Jump to content

Noua taxa de poluare 2011


alter_ego

Recommended Posts

Aia sunt niste specii aparte , care nu-si vad lungul nasului sau adancimea buzunarului si nu-si cumpara masina potrivita .

 

Sau poate i-o durea sufletul sa dea atatia bani pe intretinere si prefera sa iasa de 2 ori mai ieftin de la ciorditori .

 

Pentru aia inca mai exista dacia 1310 .

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Aia sunt niste specii aparte , care nu-si vad lungul nasului sau adancimea buzunarului si nu-si cumpara masina potrivita .

Sau poate i-o durea sufletul sa dea atatia bani pe intretinere si prefera sa iasa de 2 ori mai ieftin de la ciorditori .

 

Pentru aia inca mai exista dacia 1310 .

 

Probabil si pe altii ii "doare sufletul" sa isi vada masinile vandalizate de "sensibilii" astia.

Link to comment
Share on other sites

Acest lucru va duce la scumpirea masinilor deja inmatriculate

Eu ma gandeam la un e46 coupe si la un MB W124 (o masina care imi place la fel de mult) aduse din DE. In noile conditii raman niste vise frumoase

 

Raman cu e36-le si incerc sa am grija cat pot de el...

Edited by mihai_antony
Link to comment
Share on other sites

Stati linistiti, ca acum doar ne arata pisica! Cand or veni si or spune ca s-au gandit mai bine si nu vor face asa ci vor injumatati taxele gandite, sa vezi ce or sa dea romanii din coada, ca "statul nu e chiar asa nenorocit". Pentru ei e o joaca...
Link to comment
Share on other sites

Stati linistiti, ca acum doar ne arata pisica! Cand or veni si or spune ca s-au gandit mai bine si nu vor face asa ci vor injumatati taxele gandite, sa vezi ce or sa dea romanii din coada, ca "statul nu e chiar asa nenorocit". Pentru ei e o joaca...

Pai astia cat sunt de GUNOAIE ar fi in stare sa faca asta,acum sa anunte sumele astea astronomice si dupa aceea sa zica ca le scad pe astea la jumatate si noi IDIOTI DE ROMANI ce suntem o sa zicem ohhhh ce bine...las ca acum e mai mica fata de cat au vrut.M-am scarbit deja de IDIOTII astis de guvernanti si de IGNORANTA romanilor care sunt niste LASI si isi merita soarta.Spun asta pentru ca toti sunt ne-multumiti si nimeni dar absolut nimeni nu face nimik.Toti ne plangem de TAXE ( toate taxele marite nu doar de cea auto) si aproape toti le platim ca niste prosti ce suntem.Eu cred ca daca nimeni nu ar plati ( si acum ma refer la celelalte taxe) nu ar putea sa ne amendeze pe toti si asta e dar noi cat suntem de IDIOTI......

JOS GUVERNUL asta de incompetenti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

@paul: vot in alb? si vrei sa votez cu cine? cu un hot sau cu alt hot? decat sa votez cu hotii mai bine nu votez.

cat tine de taxe: io vreau sa bage taxa si pe mersu pe jos si pe aerul respirabil, sau de fapt pe aerul care este folosit de motor pentru combustie. poate asa se trezeste lumea in tara asta ca sa nu mai "dea din coada" la toate aberatiile injumatatite ale guvernului. have fun!

Link to comment
Share on other sites

 

Aici m-a lovit...

Ca student, imi era bine cu subventie la caldura pe lunile de iarna...asta este...

Totusi nu prea vad legatura intre calorifer si motorul masinii...

De ce nu au luat ca si criteriu volumul garderobei, spre exemplu? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

romani erau renumiti pt vitejia lor cand venea vorba sa-si apere drepturile,acum stau ca niste traseiste si isi accepta soarta,stau cu fundul in sus si asteapta sa vina guvernul sa *******.scuzati-mi expresia,dar ne meritam soarta,mie unul imi este si rusine sa ma zic ca sunt roman,sunt satul sa vad cum guvernantii care ar trebuii sa ne faca viata mai buna pur si simplu isi bat joc de noi si tara.ALELUIA Romania
Link to comment
Share on other sites

de euro 2 nu zice nimic? or fi moca? sau pt modele respective nu mai incapeau toate zerourile pe ecran :twoup:

tare asta :)

iti trebuie TV diagonala minim 102 cm .

 

Nu te gandi la tv cu diagonala de 102 cm pentru ca e posibil sa te taxeze suplimentar si pentru dimensiunea diagonalei TV-ului :twoup:

Link to comment
Share on other sites

romani erau renumiti pt vitejia lor cand venea vorba sa-si apere drepturile,acum stau ca niste traseiste si isi accepta soarta,stau cu fundul in sus si asteapta sa vina guvernul sa *******.scuzati-mi expresia,dar ne meritam soarta,mie unul imi este si rusine sa ma zic ca sunt roman,sunt satul sa vad cum guvernantii care ar trebuii sa ne faca viata mai buna pur si simplu isi bat joc de noi si tara.ALELUIA Romania

 

Dar tu ce faci pentru a schimba lucrurile in Romania?

In afara de a iti baga .... faci ceva?

Ai intins-o din tara, acum esti "italian" si iti e rusine ca esti roman.

Sunt satul de basinile astea...

 

Du-te nene in Piata Victoriei si fa scandal daca nu iti convine!

Sau astepti sa faca altii si tie sa iti pice in gura bunastarea?

Link to comment
Share on other sites

romani erau renumiti pt vitejia lor cand venea vorba sa-si apere drepturile,acum stau ca niste traseiste si isi accepta soarta,stau cu fundul in sus si asteapta sa vina guvernul sa *******.scuzati-mi expresia,dar ne meritam soarta,mie unul imi este si rusine sa ma zic ca sunt roman,sunt satul sa vad cum guvernantii care ar trebuii sa ne faca viata mai buna pur si simplu isi bat joc de noi si tara.ALELUIA Romania

 

Dar tu ce faci pentru a schimba lucrurile in Romania?

In afara de a iti baga .... faci ceva?

Ai intins-o din tara, acum esti "italian" si iti e rusine ca esti roman.

Sunt satul de basinile astea...

 

Du-te nene in Piata Victoriei si fa scandal daca nu iti convine!

Sau astepti sa faca altii si tie sa iti pice in gura bunastarea?

Patriotule,acuma ne certam si noi cum fac cei de la conducere ca sa distraga atentia de la hotie..

Link to comment
Share on other sites

de euro 2 nu zice nimic? or fi moca? sau pt modele respective nu mai incapeau toate zerourile pe ecran :twoup:

tare asta :)

iti trebuie TV diagonala minim 102 cm .

 

Nu te gandi la tv cu diagonala de 102 cm pentru ca e posibil sa te taxeze suplimentar si pentru dimensiunea diagonalei TV-ului :twoup:

 

Nu cred ca o sa foloseasca multe zero-uri. In schimb, o sa foloseasca notatie stiintifica. :twoup:

 

- "Cat trebuie sa achit pentru a-mi inmatricula masina?"

- "Ca sa beneficiati de 7% reducere, puteti achita doar 6 * 10^25 sau 6E25 Euro pana in martie!"

 

Marius

Link to comment
Share on other sites

romani erau renumiti pt vitejia lor cand venea vorba sa-si apere drepturile,acum stau ca niste traseiste si isi accepta soarta,stau cu fundul in sus si asteapta sa vina guvernul sa *******.scuzati-mi expresia,dar ne meritam soarta,mie unul imi este si rusine sa ma zic ca sunt roman,sunt satul sa vad cum guvernantii care ar trebuii sa ne faca viata mai buna pur si simplu isi bat joc de noi si tara.ALELUIA Romania

 

Dar tu ce faci pentru a schimba lucrurile in Romania?

In afara de a iti baga .... faci ceva?

Ai intins-o din tara, acum esti "italian" si iti e rusine ca esti roman.

Sunt satul de basinile astea...

 

Du-te nene in Piata Victoriei si fa scandal daca nu iti convine!

Sau astepti sa faca altii si tie sa iti pice in gura bunastarea?

 

sa stii ca am participat la primul miting din bucuresti(si ma refer la cel initializat de realitatea tv),sa stii ca si de aici ajut romania :twoup: trimit acei banuti in tara si daca esti un baiat inteligent stii tu cum ajut....chiar daca eram in romania tot aceeasi rusine o aveam.....nu stiu cum stai cu stomacul sau bunul simt dar eu nu am probleme cu basinile.o zi buna

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am citit acest topic si multe altele pe aceasta tema observ si eu urmatoarele: -pana acum nu am vazut un roman care a dat in judecata statul pentru taxa si a primit banii inapoi, caz real. -pana acum taxa proteja cica dacia, acum o sa protejeze biciletele si cei care au bani pentru lexus/mert hibrid. -iar pentru capsunari, macaronari si altii care trimit banuti in romanica parerea mea, mai bine incercati sa va luati acolo toate neamurile si gata.

 

Dupa ce am citit acest topic si multe altele pe aceasta tema observ si eu urmatoarele: -pana acum nu am vazut un roman care a dat in judecata statul pentru taxa si a primit banii inapoi, caz real. -pana acum taxa proteja cica dacia, acum o sa protejeze biciletele si cei care au bani pentru lexus/mert hibrid. -iar pentru capsunari, macaronari si altii care trimit banuti in romanica parerea mea, mai bine incercati sa va luati acolo toate neamurile si gata.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca se referea la alt aspect. Adica sa zicem, cumperi masina, platesti taxa, o inmatriculezi si apoi dai statul in judecata ca sa-ti recuperezi banii. Nici eu unul nu am auzit un caz real. In schimb sa dai statul in judecata inainte de a plati taxa ca sa scapi de ea mai sunt destule. Chiar saptamana trecuta a fost un caz in Cluj care a avut castig in fata statului.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.