand persoana, mers pe recomandare etc. Nu se face asa ceva vorbind la telefon si trimitand bani aiurea.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mersi.

Am vazut-o asta, am si sunat. I-am dat un mesaj colegului din arad, daca poate o vizionare. Problema e ca depaseste putin banii pe care vroiam sa ii dau, dupa cum scris in topicul de cumpĂŁrare, vroiam mai mult masina de la proprietar cu taxa plĂŁtitĂŁ. M-am cam sĂŁturat de alergĂŁturĂŁ cu Rar-ul si finante etc. Si posibil iau o masina mai ĂŽntreținutĂŁ de la proprietar, decat aduse de samsari. Dar n-as zice nu, astept sa vedem ce zice colegul.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Stie cineva masina asta ? Este suspect de ieftina si arata binsor in poze . Orice informatie/parere e bine venita .

 

Cu texte de genul :

 

" Sunt putine opțiuni care nu le are... Atentie masina are cutia automata de pe modelul nou "

 

Din poze arata binisor , dar vad ca nu a lasat o serie de caroserie , cel mai probabil este 2008 avand in vedere ca are CCC si nu CIC, trebuie mers si vazut cum se aude motorul la rece , pusa pe ISTA si verificata de erori in special pe injectoare , cutia cum schimba etc etc

 

Pretul este foarte mic si trebuie verificata taxa de inmatriculare la motorul asta cred ca trece de 2000 de euro .

Link to comment
Share on other sites

consumul este foarte bun la modelul asta datorita greutatii mici a caroseriei - Curb Weight : 1505 kg / 272cp si 320nm - consumul oficial este 5.8 extraurban / 10.9 urban / 7.7 combinat , real probabil ca este undeva la 7 extraurban / 11.5 urban
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Consumul nu ar fi o problema . Oricum din ce m-am mai interesat se pare ca n53b30 sta la un 14% urban si 8-10% extraurban , deci deloc rau .cred ca o sa zic pas insa la masina asta pentru ca vad ca domnul vanzator se cam fereste sa dea vin-ul .

samsari.... samsari peste tot !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.