Jump to content

oglinzi furate E90


dacian san

Recommended Posts

Pai mie mereu mi le-au furat inscriptionate. Pe urmatoarele cred ca o sa le inscriptionez cu ceva de genul 'FURAT' si dupa aia numarul..

Dacian, unele ne-heliomate costa cca 450 ron bucata. Cele heliomate nu stiu. Poti sa incerci pe la cei care vand piese pe forum, la cei care dezmembreaza, tot pe forum, sau pe ebay. Dar pe ebay trebuie sa ai grija sa nu dai tot peste aia care le-au furat (eu i-am gasit pe unii care in mod evident de acolo le au), si trebuie sa fii atent cand cumperi.

Link to comment
Share on other sites

toate astea se intampla din cauza fomistiilor care le reinscriptioneaza cu alte numere, acopera numerele vechi iar deasupa lor trec un nou numar ... NISTE MURITORII DE FOAME. eu le-am spart pe ale mele de 6 luni si vad ca nu sa apropiat nimeni de ele ... pare rau pentru patenia ta :twoup:
Link to comment
Share on other sites

n-ai inteles , de ex pe oglinda ta ai nr de inmatriculare b xx yyy . astupa nr-ul tau iar deasupra fostului numar reinscriptioneaza un alt nr b xx mmm .... am vazut foarte multe masini cu oglinzi cum am spus eu, normal ca aluia care inscriptioneaza ii comvine sa isi mai bage 40 ,50 de lei in buzunar dar nu se gandeste ca pe noi ne costa cateva sute de euro prostia lui :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Mie mi-a furat oglinda dreapta, sablata si dupa cateva zile ma intreaba un cocalar la bustul gol daca vreau oglinda.

 

I-am spus daca are sablata d-asta ca a mea si a zis ca 'nu fratzioareee, iti dau goala'. L-am injurat de toti mortii lui si i-am spus ca nu cumpar de la el pentru ca nu vreau sa intretin sistemul asta. Am casco, am comandat oglinda, sa le fure, nu ma deranjeaza, acasa am camera de luat vederi pe masina ... etc.

 

Cred ca daca ma intreba respectivul asta ... pe la mine pe la bloc, unde mi se furase oglinda, clar eram 100% sigur ca el a fost si il bagam in masina pana la sectia de politie. Fiind in romania, probabil as fi fost acuzat de privare de libertate, vatamare corporala din culpa si mi s-ar fi furat oglinzile zi de zi. Bine ca nu s-a intamplat.

 

PS: Cineva spunea mai sus sa imi sparg oglinda pt ca hotul s anu o mai fure? Jesus Christ Joseph and Mary? Ati innebunit de-a binelea? Pe principiul sa o pun pe nevasta-mea sa manance ca o bizvolita, sa se faca cat o vaca, sa nu se spele si sa puta ca un cersetor, sa fie dizgratioasa in toate felurile posibile ... ca sa fiu sigur ca nu 'da nimeni in ea ca surdu-n clopot', nu? Cum mama dracului sa-mi distrug un bun, cu buna stiinta, pt ca acesta sa nu mai fie ravnit de hoti?? Cea mai mare ineptie!!!!

 

Unii fura oglinzi CHIAR SI SABLATE deoarece au comanda de la ciori cu bale la gura carora nu le pasa, si le sableaza peste, cu o banda sau le lasa asa. Sablatul este pt cei 'mai catolici ca papa' care spun 'EU NU CUMPAR OGLINDA FURATA'!!

Link to comment
Share on other sites

Desi nu este prea estetic, poti sa iti pui niste mici tablite prinse cu nituri - eu mi-am pus la userul Robert TAU si din martie nu am mai avut probleme (mi le furasera inainte de 2 ori , adica 2 seturi complete). In plus, ultima oara mi-au spart masina si mi-au furat din ea mai multe lucruri insa oglinzile au ramas.

 

Bine, reversul medaliei este sa ti le rupa cu totul de ciuda ca nu poate sa le ia...

Link to comment
Share on other sites

Desi nu este prea estetic, poti sa iti pui niste mici tablite prinse cu nituri - eu mi-am pus la userul Robert TAU si din martie nu am mai avut probleme (mi le furasera inainte de 2 ori , adica 2 seturi complete). In plus, ultima oara mi-au spart masina si mi-au furat din ea mai multe lucruri insa oglinzile au ramas.

 

Bine, reversul medaliei este sa ti le rupa cu totul de ciuda ca nu poate sa le ia...

 

cred ca e mai rau sai ai tablite antifurt si sa-ti sparga oglinzile, sa vezi apoi cum mai scoti niturile.... am auzit de asa ceva :twoup:

Edited by Flavyuz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Aproximativ 800 ron costa ,atat era factura cand le-am schimbat eu pe casco....prima oara,a doua oara i-am prins cu ele in mana,si ce credeti?? aveau un e90 exact ca al meu,iar ale mele oglinzi erau inscriptionate! oameni le-au lasat si au luat-o la fuga!
Link to comment
Share on other sites

Mie mi-a furat oglinda dreapta, sablata si dupa cateva zile ma intreaba un cocalar la bustul gol daca vreau oglinda.

 

I-am spus daca are sablata d-asta ca a mea si a zis ca 'nu fratzioareee, iti dau goala'. L-am injurat de toti mortii lui si i-am spus ca nu cumpar de la el pentru ca nu vreau sa intretin sistemul asta. Am casco, am comandat oglinda, sa le fure, nu ma deranjeaza, acasa am camera de luat vederi pe masina ... etc.

 

 

Da ce frumos te`ai purtat cu el...nu i`ai dat si o tzigarica?!

Tu esti ceva de genul mai bine sa moara capra vecinului decat a mea...trebuia sa`l bati si sa`l duci la politie,ca poate maine ti`le fura pe ale tale sau face poop pe manerul portierei tale!

Auzi la el: "nu vreau sa intretin sistemul asta"!=)))

Edited by strees
Link to comment
Share on other sites

Eu rezist cu oglinzi confectionate la geamgiu. Le-au furat si pe acestea de 2 ori, dar la 10 Ron setul, e mai suportabila pierderea. Am facut o statistica, cam 3 luni setul de oglinzi si apoi dispare. De parcat parchez la lumina, in zona populata si degeaba, ei tot isi fac numarul. Abia astept sa prind unul...o sa fie amuzant.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.