Jump to content

e90


cyborg

Recommended Posts

Despre aspect cred ca sunt o gramada de topic-uri, fiecare cu gusturile lui. Si eu personal am o retinere fata de spatele ala japonizat...dar in rest e super ok . Si ca fiabilitate, ce sa zic, am un var la Bucuresti care-a cumparat-o chiar la inceput, in martie 2005 am impresia, un E90 320 d full si cu mersul in Bucuresti si in afara lui zi de zi plus foarte multe drumuri in afara, omul face un drum in Austria cam la 2 saptamani, deci cu toata nebunia asta n-a avut nici o problema , nimic, a schimbat pe fata ceva bucsaraie dar cu drumurile in Buc e de inteles. Mie mi se pare o masina foarte fiabila, am mers si eu cu ea si n-ai ce sa-i reprosezi.Acum e inca in garantie adevarat, sa vedem ce iese mai incolo..
Link to comment
Share on other sites

Multi zic ca nu le place, ca nu sunt bune.

137688[/snapback]

 

ca nu place tuturor e clar, dar nu cred sa fie posesor de E90 sa zica ca nu sunt bune. nu am condus decat f putin un 320 si am fost incantat.

 

 

pt pareri are posesorilor , vezi aici http://www.carsurvey.org

 

ceea ce pot eu comenta, in afara designului, e ca optionalele mi se par foarte scumpe, dar asta este boala veche la BMW :blink:

Link to comment
Share on other sites

SALUTARE PAREREA MEA CA E O SUPER MASINA INSPIRATA DE LA E60 CU CONSOLA CENTRALA PLUS FATZA MASINI E IMPECABILA DAR CEL MAI MARE DEFECT ESTE SPATELE SUBTIAT .. SI FARURILE CU FORMA ACEEA CHIAR NU MERGE PAREREA MEA EU PERSONAL APRECIEZ UN E36 CA CEL MAI REUSIT PLUS LA BANI AIA IMI FAC UN E36 CU TOT NOU PE EL ... DVD SUPER SISTEM AUDIO .... MOTOR M3 CUTIE SMG ... . ASTA PREFER SI ASTA O SA SI FAC... DUPA CUM ZICEAM FIECARE E CU PAREREA SI GUSTURILE PROPI
Link to comment
Share on other sites

uai?

137765[/snapback]

 

coz ai don laic itz feis end bat. it lux laic a sic bimar

 

 

serios vorbind acum, desi nu am ce sa comentez din punct de vedere tehnic, masina ma lasa rece. e la fel ca orice alta masina din clasa ei si cu un mare minus fata de audi sau mercedes, care este datorat designului foarte slab.

 

o fi o treaba interesanta caroseria asta, dar e prea struto-camila ca sa fie si frumoasa. iar bordul ala de barcuta de inspiratie americana se vede de departe ca e facut pentru cei care nu se dau in vant dupa feelingul traditional BMW.

 

nu vreau sa dezvolt aici subiectul, ca deja suntem off topic.

Link to comment
Share on other sites

BMW E90-World Car of the Year/2006

 

Asa cum este ea,urata si proasta :) :blink:

 

cyborg@

 

Despre design nu are sens sa discutam,cui nu ii place nu ii place,si invers.

 

Ca nu e buna,nu stiu ce sa zic.Ce nu este bun la ea? :D

Am fost de cateva ori cu ea la update,un far care nu este etans...ma rog,nimicuri.

La directie nici o problema,,conteaza si drumurile.Nu mi-au placut cauciucurile RFT,sunt de proasta calitate,se uzeaza inegal destul de repede si fac zgomot,mai ales la rece.

 

Este adevarat, masina imi place un pic mai putin acum,E90 coupe este demential :)

 

O poza cu un E90,stiu ca "spatele" place cel mai mult :)

post-66-1160519873_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

si asta e adevarat. bravo

dar sa nu uitam ca este un premiu dat de ziaristi

 

Steve Fowler, Group Editor of What Car?, commented: "The BMW 3 Series emerged as a clear winner. We’d expected BMW’s Compact Exec contender to be good, but we didn’t expect it to be this good."

 

Tristan Young, Editor of Fleet Week, said of the winning car: "Available from under £20,000, the 3 Series range provides choice for any business and its drivers, offering seven different engines and four specification levels. A class-leading combination of fuel economy, emissions and performance irrespective of model, cements its appeal to the all important company car driver audience."

 

nimeni nu a zis ca ar fi frumos :blink:

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce ingineri astia care lucreaza la noile bmwuri nu se mai gandesc si la forma sportiva si ''dura'' care le-a consacrat pe bmwuri,se gandesc la tehnologie cat mai avansata si asta nu e un lucru rau dar la forma.....o lasa de dorit,nu pot spune acelasi lucru despre ingineri italieni care au scos ceva deosebit parerea mea cel mult mie imi place enorm de mult mai ales conceptul ''clasic'' cu faruri rotunde,eu unul daca ar fi sa optez pentru o masina noua un Alfa 159 care imi aminteste de bmwul de....odinioara,salut.

post-550-1160529882_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

parerea mea ca cel mai reusit seria 3 :blink: E36 ........... desigur ma refer la varianta m3 :) varianta europeana ... acum fiecare cu cei place ... cine vrea figuri ...isi ia o masina noua cine e cunoscator isi ia un m3 e36 care e destul de scazut la pret .... acum cateva zile mam mai lam auzit pe unu ca el isi opel vectra gtc ca fuge ca nu stiu ce ca da 16000 pe ea ca el vrea masina de fuga adevarata si iam zis foarte clar un m3 la bani aia iti pune sufa la opel si te tracteaza .. nici nul vezi nici nul intelegi :) vam zis nu ma intelegeti gresit io am buget momentan disponiibl sa imi iau o masina aproape noua adica un e90 sau e60 la mana a doua ... ma batea gandu dar pana la urma cred ca o sa trec pe un proiect sa bag bani sa fac un e36 nou cu motor si cutie tot .. pe el ce se poate mai bun.. parerea mea e ca toata lumea are o masina normala.... ... fiecare e cu gustu lui si mai zicea cineva pe formu ca de ce nu iau direct un m3 pentru ca un m3 e deja uzat foarte mult . in germania costa de la 6000 un sus si uzura e mare km cam multi ... asa prefer sa incep cu masina care deja o am ...... si mare parte e schimbat pe ea...

 

si as avea o intrebare pentru cunoscatori ... motorul de m3 e46 incape pe un e36 am gasit un motor acolo super .... de e46 60000 km pe el bijutierie.... astept raspuns

Link to comment
Share on other sites

2nd here care nu si-ar lua. E urat cu spume. La cum arata, chiar nu ma incanta tehnologia de sub capota sau din habitaclu. Pe strada ma lasa rece, o observ cu coada ochiului si atat. Mergeam azi pe strada si mi-a atras atentia un A4 crem - lectie de design (ceea ce nu se intampla prea des pentru ca mi se par plictisitoare). E90 nu va avea acelasi efect in veci. Chiar nu are nimic din spiritul BMW...

 

Masina cu cel mai idiot design a anului 2006 ! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Nu ma intelege gresit, nu sunt fan Audi, dar asta mi-a atras atentia. Nu stiu daca era culoarea sau altceva, dar arata foarte bine pe langa un E90 (parere personala). Nu mi-am luat A4 pentru ca e plictisitor... si in plus, stii vorba aia:

 

AUDI : Another Ugly Deutsche Invention

BMW : Brings Me Women

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Nici mie nu imi place E90,ca si forme E90 nu ma atrage deloc,motoarele sunt puternice dar la cutia automata nu simti ca mergi cu BMW-ul.Cauciucurile sunt zgomotoase si cam proaste,directia este cam dura iar volanul cam mic,nu imi place f tare dar nici nu imi displace.

Daca as avea bani m-as gandi mult daca sa iau sau nu un E90....in schimb as da oricat pe un E92 care e superb,chiar nu i-am gasit un defect......e f f f frumos

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.