Jump to content

Ciupanezu

Members
  • Posts

    27000
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

Everything posted by Ciupanezu

  1. VĂŁd cĂŁ o vinde: http://www2.autovit.ro/vsdetalii8.php?IDM=...26sens%253DDESC
  2. Pãi dacã uleiul este la minim, probabil bat tacheÞii. Completeazã cât mai repede!
  3. Nici eu nu ÎnÞeleg asta. Plus cã bordul aratã mai urât cu mai puÞine ceasuri.
  4. Pompa din rezervor este uzatĂŁ. http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?s=&...st&p=320798
  5. E modelul rabatabil electric, existĂŁ Âşi pe E39 Âşi pe seria 7. Oglinzile se scot foarte uÂşor ĂŽnsĂŁ nu are rost sĂŁ scriem astfel de DIY-uri pe forum. :)
  6. Poate trage aer fals pe undeva. VerificĂŁ traseul de admisie.
  7. Da, codul este suficient. Comandă de la Augsburg sau de la cei de pe forum care se ocupă cu piese. (grozadan, Dolly, etc.) L.E: Ăl poţi lua şi de la reprezentanţă ĂŽn caz că ai una aproape, poate găseşti capacul pe stoc.
  8. Acesta este codul de care ai nevoie: 51122693663 http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?par...&series=E39
  9. Pãi la X6 se poate transfera puterea pe roÞile care au nevoie de aderenÞã, este un sistem cel puÞin la fel de performant.
  10. Nu-l mai recomand pe acel vopsitor, a devenit neserios. Pot sĂŁ-Ăži recomand un service unde Âşi-a vopsit un amic de-al meu niÂşte repere la un E39 negru.
  11. Prezoanele se potrivesc. Problema este offset-ul.
  12. Ciupanezu

    M3 vs M3

    Iar tu ai E46 non-facelift? :)
  13. Foarte miÂşto aratĂŁ cu pachet M! Poze de interior?
  14. http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=46840&hl=
  15. Ai avut mare noroc. :) Cd-player-ul este singura pagubĂŁ?
  16. DacĂŁ le donezi Âşi tu 50-100 Ron, merge Âşi aÂşa. :)
  17. ÂŞi mie ĂŽmi pare rĂŁu pentru tine... MulĂžumesc pentru aprecieri! :)
  18. PĂŁi nu ai de ce s-o legi la ĂŽnchiderea originalĂŁ, cred cĂŁ este pentru maÂşini care nu au ĂŽnchidere centralizatĂŁ de fabricĂŁ.
  19. Cred că este ceva aftermarket, un modul de ĂŽnchidere centralizată. E clar că nu sunt piese originale. Ai nevoie de o placă de contacte sh. Nu există riscuri, şi eu am făcut această conversie. 1. Desfaci cheia. E foarte uşor de desfăcut. Are o plăcuţă din plastic pe care o dai jos cu o surubelniţă fină. Apoi dai jos şuruburile. 2. Iei cip-ul şi ĂŽl pui ĂŽn cheia nouă ĂŽn acel mic locaş care se vede şi ĂŽn poză. 3. Montezi placa de contacte sh fără cip-ul ei original adică acea mică piesă care arată ca o bobină din poza pe care am postat-o. 4. Asamblezi cheia. 5. O reiniţializezi.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.