Jump to content

Noua taxa de poluare 2011


alter_ego

Recommended Posts

Situatia este tare pentru ca bulgarii vor face bani si mai multi din inmatriculari iar masina polueaza in RO...si ministrul Lazlo B. spunea ca vrea sa nu mai vada masini care polueaza mult in Ro.

 

prin ceea ce face el ori are un plan antinational ori sunt alte aspecte pe care noi nu le intelegem....datorita scaderii drastice a veniturilor, masinile sh tot se vor cumpara si vor circula sub diverse forme

Link to comment
Share on other sites

Aici nu e vorba catusi de putin de poluare, ci de lipsa de fonduri pt asfaltatori si vanzarile scazute ale dealerilor auto!

Daca le pasa de poluare, faceau dreaq ceva cu mizeria care ne inconjoara, cu maidanezii, cu fabricile ultra-poluante, cu tampitii care defriseaza aiurea padurile etc...

 

Parerea mea e ca cea mai buna solutie este scuter-ul/motoreta ... taxe zero, consum minim, timp pierdut minim, distractie maxima, locuri de parcare gratis si multe .... masinile sa ramana pt drumuri lungi sau la Carrefour :twoup:

Edited by tiberiuenache
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sa speram ca nu mai apuca guvernul boc sa legifereze taxele astea aberante.

asta crezi tu ... acum?

 

astia toti au tentaculele prea intinse sa mai poata face cineva ceva, iar guvernul base... pardon boc, o sa cada dupa ce nu va mai fi piratu' la putere

 

PS: cica la iarna o sa se zica: sa inghetati bine ! ahahahaaaa

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

Acest lucru va duce la scumpirea masinilor deja inmatriculate

Eu ma gandeam la un e46 coupe si la un MB W124 (o masina care imi place la fel de mult) aduse din DE. In noile conditii raman niste vise frumoase

 

Raman cu e36-le si incerc sa am grija cat pot de el...

 

...corect! acum ma intelegeti de ce am ales sa mentin pretul la 530i-ul din 2000...sper sa le creasca valoarea de la anul! :twoup:

 

nu gasim un mod de protest si noi???

sa punem nr la masina invers, sa mergem in centru si sa parcam masinile in mijlocul intersectiei si sa mergem la o cafea, sau.......o bomba la cotroceni, victoriei, casa poporului, daca nu in toate.

 

Prietene, la modul cel mai serios, vezi ca vorbesti aiurea si te trezesti cu probleme cat casa. instigarea la infractiune, mai ales la siguranta nationala nu e lucru de joaca. fii matur si ponderat! o spun numai cu buna intentie!

Link to comment
Share on other sites

Sa speram ca nu mai apuca guvernul boc sa legifereze taxele astea aberante.

asta crezi tu ... acum?

 

astia toti au tentaculele prea intinse sa mai poata face cineva ceva, iar guvernul base... pardon boc, o sa cada dupa ce nu va mai fi piratu' la putere

 

PS: cica la iarna o sa se zica: sa inghetati bine ! ahahahaaaa

 

he he :twoup:

 

nici n-am candidat si deja ma dati jos?!

 

deja m-apuca visatu'

Link to comment
Share on other sites

mihai antony

 

Situatia este tare pentru ca bulgarii vor face bani si mai multi din inmatriculari iar masina polueaza in RO...si ministrul Lazlo B. spunea ca vrea sa nu mai vada masini care polueaza mult in Ro.

 

prin ceea ce face el ori are un plan antinational ori sunt alte aspecte pe care noi nu le intelegem....datorita scaderii drastice a veniturilor, masinile sh tot se vor cumpara si vor circula sub diverse forme

 

 

 

 

 

Am inteles ca vor sa dea o lege astfel incat sa nu mai fie posibila folosirea masinilor de bulgaria in regimul in care se foloseste acum de toata lumea care are masina pe bulgaria??? Daca e adevarat si asta o sa mai mareasca pretul masinilor inmatriculare RO.

Link to comment
Share on other sites

radusky

 

Stiu ca o spui cu buna intentie si sunt constient de ceea ce spui.

Oricum, sper ca nu a luat-o careva in serios. :twoup:))))

 

P.S. Cum se face o bomba??? :twoup: :) :twoup:

 

ma bucur ca am reusit sa iti atrag atentia. ce ar fi pacat e ca dintr-o gluma nevinovata sa ai cine stie ce greutati si necazuri. ia lucrurile cat se poate de serios si retine ca sunt cuvinte cheie, fierbinti, in orice mediu de comunicare! ne oprim aici

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.