Jump to content

Bile pe jos


Recommended Posts

Eram in seara asta la semafor pe undeva prin Rahova cand sa plec de pe loc, s-a auzit o bubuitura puternica sub masina undeva, nu imi dau seama exact locatia de unde a venit sunetul insa ceva foarte puternic.

Masina a zvacnit foarte tare in momentul respectiv s-a miscat nitel de pe loc, ceea ce mi-a permis sa o trag pe dreapta si am observat ca atunci cand am vrut sa o bag in viteze, si sa plec cu ea, troncanea intr-un mare fel si nu pleca.

M-am dat jos din ea si am vazut pe jos niste bilute, cam ca alea de rulment doar ca un pic mai mari. A venit un amic sa ma tracteze pana acasa si pe drum in mers se auzea un zgomot urat ca si cum as fi tras un fier dupa mine.

 

Intrebarea mea este, oare ce s-a intamplat si ce s-o fi stricat. M-am uitat, nu a curs nici un ulei lichid pe sub ea, am lasat-o la un service in seara asta sa imi zica cei de acolo maine ce are de fapt.

 

Voi ce credeti ca s-a intamplat. Eu tind sa cred ca e planetara care s-a bulit, dar nu bag mana in foc.

Link to comment
Share on other sites

n-are rost sa te omori cu noua.

sunt destule E46 la dezmembrat.

intai demonteaz-o pe a ta sa intelegi de ce a cedat.

 

oricum trb sa o dai jos ca sa te duci cu model sa alegi alta la dezmembrari.

 

a fost lovita masina pe partea aia sau s-a umblat acolo ?

de obicei cedeaza f greu planetare de BMW.

acu', la E46 asta, numai stupiditati vad ca apar.

 

bafta si rabdare.

Edited by brownshark
Link to comment
Share on other sites

la Search alegi More Search Options

 

la Search by Keywords completezi dezmembrez

la Lista cu Search Where alegi: Vanzari Piese si accesorii auto

la Search Where in dreapta alegi: Search titles only

 

asa o sa primesti lista completa cu cei care dezmembreaza masini pe forum

 

cum zicea cineva mai sus, o planetara se rupe greu la bmw. poate a avut probleme pe partea stanga.

Edited by B.M.W.
Link to comment
Share on other sites

la Search alegi More Search Options

 

la Search by Keywords completezi dezmembrez

la Lista cu Search Where alegi: Vanzari Piese si accesorii auto

la Search Where in dreapta alegi: Search titles only

 

asa o sa primesti lista completa cu cei care dezmembreaza masini pe forum

 

cum zicea cineva mai sus, o planetara se rupe greu la bmw. poate a avut probleme pe partea stanga.

 

sau a luat vreun sant serios candva

Link to comment
Share on other sites

Pai nu am impresionat decat poate prin bubuitura aia ca mai mult de 2 metrii nu am avansat cu masina. Prostia se plateste :twoup:

Masina este aproape gata ma duc sa o iau diseara, mi-au spus ca trebuie sa ii fac unghiul de fuga pt ca ei acolo nu puteau, stiti cumva unde pot sa merg seara in jur de ora 20.00 sa fac asta? Vreo vulcanizare mai smechera deschisa atunci?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.