Jump to content

Cel mai frumos BMW


nightman

ce model va place ?  

1749 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

pai cred ca glumesti... vorbim de cel mai frumos, cum ar fi sa punem in poll X5, X6, serie 1, etc.?

In primul rand vorbim de "CEL MAI FRUMOS" asa ca mi se pare foarte tras de par sa fie optiune in poll orice masina cu mai mult de doua usi :o

ok, sedanurile pot fi placute, practice, impunatoare si chiar si frumusele in unele cazuri (ne putem gandi la quattroporte, rapide, cls, chiar si A7..). la BMW nu imi vine in cap nicio varianta (se pune accentul pe "cel mai frumos", sunt multe bmwuri sedan dragute).

 

 

 

Deci vrei sa spui ca ma obligi sa-mi placa cel mai mult masinile cu 2 portiere? Mie personal nu imi plac deloc....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Din p meu dv e38 poate ca nu e cel mai frumos dar cu siguranta ca este unul dintre cele mai frumoase bmw uri,mai frumos clar decat e39 si chiar nu inteleg de ce nu a fost enumerat in poll.Eu as fi votat e38 (negru,shadow line cu piele crem). Edited by ionutz_ng
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

e cel putin ciudat ca nu este si e38 in poll dar cel ce a facut pollul a explicat ca e38 seamana cu e34 sau ceva de genu :wacko: Edited by malasorte
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pentru mine, cel mai frumos ramane Seria 3 E46, in special M3 E46 chiar si in ziua de azi.

 

Cam toate BMW-urile mi se par reusite din pct. de vedere al design-ului! Sunt doar 3 modele care imi displac si astea sunt: NOUL Seria 1, parerea mea, desi sunt convins ca este o masina buna la fel ca Seria 5 E60 care iarasi nu imi place cum arata. Cel mai urat insa mi se pare Seria 3 E90 (adica SEDANUL).

Edited by Ady320Cd
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

toate sunt frumoase intr-adevar. Mie unu mi-ar place un remake la e39, e38 cu ultimile interioare si tehnologii (motoare, cutii, navigatii, module, etc. ) B)

cum ar fi un e39 535d sau e38 735d 8 trepte logic 7, soft close (la usi nu numai la portbagaj), comfort acces si entertainment spate :) Good damn it.

Hai care se baga sa deschidem o hala de rebuild bmw <2004 la ultimile cerinte tehnologice :)

Edited by neo2004
Link to comment
Share on other sites

toate sunt frumoase intr-adevar. Mie unu mi-ar place un remake la e39, e38 cu ultimile interioare si tehnologii (motoare, cutii, navigatii, module, etc. ) B)

cum ar fi un e39 535d sau e38 735d 8 trepte logic 7, soft close (la usi nu numai la portbagaj), comfort acces si entertainment spate :) Good damn it.

Hai care se baga sa deschidem o hala de rebuild bmw <2004 la ultimile cerinte tehnologice :)

 

Da asta chiar ar fi tare. Ar fi super sa am doua e39 unul asta actual asa original si altul cu un interior si o tehnologie de la noile seria 5. Din pacate e cam multa bataie de cap. Daca incearca careva ceva de genul dar fara sa iasa ceva kitsch-os ar fi super. Felicitari de pe acum din partea mea celui care reuseste sa faca asa ceva.

Edited by nightman
Link to comment
Share on other sites

Pentru mine, cel mai frumos ramane Seria 3 E46, in special M3 E46 chiar si in ziua de azi.

 

Cam toate BMW-urile mi se par reusite din pct. de vedere al design-ului! Sunt doar 3 modele care imi displac si astea sunt: NOUL Seria 1, parerea mea, desi sunt convins ca este o masina buna la fel ca Seria 5 E60 care iarasi nu imi place cum arata. Cel mai urat insa mi se pare Seria 3 E90 (adica SEDANUL).

+1 , aceeasi parere o am si eu... si la prima fraza si la cea doua :goodjob:

 

E adevarat ca sunt foarte frumoase si modelele vechi, dar noi traind in zilele astea nu mai avem cum sa spunem ca 507-le e mai frumos ca e46 (de exemplu), era foarte frumos la timpu lui.

Edited by JaMb0
Link to comment
Share on other sites

@scufi Neformat zici? stiu cele mai mici diferente si detalii, dar pt ca au in mare acelasi design, ori sunt toate frumoase dintr-o generatie, ori nici una.

Ai aparut si tu pe forum anul asta, cu ochiul format, te-ai nascut intr-o fabrica de bmw cu siguranta, nu stiu ce faceam daca nu imi ziceai tu ca-s diferite de fapt.

 

manolica tocmai ca-s generatii diferite, cam de 30 de ani diferenta, la daciile alea.

Edited by P.I.M.P.
Link to comment
Share on other sites

As putea spune ca tu esti flamer. Eu ti-am facut o analogie, iar tu ai ales ca nu iti convine.

 

Ce imi compari tu sunt seriile 3-5-7 din ani apropiati, unde e normal sa aiba linii asemanatoare, doar asa era designul in perioada respectiva.

 

Incearca si pe forumul Audi si spune acolo ca si A4-A6-A8 seamana intre aceeasi generatie.

Link to comment
Share on other sites

As putea spune ca tu esti flamer. Eu ti-am facut o analogie, iar tu ai ales ca nu iti convine.

 

Ce imi compari tu sunt seriile 3-5-7 din ani apropiati, unde e normal sa aiba linii asemanatoare, doar asa era designul in perioada respectiva.

 

Incearca si pe forumul Audi si spune acolo ca si A4-A6-A8 seamana intre aceeasi generatie.

 

A3-A4-A5-A6-A7-A8.....ai vrut sa zici...

Link to comment
Share on other sites

@scufi Asa, si ce am zis gresit? Seamana liniile perfect, forma caroseriei, absolut tot, e si normal la aceeasi generatie. Tu ai facut o analogie? Ai spus ca pentru un ochi neformat ca al meu, deja e flame aici.. se vede clar ca sunt cu ani venit inaintea ta aici, am o vechime in plus, e clar ca ma pricep cat de cat la a face diferenta dintre doua modele.

 

Sa nu o mai lungim ca imi sterg toate posturile si vorbesti singur. Seamana si asta e un adevar, n-am zis nimic gresit.

Edited by P.I.M.P.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.